RE fraktsioon Läänemaal

29. aprillil külastasime Reformierakonna fraktsiooni majandus- ja rahandustöögrupiga Läänemaad.
Hommikune kohtumine leidis aset Noarootsi vallavalitsuses, kus rääkisime uue vallavanema Aivar Krooniga valla arengutest. Noarootsi vald on oma peaaegu olematu laenukoormusega kindlasti üks eeskujulikumaid selles valdkonnas.


Cipaxi plastmassitööstus Taebla vallas. Foto: erakogu

Peale seda külastasime Taebla vallas tegutsevat plastmassitööstust Cipax, mis toodab erinevaid mahuteid, anumaid jm plastmassist osasid ning mille toodang läheb pea kõik ekspordiks.

Seejärel andsime ühiskonnaõpetuse tunde Haapsalu Wiedemanni ja Haapsalu Gümnaasiumis. Rääkisime eurost, tööhõivepoliitikast ning põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest.


Rannarootsi keskuses. Foto: Tõnu Parbus

Peale lõunasööki uues Rannarootsi keskuses asuvas Cafe Tallinnas tutvusime uue kaubanduskeskusega, mis oli muide 2009. aasta suurim erainvesteering Eestis (ca 72 miljonit).

Seejärel külastasime Haapsalu linna üht suurimat tööandjat PKC kaablitehast, mille toodang läheb samuti enamuses ekspordiks.


Instrueerimine PKC tehases. Ikkagi börsiettevõte. Foto: erakogu

Nurme vabrikus kohtusime sealsete juhtide ja töötajatega. Nurme vabrik toodab oma brandi Freeware ning teiste rõivafirmade riideid.


Tutvume uue Gore-Tex materjaliga Nurme vabrikus. Foto: Tõnu Parbus

Pikk päev lõppes Haapsalu Linnavalitsuses, kus kohtusime linnakodanikega ja rääkisime eurost, tööhõivest ning pensionitest.


Kohtumine linnarahvaga Haapsalu Linnavalitsuses. Foto: erakogu

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga