Rahad lukus

Tegemised 10.-16. detsember 2007

Möödunud nädala teo tiitli pälvis kindlasti 2008. aasta eelarve kinnitamine. Paljuräägitud ja kohati ajakirjanduses detailideni lahatud eelarve vastuvõtmine kulges vaatamata sellele riigikogus üsna sujuvalt. Sellega tunnistas ilmselt ka opositsioon, et tegu on tõepoolest hea seadusega.

Esmaspäevasel antikvaaride ja kultuuriministeeriumi esindajatega kohtumisel arutasime muudatusettepanekuid kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seadusesse. Otsustasime selle peale viimaste täienduste tegemist saata täiskogu ette kinnitamiseks. Kultuuriväärtuste väljaveo, ekspordi ja sisseveo seaduse eesmärk on aidata kaasa rahvusliku kultuuripärandi säilimisele, andes võimaluse piirata kultuuriväärtuste väljavedu või eksporti seaduses sätestatud korras. Eelnõuga määratletakse kultuuriväärtused, mille väljaviimiseks Euroopa Liidu liikmesriikidesse või ekspordiks väljapoole Euroopa Liidu liikmesriike on vaja taotleda Muinsuskaitseametilt väljaveoluba. Oluline on siinjuures rõhutada, et seaduse eesmärk ei ole kultuuriväärtuste väljaveo keelamine, vaid siiski kontrolli omamine väljaveetavate kultuuriväärtuste kohta.  

Teisipäeva pärastlõunal kohtusin Haapsalu Noorte Reformiklubi liikmetega Haapsalu vanalinna bowlingus. Rõhutasin erakonna ja noortekogu vahelise koostöö olulisust, mispeale panime paika lähima paari kuu koostöökava. Esimeseks ühisürituseks sai plaanitud pühapäevane piparkookide ja küünalde jagamine Haapsalu kaubamaja esisel platsil. Järgmise aasta detailsem koostöökava valmib 2008. a jaanuaris.

Õhtupooliku sisustas erakonna maakonnaorganisatsiooni arengukoosolek MKO juhi ning endise ja praeguse RE arendusjuhi seltsis Kullamaal. Võtmeküsimuseks ikka 2009. aasta KOV valimised.

Lisaks riigieelarvele kinnitas täiskogu muuhulgas ka riiklike peretoetusi puudutava seaduse, millega tõstetakse hooldusperedele makstav toetus 1500lt kroonilt 3000le kroonile.

Seadustasime ka isapuhkuse. Nüüd on kõigil värsketel isadel võimalus 10 tööpäeva ulatuses võtta „isapuhkust”. Sarnaselt vanemahüvitisele makstakse isale samal ajal palga alusel hüvitist, ehk tegu ei ole palgata puhkusega. Isapuhkust saab kasutada naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal enne sünnitust või kahe kuu jooksul pärast lapse sündi.

Lisaks kinnitasime seaduse, mis loob võimalused hakata ellu viima Reformierakonna valimislubadust „Igale lapsele lasteaiakoht”. Loe lähemalt aadressilt: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1103/igale-lapsele-lasteaiakoht

Nädalasse mahtus ka kohtumine majandusminister Juhan Partsiga. Sel korral oli peamiseks teemaks teede ehitamine ja rahastamine. Selge see, et olulise osa ajast võttis Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks ehitamise arutelu.

Nädalavahetusel käisime erakonnakaaslaste ning noorteklubi liikmetega Haapsalu kaubamaja ees linnarahvale piparkooke ja jõuluküünlaid jagamas. Peagi saabuvate jõulude puhul soovisime inimestele rahulikke ja õnnelikke pühi ning kordaminekuid tuleval perioodil.

Pühapäeva pärastlõunal osalesin EELK Haapsalu Püha Johannese koguduse nõukogu koosolekul, kus kinnitasime 2007. aasta aruandluse ja valisime koguduse teenetemärgi laureaadiks diakooniatöö pikaajalise juhi Evi Süsi.

Läinud nädalaga sai jookstud 72 km ning ujutud 2 km lähemale oma eesmärgile jooksta maratoni sel sügisel alla 3 tunni.

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga