Möödun´d aasta heietused

Tegemised 17.-31.detsember 2007

Jõulukuu viimased nädalad möödusid aastalõpu tegemisi kokku võttes.

Viimasel hasartmängumaksu nõukogu koosolekul jagasime igakuiseid projektitoetusi ning vaatasime üle jaanuaris tulevad aastaprojektitaotlused. Hea meel on selle üle, et sport, kultuur, haridus ja sotsiaalvaldkond saavad hasartmängumaksu laekumistest toetatud ning arendatud.

Noortekogu juhatuse koosolekul tegime kokkuvõtted möödunud aastast, rääkisime järgmise tööperioodi tegemistest, milleks üks olulisemaid on kahtlemata 2009. a KOV valimisteks valmistumine ning valisime uue peasekretäri, kelleks sai tubli noor Karl Tamme. Välissekretäri kohale jäi teiseks perioodiks end juba tõestanud Mihkel Rääk.

Spordiliit Läänela juhtimisel ja Tiit Lääne sule läbi andsime välja Läänemaa sporditriloogia esimese osa. Raamatu esmaesitluse korraldasime Läänemaa keskraamatukogus. Peagi on järgnemas ka II ning III osa, mille köited on tunduvalt kogukamad võrreldes vastilmunuga. Raamat kajastab spordiajalugu Läänemaal, silmapaistvamaid spordiatleete ning nende rasket tööd ja seeläbi saavutatud edu.

Läänemaa spordiaastat kokku võttes pidime langetama raske valiku. Keda meie sportlastest parimatena esile tõsta? Variante oli mitmeid, kuid otsustavaks said siiski tiitlivõistluste medalid. Seega pälvis 2007. aasta parima meessportlase tiitli maastikuvibu maailmameister Aare Lauren ja naistest maastikuvibu sise MM-i pronks Tiina Tuulik. Parimaks võistkonnaks tuli En Garde’i vehklemismeeskond. 2007. aasta parimaks nooreks valisime Nelli Paju, kes tuli võistkonnaga juunioride epeevehklemise Euroopa meistriks. Parima veteranina autasustasime maadluse veteranide MM-i hõbemedalisti Aap Uspenskit. Suur tänu teile ilusate hetkede eest! Jõudu ja jaksu tuleval olümpia-aastal!

Aasta lõppu jäi teha veel üks oluline otsus. Mis saab õiguskantslerist? Konsulteerinud kõigi võimalike õiguskantsleri kandidaatidega pidasime maha pikad ja sisukad diskussioonid. Tõdesime, et Allar Jõks on oma tööd teinud hästi. Järgmiseks seitsmeks aastaks näeme aga hetkel parima võimaliku kandidaadina Ülle Madiset. Kuna presidendi esitatud kandidaat täiskogus poolehoidu ei leidnud, esitab president uue õiguskantsleri kandidaadi tuleval aastal.

Aastalõpu hommikusöök peaministriga oli uus ja huvitav kogemus. Tõsi, sisulist arutelu seal ei toimunud, pigem oli tegu lihtsalt formaalse kohtumisega. Peaminister võttis kokku möödunud aasta ja soovis kõigile rahulikku pühadeaega ning edukat uut aastat. Kõht sai täis ning süda jäi rahule.

Aasta esimese ja ühtlasi viimase nõupidamise jõudsime teha ka haridusfondide teemal. Kokkuvõtlikult on haridusfondide idee sisuks säästude investeerimine vastavasse maksusoodustusega fondi laste tulevaste hariduskulude kompenseerimise tarvis. Uuel aastal saab sellest mõnda aega tagasi ka ajakirjanduses põgusalt kajastatud teemast juba põhjalikumalt kuulda.

Viimasele koosolekule käesoleval aastal kogunes ka Keila Noorte Reformiklubi. Üle 50 kohale tulnud noore seas olid enamus uued liikmed. Kõva sõna. Jääb üle vaid loota, et nende ind ajapikku ei rauge. Tutvustasin nendele RE Noortekogu ülesehitust ning tegemisi ja rääkisin põgusalt ka oma toimetustest riigikogus.

Haapsalu linnavolikogugi tuli 2007. aastanumbri sees veel viimast korda kokku. Põhiliseks teemaks oli juba mõnda aega pingeid kruvinud Siilatsi jahisadam. Kahjuks või õnneks otsustas volikogu vähendada Viktor Siilatsi firmale Evore kuuluva Suur–Holmi sadama akvatooriumi veerandi võrra. Seda selleks, et väikelaevad pääseksid jahtklubi ja Haapsalu KEKi sadamasse. Täpsemalt loe Lääne Elu kodulehelt: http://www.le.ee/?a=uudised&h=2007/12/22

Jõuluaeg algas kontserdiga Käru kirikus Raplamaal, kus noortest lauljatest koosnev kollektiiv nimega White Gospel tegi suurepärase gospelmuusikaetteaste. Tänud Kalle Pallingule!

Riigikogu esimehe Ene Ergma kutsel sai külastatud ka Niguliste kirikut, kus toimus jõulukontsert ühes hilisema einelauaga.

Kui salmid loetud ja kingipakid kätte saadud, panin punase kostüümi selga ja tõttasin sõprade-tuttavate poole. Sedapuhku jõuluvanana. Öisel missal Haapsalu Toomkirikus lugesin pühakirja ja võtsin jõuludest viimast.

Aastalõpu sporditulemused võib kokku võtta järgnevalt: 53 km jooksu ja 2,25 km ujumist.

Vana aasta läks, väike kurbusenoot südames, kuid suure rõõmuga tuli uus- 2008, et tuua veelgi paremaid sündmusi, kui seda pakkus läinud 2007.

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga