Pingeline algus

Tegemised 8.-14. september 2008

Eelmisel nädalal algasid istungid. Põnevaks läks päevapealt. Pingelised eelarvearutelud ja avalikud kiskumised pakuvad tänaseni meediale kõneainet. Kurvaks teeb aga see, et igaüks üritab olla kõige targem. Enda süüd ei tunnistata, pigem heidetakse kivi teise kapsaaeda. Kõik soovivad olla populaarsed, keegi ei taha teha raskeid ja ebapopulaarseid, kuid eluliselt vajalikke otsuseid. Ometigi peab need ära tegema. Ja ma olen veendunud, et me need ka ära teeme.


Saal täis muremõtteid eelarve pärast. Foto: erakogu

Samas mõistan ma väga hästi tekkinud olukorra põhjusi. Ootamatult tulnud tagasilöögid majanduses, õigemini valesti prognoositud olukord pingestab kõigi ministeeriumite haldusalasid. Ükski minister ei soovi ajalukku minna kui oma valdkonna kärpija. Seetõttu hoitakse oma eelarvenumbritest kümne küünega kinni. Mõnes mõttes õige. Kuid vaadata tuleb ka kaugemale tulevikku ning mõelda riigile tervikuna. Kui me täna kroonilisi haigusi eelarvest välja ei juuri, on järgmisel aastal olukord topelt nii hull kui see on praegu. Olen veendunud, et eelarves on siiani üksjagu õhku sees.

See, milliseks kujuneb 2009. aasta riigieelarve, on täna veel lahtine, kuid selgineb aina enam iga päevaga. Valitsus peab eelarve eelnõu esitama riigikogule 24. septembriks, seega on loodetavasti esialgseid lahendusi oodata õige pea. Kui ei, siis läheb teisiti… Loomulikult läheb kõvaks andmiseks ka riigikogu saalis. Selle eest hoolitseb juba opositsioon.

Esmaspäevasel kohtumisel Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) uute juhtidega oli peamisteks arutluspunktideks tudengite sotsiaalmajanduslik seis ning kõrghariduse rahastamine läbi haridusfondi, samuti õpilasfirmad ning õpilasettevõtlus laiemalt. Leppisime kokku, et koostöös EÜL-iga tegeleme haridusfondide ja õpilasettevõtluse teemaga aktiivsemalt edasi.

Kolmapäeval kogunes ka erakonna juhatus. Teemaks eelarve. Samal päeval avasid hiidlased riigikogus Hiiumaa kuu, mille eesmärk on tutvustada saarerahva tegemisi ka riigikogule. 

Neljapäeval kohtusime õiguskantsleri ja ta uue nõuniku Nele Parrestiga, kes tutvustas meile oma plaane ja nägemust õiguskantsleri parema käena. Riigikogu peab kinnitama ka õiguskantsleri asetäitja.


Erakonna esimees eelarvest rääkimas. Foto: erakogu

Nädalavahetusel toimus Tartus Reformierakonna volikogu ning valimiskoolitus Liider 2009. Volikogul oli peamiseks teemaks loomulikult 2009. aasta eelarve. Koolitusel jätkus valmistumine järgmise aasta kohalikeks valimisteks.


Kohmetu ja kange. Olukord peale rekordit. Foto: erakogu

Pühapäeval toimus juba traditsiooniks kujunenud Tallinna sügisjooks, mille raames peeti ka Eesti MV poolmaratonis. Antud võistlus oli viimaseks ettevalmistuseks enne 27. septembrit toimuvat Eesti MV maratonis. Sügisjooksu tulemuseks kujunes 19. koht ning aeg 1:19.31, mis on veidi üle 4 minuti parem kui senine isiklik.


Elu esimese 10km võistluse pidas ka minu õpilane Reimo. Foto: erakogu
 
Nädala kilometraažiks kujunes 70km jooksu.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga