Igale lapsele lasteaiakoht

Riigikogu võttis täna ühehäälselt vastu Koolieelse lasteasutuse seaduse muutmise seaduse, mis viib ellu valitsuskoalitsiooni ühe olulisema pere- ja regionaalpoliitilise programmi „Igale lapsele lasteaiakoht!”

„Antud seadusemuudatusega eraldatakse riigieelarvest kohaliku omavalitsuse üksustele toetust lasteaiakohtade loomiseks, õpikeskkonna arendamiseks ja lasteasutuste õpetajate palgavahenditeks, „ sõnas reformierakondlasest riigikogu kultuurikomisjoni liige Lauri Luik.

Kohalikke omavalitsusi hakatakse toetama uute lasteaedade rajamisel ja olemasolevate remontimisel hoidmaks ära nende sulgemist tervisekaitse- ja ohutusnõuetele mittevastavuse tõttu. Samuti hakatakse omavalitsusi toetama lasteaia õpetajatele põhikooli õpetajaga samaväärse palga maksmisel.

Luige sõnul eraldatakse vahendid tingimusel, et kohaliku omavalitsuse üksus lisab riigieelarvest eraldatavale toetusele täiendavalt valla- või linnaeelarve omavahendid.

„Täna, kus lasteaiakohtade nappus on piirkonniti üsna teravaks probleemiks kujunenud, on viimane aeg asuda probleemi likvideerima. Olen veendunud, et juba lähiajal suureneb lasteaiakohtade arv ning paranevad lasteaiaõpetajate töö tingimused ja sissetulek erinevates piirkondades üle Eesti, ” tõdes Luik
 
Detailsemad toetuse eraldamise ja kasutamise tingimused, korra ning omaosaluse suuruse kehtestab Vabariigi Valitsus määrusega.

Järgmisel ja ülejärgmisel aastal on kohalike lasteaedade finantseerimise toetamiseks plaanitud 300 miljonit krooni. Sellele järgneval kahel aastal juba 400 miljonit.

Antud seadusemuudatus jõustub juba 2008. aasta 1. jaanuaril.

Lauri Luik
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee
www.lauriluik.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga