Tõnis, ära muretse…

…küll me selle PGS-i ikka lähitulevikus vastu võtame.
Tänases Riigikogu infotunnis (vt allpool) avaldas haridusminister Lukas kõhklusi, et ei tea, kas suudame ikka põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse vastu võtta.

Seisus, kus minister on vastu tulnud Reformierakonna ettepanekule kooliastmeid (põhikooli ja gümnaasiumi) vägisi mitte lahutada, näen, et sellega on ta leevendanud suuresti neid valusid, mida antud eelnõu esialgne tekst (mis muuhulgas sätestas kooliastmete sundlahutamise) koolidele, kohalikele omavalitsustele jt hariduse pärast südant valutavatele inimestele tekitas.

Seega ei näe ma küll enam väga suuri takistusi antud eelnõu seadusena vastu võtmisel, olenemata sellest, et mõned teravad teemad on tarvis veel läbi vaielda.

Eks me siis vaidle, ja kui sellest tõde ei sünni, siis hääletame.

Lukasele paistab koolireformi olukord üsna lootusetu
Postimees.ee, 17.02.2010

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas avaldas täna riigikogus lootusetust, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus üldse riigikogus vastu võetakse, kuna selle menetlemine on opositsiooni haardes.

«Minul on arvamus kujunenud, et seda seadust tegelikult vastu ei võeta,» ütles Tõnis Lukas täna riigikogu infotunnis põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohta küsimustele vastates. «Esiteks on sellega seotud ikkagi küllalt palju selgitamist vajavaid kvaliteedikriteeriume, millest võib-olla lihtsalt loosungite vormis või mööda maakonda sõites veoauto kastist kõnesid pidades on väga raske rääkida ja inimestel raske aru saada.»

Lukase hinnangul võib koolireform olla poliitiliselt liiga keeruline teema. «Aga teiseks, juhtivkomisjoni juhib opositsiooni liige, aseesimees on opositsiooni liige,» lisas ta. «Ma ei ole näinud erilist huvi selle põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eri valdkondade ning blokkide suhtes.»

«Seal on palju asju, mida Eesti haridussüsteem ootab, ja mul on kahju, et see seisab pisukeses vaikelus,» avaldas Lukas kahetsust, et koolireform riigikogus toppab.

Endine haridusminister keskerakondlane Mailis Reps rahustas ministrit: «Me menetleme teda iga päev ja kogu aeg ja mõni tund tagasi komisjonid alles lõppesid ja homme alustame jälle.»

Lauri Luik Reformierakonnast ei jaganud samuti Lukase pessimismi: «Mina oleksin natuke positiivsem. Ma ikka loodan, et me suudame selle asja siin üheskoos mingil hetkel lähitulevikus ka vastu võtta.»

Jaanuari lõpus loobus Lukas põhikooli ja gümnaasiumi jõuga lahutamisest ja avaldas seejuures lootust , et see loobumine kõrvaldab viimase takistuse kogu haridusuuenduse jaoks olulise koolireformi riigikogus vastuvõtmise teelt, sest seda seadust on varsti vaja.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga