Töölepinguseadus ei ole vaid koondamishüvitis ja tööraamat

Tegemised 7.-13. jaanuar 2008

Viimaste päevade lehti sirvides ja uudiseid jälgides ei möödu kordagi, kui ei kajastataks sotsiaalministeeriumis ettevalmistatavat töölepinguseaduse eelnõu, õigemini sealt välja rebitud koondamishüvitisi ja erinevaid negatiivseid tõlgendusi. Senini on paraku jäänud mulje, et ainus hea asi antud eelnõu juures on tööraamatu ärakaotamine ning halb asi see, et koondamishüvitise määr väheneb. Ometigi ei ole piisavalt räägitud eelnõust kui tervikust.

Keegi ei soovi ju kellelegi halba, ikka head. Eelnõu eesmärk on kaasajastada meie tööõigust ja –turgu sedasi, et ühiskond tervikuna võimalikult palju võidaks. Läbivaks põhimõtteks on turvaline paindlikkus, seda nii töövõtja kui ka –andja poolelt. Olulisteks märksõnadeks on siinkohal nüüdisaegsed sotsiaalkindlustussüsteemid, tulemuslik aktiivne tööpoliitika ja elukestva õppe süsteem ning paindlik tööõigus. Tööõiguse kooskõlla viimine eraõiguslike põhimõtetega ning õigusruumi selgemaks muutmine. Reguleeritakse mõisted, mis siiani olid reguleerimata või ebapiisavalt reguleeritud. Kaotatakse tööõigusest formaalsed sätted ja vähendatakse halduskoormust. Suurendatakse töösuhete paindlikkust ja tööturul nõrgemas olukorras olevate inimeste gruppide reaalset kaitset. Parandatakse majanduse kohanemisvõimet ja strukturaalseid muutusi.

Usun, et avalik diskussioon annab selle eelnõu lõplikku vormi valamisele oma positiivse märgise. Oluline on aga silmas pidada, et enne kui puusalt tulistama hakata, on vajalik end kogu pildiga kurssi viia. Informatsiooni uue töölepinguseaduse eelnõu kohta leiab aadressidelt:  Osalusveebis www.osale.eehttps://www.osale.ee/konsultatsioonid/index.php?page=consults&id=24
Ministeeriumi kodulehel www.sm.eehttp://www.sm.ee/est/pages/index.html
Postimees on avaldanud ka eelnõud tutvustava memo – http://www.postimees.ee/foto/6/8/1362864784d0b311cbc.doc

***

Taas kord lõi kodulinnas Haapsalus lõkkele universaalse spordihalli teema. Õigemini tennisehall vs universaalhall. Kohtusin nii spordiringkonna juhtidega kui ka tennisesõbrast ettevõtjaga. Arvamused lähevad lahku. Kuna linnakassa on üsna pingul, ei ole täna võimalik ehitada spordihalli, mis liidaks sõbralikult ühe katuse alla täna uusi ruume vajavad spordialad nagu nt tennis, kergejõustik, lauatennis, vehklemine ja laskmine. Kuna aga tennisehall Uuemõisas on peagi kinni minemas, vajab uus tennisehall kiiret ehitamist. Spordiliidu presidendina ei sea ma ühtegi spordiala teisest kõrgemale. Seega ei saa ka lubada, et linn võtaks 15 miljoni kroonise laenukohustuse teiste spordialade arvelt. Peagi kohtun spordi alaliitude esindajatega uuesti, kus formuleerime ühise seisukoha ja paneme paika võimalikud edasised sammud antud teemal.

Sel nädalal toimus veel ka maaelu edendamise sihtasutuse nõukogu koosolek, kus olulisema teemana oli arutlusel kutseõppeasutuste maamajanduslike erialade õpilastele toetuse andmise korra muutmine.

Nädala lõpus kohtusin neljandal avalikul arutelukoosolekul taas Risti vallajuhtide, kooli ning sportlaste esindajatega sinna rajatava jalgpallistaadioni teemal. Riigieelarvest saime antud väljaku ehitamiseks 700 000 krooni. Peagi on valmimas projekt ja detailsed hinnapakkumised, seejärel saab asuda ehitama. Loodetavasti saame esimese mängu lahti vilistada juba käesoleva aasta sügisel.

Tervislikke eluviise propageerides läbisin sel nädalal 9 treeningu käigus 81 km joostes ning 2 km ujudes.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga