Miljonit teenides hooli tervisest ja lähedastest

MKO üldkoosolekust ja Andrus Ansipi visiidist Läänemaale
Suur tänu kõigile läänlastele, kes tulid teisipäeva õhtupoolikul Haapsalusse Thalasso Spasse Reformierakonna Läänemaa maakondliku organisatsiooni üldkoosolekule ning kohtumisele Reformierakonna esimehe ja peaministri Andrus Ansipiga.

Üldkoosolekul räägiti Läänemaa arengust, erakonna tegemistest ning 2009. aasta kohalike valimiste võitmisest.

Peaministrit oli kuulama tulnud ligi 70 inimest, mis näitab, et huvi riigi tegemiste ja Läänemaa arengu vastu on suur. Inimesed tundsid huvi kohaliku elu- ja majanduskeskkonna, tööjõuturu paindlikkuse, Euro kasutuselevõtu ning Eesti välispoliitika vastu. Tahtmine ja soov, et Läänemaal ikka paremini läheks, on kohalikes elanikes suur. Kindlasti teeb ka Reformierakond kõik endast sõltuva, et läänlaste elu ikka paremaks muuta.

Haapsalut külastanud peaminister Andrus Ansip vastas kohtumisel huviliste küsimustele ning rääkis muuhulgas Eesti riigi käekäigust tänase globaalse majandusolukorra kontekstis. Meeldiv on tõdeda, et vaatamata raskele seisule maailmamajanduses, on Eesti kindlal teel. Kohale tulnud läänlased jätsid peaminsitrile väga positiivse ja asjaliku mulje

Reformierakond seadis üldkoosolekul sihiks võita järgmise aasta kohalikud valimised Läänemaal, et suunata meie maakonna areng tõusuteele. Näeme Läänemaa inimestes väga suurt potentsiaali kogu maakonna tulevases arengus. Positiivne on see, et Reformierakonnaga liitus sel nädalal 200. liige, mis näitab, et inimeste huvi ja tahe kohalikku elu paremaks muuta on suur.

Andrus Ansip külastas ka Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi ja Nikolai kooli, kus kohtus sealsete õpilaste ja õpetajatega. Tuleb tõdeda, et kvaliteetne  haridus ja tublid kohalikud noored on Läänemaa tuleviku üheks võtmeteguriks. Külalislahke koolipere, pädevad õpetajad ja suurepärased õpilased tõestasid veel kord, et Läänemaa noorte haridus ja maakonna tulevik on kindlates kätes.

Peaminister kutsus noori üles aktiivselt mõtlema esimese miljoni teenimisele. Raha ei ole peamine, kuid ometigi paneb see rattad käima ning ilma selleta ei ole elu ja areng mõeldav. Reformierakonna esimees tasakaalustas öeldut sellega, et elu põhiväärtused ei tohiks seejuures mingil juhul jääda tagaplaanile. Kui pole tervist ja õnne, siis ei ole ka rahast sellele abi.

Seejärel kohtus Andrus Ansip maavalitsuses Läänemaa Omavalitsuste Liidu liikmetega, kus arutleti maakonna tänaste tegemiste ning tuleviku üle. Kohalikud omavalitsusjuhid  tundsid siirast huvi maakonna edasiste arenguvõimaluste vastu ning uurisid peaministrilt tema ja Reformirakonna seisukohti erinevatel päevapoliitlistel teemadel. Nii näiteks oli arutlusel haldusreform, Eesti roll globaalses majandusolukorras, kuid ka omavalitsusliitude ja maavalitsuste tulevik.

Vaatamata vähenevale ning hõredale elanikkonnale näeme, et Läänemaal on tohutu potentsiaal ning laiad arenguvõimalused tulevikuks. Meie väikesed omavalitsused peavad tegema senisest tihedamat koostööd, et muutuda efektiivsemaks eesmärgiga pakkuda oma elanikele paremaid teenuseid ning seeläbi ka paremat elu. Oluline on optimeerida koolivõrku. Suur ootus ja lootus lasub kvaliteetsel haridusel ning tublidel noortel. Just nende jõukatsumustel ja pingutustel rajaneb meie tulevik. Kohalikud inimesed peavad olema ka edaspidi aktiivsed, et hoida Läänemaa kultuuri ja identiteeti. Läänemaa ettevõtjad peavad olema innovatiivsed ja jätkuvalt püüdlikud, et areneda ning püsida tasemel aina tihenevas konkurentsis.

Olgu meie arenguvõtmeks tublid inimesed, kohalik kultuur ja identiteet, kaunis puutumata loodus, turism, infotehnoloogia või midagi sootuks uut, oluline on, et me pingutaksime üheskoos edasi. Vaid nii suudame juhtida Läänemaad tõusuteel.

Lauri Luik
Riigikogu liige
Reformierakond

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga