3 miljonit Läänemaale

Tegemised 1.-6. jaanuar 2008

Alanud aasta olulisemaks spordi- ja võib ehk isegi öelda rahvusvahelis-poliitiliseks sündmuseks on kahtlemata olümpiamängud Pekingis. Seda, kuidas meie sportlastel neil mängudel läheb, näitab aeg. Usun, et Gerd on augustis endiselt maailma parim ning tõestab seda kirkaima medaliga. Loodan, et nii mõnigi tubli sportlane Läänemaalt astub Hiinas võistlustulle. Olgu selleks siis tennisist Kaia Kanepi (kes peagi astub muuseas võistlustulle maailma esireketiga!), kiirkäija Margus Luik, mõni meie vehklejaist või veel keegi. Suve alguseni on aega, et näidata tulemust, kindlustamaks pilet Pekingisse.

Võin rahus nentida, et Läänemaa sportlased on tublid. Möödunud aasta tulemuste põhjal selekteeritud koorekihi kutsusime eelmisel nädalal ka Promenaadi hotelli, kus autasustasime spordiliit Läänela poolt 2007. a parimaid sportlasi ja eestvedajaid. Olgu need suurepärased tulemused veel üle korratud:
2007. aasta parima meessportlase tiitli pälvis maastikuvibu maailmameister Aare Lauren ja naistest maastikuvibu sise MM-i pronks Tiina Tuulik. Parimaks võistkonnaks tuli En Garde’i vehklemismeeskond. 2007. aasta parimaks nooreks valisime Nelli Paju, kes tuli võistkonnaga juunioride epeevehklemise Euroopa meistriks. Parima veteranina autasustasime maadluse veteranide MM-i hõbemedalisti Aap Uspenskit. Suur tänu teile ilusate hetkede eest! Jõudu ja jaksu käesoleval olümpia-aastal!

Spordi aastahetkede juurest suundume Kullamaa keskkooli hoolekogu koosolekule. Klassitäis hoolekogu liikmeid. Peamiseks jututeemaks oli Reformierakonna poolt Läänemaale toodud riiklik toetusraha investeeringuteks lastemänguväljakutesse, kultuuri ja sporti. Kolmemiljonilisest kogusummast ligi kuuendiku suunasime just nimelt Kullamaale, et ehitada sealsetesse külakeskustesse lastele mänguväljakuid. Muuhulgas rääkisime õiguskantsleri valimistest, teede rahastamisest ning 2000 kroonisest ringirahast.

Nädala märksõnadeks on kindlasti sport, lapsed ja kultuur. Lüües lukku selle aasta riigieelarve, kirjutasime Läänemaa arvele 3 miljonit krooni investeeringuraha. Suure osa sellest oleme suunanud laste mänguväljakute loomisesse ning inimeste sportimisvõimaluste parandamisse. Ühes tublide inimestega kohtadel oleme rajamas Haapsalu Linna Algkooli hoovile spordi- ja mängukompleksi, Kullamaale uusi mängu- ja harjutusväljakuid, Linnamäe Põhikoolile korvpalliplatsi ning Ristile koguni jalgpallistaadionit. Kultuurielu edendamiseks  oleme suunanud vahendeid Lihula Kultuurimaja katuse renoveerimiseks ning Taebla valda Kuliste aasa korrastamiseks.

Olümpia-aurat oli tunda ka sellenädalases isiklikus spordielus. Treeningplaani mahtus kümme treeningut koguskooriga 90 km jooksu ja 3 km ujumist.
 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga