Nädalavahetusel sadas kuldoravaid

Tegemised 14.-20. jaanuar 2008

Möödunud nädalavahetusel toimunud traditsioonilisel Reformierakonna uusaastaballil Tartus jagati parimatele reformierakondlastele kuldseid oravamärke. 2007. aasta tublimateks osutusid: Ly Kallas- parim NaiRe eestvedaja; Kalev Kallemets- erakonna liberaalne südametunnistus; Urmas Klaas- parim piirkonnaarendaja; Jüri Kuusk- erakonna kasvataja; Arto Aas, Kalev Lillo ja Rain Rosimannus- parimad kampaaniaoravad ning Gerli Nurms- parim noororav. Palju õnne kõikidele tublidele! Kuldorav on erakonna kõrge autasu, millega peetakse meeles tublisid reformierakondlasi möödunud aastal tehtud suurte panuste eest erakonna arengusse. Antud traditsioon sai alguse 2000. aastal.

Kauavaieldud pärimisseadus sai sel nädalal lõpuks vastu võetud. Olgu olulisemad nüansid siinkohal mainitud. Siiani on pärija pidanud pärandi saamiseks minema notari juurde ja kirjutama selleks vastava avalduse. Uue süsteemi kohaselt läheb pärand (ka võlad) pärijale üle automaatselt (notaril on kohustus üles otsida kõik pärijad). Kui pärija mingil põhjusel pärandit ei soovi, on tal võimalus teha notarile avaldus pärandist loobumiseks. Taoline süsteem peaks vähendama juhtumeid, kus mõni pärija (kes näiteks viibib pärimisõiguse tekkimise ajal välismaal ega saa seetõttu oma õigusest teada) keeruliste isiklike suhete tõttu maha salatakse. Loobumissüsteem rakendub siis, kui pärandajal pole tehtud testamenti. Seadus jõustub mitte varem kui 1. jaanuaril 2009.

Teisipäeval tutvustasin Riigikogus kultuurikomisjoni algatatud koolieelse lasteasutuse seaduse paragrahv 24 muutmise seadust. Antud paragrahvi kohaselt kuuluvad täna lasteasutuse hoolekogusse lasteasutuse iga rühma vanemate esindajad ning kohaliku omavalitsuse esindaja. Hoolekogu töösse ei ole aga kaasatud õpetajaid, mis erineb põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses sätestatust. Ometigi on õpetaja see, kes lapsega lasteaias kõige enam kokku puutub ning seetõttu ka lapse sealsetest tegemistest ja vajadustest kõige enam teab. Seega on täiesti loogiline, et ka õpetajate esindaja peaks olema hoolekogu töösse kaasatud. Eelnõu eesmärk ongi võimaldada ka lasteasutuse õpetajatel nimetada oma esindaja lasteasutuse hoolekogusse. Esmapilgul üsna tehnilisena tunduv muudatus omab aga lasteaedade jaoks suurt tähendust.

Selle nädala sisse mahtus ka Eesti Kultuurkapitali korraldatav vastuvõtt rahvusooperis Estonia, kus pärjati kultuuriminister Laine Jänese eestvedamisel parimaid kultuuritegelasi aastal 2007. Loe täpsemalt Eesti Kultuurkapitali kodulehelt: http://www.kulka.ee/?module=news&id=18

Kolmapäevase erakonna juhatuse põhiteemaks oli loomulikult uus töölepinguseaduse eelnõu. Loe antud eelnõu kohta täpsemalt minu eelmise nädala tegemiste rubriigist aadressil: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1149/toolepinguseadus-ei-ole-vaid-koondamishuvitis-ja-tooraamat

Erakonnakaaslased Kalev Kallemets ja Kalev Kukk on hakkama saanud suurepärase liberaalse mõtleja Ludwig von Misese raamatu „Liberalism“ Eesti keelde tõlkimisega. Kolmapäeva keskpäeval esitleti seda suurteost Viru keskuse raamatupoes. Tegu pole pelgalt ilmeka ja adekvaatse tõlkega vaid ka olulise märgiga, mis on ilusaks alguseks liberaalse maailmapildi selgitamisel Eesti inimestele. Nagu tõlkijad raamatu esmaesitlusel mõista andsid, on peagi oodata veel uusi ja huvitavaid tõlkeid teistegi liberaalsete mõtlejate sulest.

Neljapäevasel Läänemaa maakonnaorganisatsiooni juhatuse koosolekul Tabasalu spordikompleksis tegime plaane Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni veebruarikuiseks visiidiks Läänemaale ning vaatasime üle lähituleviku tegevusplaani.

Paljuräägitud Haapsalu universaalhalli teemal kohtusin reedel Läänemaa spordialaliitude esindajatega Haapsalu spordihoones. Arutlusel oli võimalik finantseerimisskeem ning ühine toetusavaldus alaliitude poolt, mille järgmisel nädalal esitame Haapsalu Linnavalitsusele. Huvilistena on aktiivsust üles näidanud kergejõustiklased, laskjad, lauatennisistid, vehklejad ning aeroobikaga tegelejad. Loe tausta universaalhalli vajalikkusest aadressilt: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/tegemised/artiklid&nID=564

Vahepeal õnnestus läbida 70 km jooksu ja 3 km ujumist.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga