Tõstame pokaalid staažikal juubelil!

Tegemised 26. november- 2. detsember

Selle nädala, kuid tegelikult terve järgneva aasta märksõnaks on Eesti Vabariigi 90. juubel. Nädala selgroog sai murtud kolmapäeval Estonia teatris, kus Riigikogu esimehe Ene Ergma kutsel kogunesid endised ja praegused Riigikogu liikmed, Vabariigi Valitsuse liikmed ja
põhiseaduslike institutsioonide esindajad, et tähistada Eesti Vabariigi juubeliaasta algust. 90 aastat tagasi kuulutas Maapäev, esimene demokraatlikult valitud eestlaste esinduskogu end kõrgeima võimu kandjaks Eestis. Üritus Estonia teatris oli meeliülendav.

Teisipäeval külastasin Tartu Noorte Reformiklubi. Tutvustasin klubiliikmetele noortekogu uut poliitilist programmi ning rääkisin põgusalt poliitilisest olukorrast riigis. Programmi terviktekstiga saad tutvuda aadressil: http://www.reform.ee/kandidaat/lauri-luik/tegemised/RE_Noortekogu/RE_Noortekogu_programm. Järgmise aasta jooksul üritan läbi käia kõik meie 54 noorteklubi ning tutvustada värskemaid poliitilisi ideid noortekogu liikmetele üle Eesti.

Neljapäevast laupäevani toimus Tallinnas Noorte infomess TEEVIIT. Igal aastal toimuva messi eesmärk on pakkuda noortele võimalikult palju informatsiooni õppimise, vaba aja veetmise, tööhõive ja kõige muu kohta, mis puudutab tulevase elu planeerimist. Reforminoored on seal alati ka oma boksiga väljas olnud. Seegi aasta ei olnud mingi erand. Tutvustasime noortele oma seisukohti ja vastasime uudishimulike küsimustele. Kokku liitus messil meiega ligi 70 noort, mis on kahtlemata parim tulemus kõigist teistest noortekogudest. Muuhulgas tutvustasin parlamendi tegemisi ka riigikogu boksis ning suhtlesin valijatega:) Uusi liikmeid juurde võtta ei õnnestunud, kuigi tung oli suur.

Neljapäeval osalesin Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilasesinduse vilistlaskogu seminaril, kus oli arutluse all ühenduse tänane seis ning tulevikuplaanid. Loodan, et aja möödudes kogub ettevõtmine populaarsust ning saab ühtse vilistlaskogu näol heaks partneriks üliõpilaskonnale.

Laupäeval kogunes Reformierakonna Läänemaa maakondliku organisatsiooni üldkoosolek Haapsalus. Sel korral oli külla kutsutud Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland, kes tutvustas viimaseid arenguid poliitikamaastikul ning motiveeris erakonnakaaslasi minema 2009. aastal valimisi võitma. Peamiseks teemaks oli iseenesest mõistetavalt KOV valimised 2009. Analüüsisime tehtut ning tegime plaane järgmiseks kaheks aastaks.

Pühapäeval toimusid Haapsalu Wiedemanni spordihoones Läänemaa karikavõistlused korvpallis. Finaalis võitis Lihula meeskonda ligi 60 punktise eduga ja üle 100 pügalase skooriga Haapsalu võistkond Est Trans. Õnnitlesin Läänemaa spordiliidu Läänela presidendina liidu nimel võitjaid ning ulatasin üle võidukarikad.

Seegi nädal möödus üsna aktiivselt liigutades. Jookstes õnnestus läbida 72 km, ujudes km.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga