Vaikus peale tormi

Tegemised 12. oktoober- 15. november 2009
Valimised on läbi ning võimgi enamikes omavalitsustes paika loksunud. Läks erakondadel kuidas ta läks, kuid oluline on see, et inimesed olid sel korral tunduvalt aktiivsemalt valimiskastide juures kui eelmistel kohalikel valimistel. Usun, et valimisaktiivsuse tõus on suuresti tingitud poliitikute heast kampaania- ja teavitustööst. Järgmisel neljal aastal realiseerub loodetavasti hulk valimiste eel lubatud sammudest. Ja kui nii juhtub, siis võib ju eluga rahul olla.


Kampaania viimane suurem löök Haapsalus- südamebuss. Foto: erakogu

Tulevad neli aastat on strateegiliselt tähtsad, kuna masu hakkab mööda saama ning selle tsükli eurorahade taotlusvooru viimased aastad on tiksumas. Need annavad hoogu uuteks algatusteks ja arenguteks, mida ei tohi maha magada.


Valimiste eel kutsuti meid Reimo Nebokatiga Haapsalu noortekeskusesse piljarditurniirile.
Foto: erakogu

Kiire tagasivaade valimiseelsesse nädalasse. Päevad täis tänavakampaaniaid ning inimestega suhtlemist, teinekord ka vaidlusi ja kirglikku selgitustööd. Lisaks seadusloomealased toimetused Toompeal. Kuni saabus kauaoodatud 18. oktoober ja oodatud-loodetud valimisvõit. Seda nii kodulinnas Haapsalus kui ka kogu Eestis.

Vii end kurssi tegemistega Haapsalus: www.haapsalu.ee. Osalesin kuulajana Haapsalu linnavolikogu istungitel, kus pandi paika volikogu esimees, komisjonide esimehed, linnapea ning linnavalitsuse liikmed. Kuna mul kahjuks Haapsalu volikogus hääleõigust ei ole, siis ise hääletusest osa võtta ei saanud. Ehk avaneb peagi ka see võimalus.


Valimismeeskonna koosolek FraMares. Foto: erakogu

Loe valimiste kohta Haapsalus lähemalt:
http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/2038/haapsalu-koalitsioon-on-sundinud
http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/2052/koalitsioonilepe-haapsalus


Haapsalu Linnavolikogu avaistung, valitakse volikogu esimeest. Foto: erakogu

Spordiliit Läänela juhatuse koosolekul tegime kokkuvõtted toimunust, kavandasime Läänemaa parimate sportlaste valimisi ning vaatasime üle tuleva perioodi tegevuskava.

Järgmisel nädalal tuleb riigikokku teisele lugemisele Põhikooli- ja Gümnaasiumiseadus. Oleme komisjonis seda seadust arutanud juba üle aasta. Alguses väga segasena tundunud eelnõu hakkab võtma teatavat ilmet. Tõsi, siiamaani ei ole ministeerium teinud arvutusi, palju selline reform maksma läheb. Samas on eluliselt oluline sellise suure, pea kõiki omavalitsusi puudutava seaduse puhul teha ka detailne rahaline analüüs. Tänaselt pinnalt on lõplikku otsust teha aga väga keeruline. Minister võiks teha ühe maakonna näitel nn pilootprojekti korras
detailsed arvutused ning ülevaate kujunevast koolivõrgust arvestades õpirännet, õpilaste arvu vähenemist jms. Siis on juba tunduvalt kindlam pinnas otsustamiseks.


Päikeseloojang Värskas. Foto: erakogu

Möödunud nädala lõpul võtsin kokku mõned Haapsalu noored, et arutada Haapsalu Noorte Reformiklubi tulevikku. Planeerisime esimeseks suuremaks kokkusaamiseks 5. detsembril Tuksi spordibaasis toimuva talveseminari.


Sügisest on saanud talv… mis tänaseks on taas sügiseks saanud.
Foto: erakogu

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga