Tublile tudengile väärt stipendium

Eile Riigikogus toimunud haridustemaatika arutelul tõi Lauri Luik oma ettekandes välja olulised punktid kõrghariduse kvaliteedi parandamiseks. Oma sõnavõtus peatus Lauri Luik just kõrgharidustemaatikal, keskendudes eelkõige rahastamise küsimusele.
Luige sõnul on hea tõdeda, et riigi investeeringud haridusse on viimastel aastatel kiiresti suurenenud olenemata õpilaste arvu märgatavast vähenemisest.

’’Nii näiteks on hariduskulud kasvanud viimasel neljal aastal 6,5miljardilt 10,9miljardile, moodustades käesoleval aastal 11,7% kogu riigieelarve kuludest,’’ lausus Luik.  
 
Luik peab oluliseks erakapitali osakaalu suurendamist meie haridussüsteemis. 
Lauri Luige arvates on vajalik uue stipendiumite süsteemi loomine, sest tänane stipendiumitesüsteem on pigem sotsiaaltoetuste süsteem. ’’Stipendiumid peavad suurenema  ning seda peavad saama vaid tublimad,’’ lisas Luik.

’’Kindlasti tuleb mõelda tulumaksuvabade haridusfondide loomisele. Nii saaks lapsevanem varakult hakata koguma vahendeid oma lapse õpingute rahastamiseks,’’ ütles Luik. 
 
’’Kindlasti tuleks õppelaenu piirmäära tõsta 60 000 kroonini. See annaks tudengile laiemad võimalused ja rohkem vabadust. Õppelaen peaks katma vähemalt aastase õppemaksu suuruse,’’ rääkis Luik.

Loe lisaks:
www.postimees.ee/?id=48958

www.postimees.ee/?id=48705

http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1709/sotsiaaltoetused-stipendiumiks

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga