Kuidas Haapsalus piibel kaanest kaaneni läbi loeti

Tegemised 19.04-02.05.2010
Aprillikuu lõpus ja mai alguses osalesid mitmed inimesed Haapsalu Toomkiriku ristimiskabelis toimunud omanäolisel ettevõtmisel, kus lugesime üheskoos piibli kaanest kaaneni läbi. Minul õnnestus olla 1. mai viimane lugeja, mis tähendas seda, et mu onupoeg Indrek Kalda andis lugemisohjad mulle üle täpselt kell 23.00 ning mina finišeerisin kell 23.30, et siis järgmised lugejad saaksid pühapäeva hommikul viimased 200 piiblilehekülge ette lugeda. Olgu öeldud, et reedel-laupäeval loeti piiblit kogu ööpäeva vältel. Väga tore ja meeldejääv ettevõtmine. Tänud korraldajatele eesotsas Tiit Salumäe ja Lydia Kaldaga.

19. aprillil kogunes hasartmängumaksunõukogu oma sellekuisele koosolekule, et toetada häid spordi-, kultuuri-, hariduse- ja sotsiaalvaldkonna projekte.

20. aprillil kogunes Tallinnas Rotermanni kvartalis Haapsalu sõprade klubi. Arutasime linna ja maakonna tuleviku üle. Loe lähemalt SIIT.


Õnnitlusi vastu võtmas. Foto: erakogu

21. mail võtsime ühes Peep Aru ja Tõnu Juuliga Riigikogus vastu õnnitlusi kolleegidelt. Nimelt ühendas meid kõiki see, et lähipäevil saime taas natukene elukogenumaks.


Koduste kingitud sinililled ja lumikelluke. Foto: erakogu

Kolmapäeva õhtul toimus Reformierakonna Läänemaa organisatsiooni juhatuse koosolek, kus mind valiti uueks MKO esimeheks. Suur tänu toetuse eest. Loe lähemalt SIIT.


MKO juhatus tööhoos. Foto: erakogu


HÕFF-ile eelnes ka suurejooneline zombide rongkäik linnas. Foto: erakogu

Aprillikuu viimasel nädalavahetusel toimus Haapsalus juba traditsiooniline Haapsalu Õudusfilmide Festival (HÕFF). Tõeliselt vahva ja suurepärane ettevõtmine. Sel aastal oli külastajaid üllatavalt palju ka väljastpoolt Haapsalut. Ürituse avamine toimus Haapsalu linnuses, kus linastusid ka 2 esimest filmi. HÕFF-il oli palju häid filme ning üks neist linastus kinoekraanil maailmas esmakordselt.


Sadu zombisid. Foto: erakogu


Uksed on kõigile avatud. Foto: erakogu

Teiseks traditsiooniks on kujunenud, et Riigikogu peab minu sünnipäeval (jüripäeval) ka oma lahtiste uste päevi. Polnud seegi aasta erand.

Sellesse päeva mahtus veel kohtumine Eesti Panga presidendi Andres Lipstokiga, kes rääkis Haapsalu linnavalitsuses europüüdlustest.

25. aprillil andsin Haapsalu abiturientidele juba vist 4. aastat järjest ühiskonnaõpetuse eksami konsultatsioonitundi. Rääkisime eurost, pensionitest, tööhõivest, koolireformist jm.


Endel Susi 70! pidulaua ees. Palju õnne! Foto: erakogu

Sel nädalal tähistas oma 70. juubelit ka minu treener Endel Susi. Palju õnne, tervist ja rõõmu veel kord!

29. aprillil külastasime Riigikogu Reformierakonna majandus- ja rahandusgrupiga Läänemaad. Loe lähemalt SIIT.

Nagu ikka, toimus ka sel aastal aprillikuu viimasel päeval suur volbriööjooks kodulinnas Haapsalus. Erinevalt aga eelnevatest aastatest jälgisin ma sel korral võistlusi pealtvaatajate poolel.


Stardipauk on antud. Foto: erakogu

Järgmisel päeval olin Viljandi järvejooksu stardis ning 43 minutit ja 25 sekundit hiljem uue isikliku rekordiga ka finišis. Loe lähemalt SIIT.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga