Reformierakond on 2009. aasta kohalike valimiste võitja!

Tegemised 3.-9. detsember

Reede ja laupäev möödusid Põlvamaal Räpinas. Kohtusin Reformierakonna Põlvamaa maakondliku organisatsiooni juhatusega kohaliku vallavolikogu saalis. Rääkisin sellest, kuidas mina valmistusin oma esimesteks riigikogu valimisteks ning milline nägi välja mu ligi 2 aastat kestnud valimiskampaania (detailsemat infot kampaania kohta leiad mu kodulehelt). Analüüsisime minevikustatistikat ja sidusime viimase riigikogu valimiskampaania 2009. aasta KOV valimiste konteksti ning panime paika vajalikud tegevussuunad edasiseks. Oma ettekande lõpetasin eesmärgipüstitusega: Reformierakond on 2009. aasta KOV valimiste võitja Põlvamaal…ja loomulikult ka terves Eestis. Usun, et selles ühtivad minuga erakonnakaaslased üle Eesti.

Esmaspäevaõhtusel koopaorava üritusel sai detailselt läbi võetud tänased olulisemad päevapoliitilised küsimused. Muuhulgas sai seatud sihte ka järgnevaks perioodiks tuleval aastal. Arengutest EL-is tervikuna rääkis erakonna auesimees ja Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

Majandusminister Parts andis meie fraktsioonile teisipäevasel kohtumisel aru oma viimase aja tegemistest, eelkõige dotatsioonidest. Kokkuvõtlikult võib öelda, et lisaraha bussi- ja rongiliikluse dotatsioonide maksmiseks majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei saa. Omamoodi kummaline on see, et selliseid asju ei osata eelarvet planeerides ministeeriumis ette näha. Ministeeriumi haldusala siseste ümbertõstmiste kaudu suurendatakse ühistranspordi reservi järgmisel aastal siiski kokku 41 miljoni võrra. Selline erakorraline vahendite ümbertõstmine on tekitanud palju vaidlusi, mis loob omamoodi pretsedendi ning lõhnab tegelikult üsna halvasti. Parts tutvustas lisaks ka oma plaani minna lähitulevikus bussiliiklusele mineva raha arvestamisel üle indekseerimissüsteemile, mis kehtestab rahade jagamiseks konkreetsed ja läbipaistvamad alused.

Teisipäeval võtsime Riigikogus vastu seaduse, mis tagab esmakordselt tööle asuvale pedagoogile 200 000 kroonise lähtetoetuse. Seadus jõustub juba 2008. aasta 1. jaanuaril. Toetust saab taotleda iga kõrghariduse tasemel õpetajakoolituse läbinu, kes asub aasta jooksul tööle maapiirkonna, väikelinna või ääreala kooli. Toetus makstakse välja kolmes osas tingimusel, et õpetaja peab oma ametit vähemalt 5 aastat ja tema töökoormus on vähemalt 75%. See on ennekõike regionaalpoliitiline meede. Tegu pole palgalisaga vaid stardirahaga elu sisseseadmiseks alustavale õpetajale, mille peamine eesmärk on leevendada õpetajate kaadrinappust just väikelinnades ja maapiirkondades üle Eesti. Loe minu artiklit antud teemal aadressilt: http://www.reform.ee/kandidaat/lauri-luik/blogi/1093/lahtetoetus-alustavale-opetajale

Lisaks muutsime sel nädalal postiseadust, millega jäeti ajalehtede ja ajakirjade edastamine välja universaalse postiteenuse koosseisust. Sellega tekkis nüüd ka Eesti Postil endal võimalus hinda diferentseerida. Tutvu seadusemuudatusega aadressil: http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=text/html&file_id=171456

Ühe olulisema eelnõuna sai kinnitatud ka 2007. aasta lisaeelarve, mille tulude maht on 6,2 miljardit krooni. Kulude kogusumma aga ca 2,7 miljardit. Kulude poole pealt on tegu valdavalt investeeringutega, mis kanduvad üle järgmisesse aastasse. Nii eraldati lisaeelarvega näiteks üle kahesaja miljoni krooni erinevate saatkonnahoonete ostuks või renoveerimiseks või ka uusehitiste ehituse alustamiseks. Detailsema info leiad aadressilt:
http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=application/pdf&file_id=149593

Pikkade kohtumiste ja arutelude tulemusena otsustasime fraktsioonis, et toetame õiguskantsleri kandidaadina Ülle Madiset.

Olulise osa neljapäevast võttis Martin Veinmanni kõnekoolitus. Mulle kui värskele saadikule kulus see koolituspäev kindlasti marjaks ära.

Laupäeva õhtupoolikul osalesin Läänemaa kergejõustikuklubi üldkoosolekul. Kinnitasime klubi 2007. aasta tegevusaruande ning 2008. aasta eelarve. Võtsime kokku spordiaasta ja sõime üheskoos õhtust. Loomulikult ei jäänud ka jõuluvana tulemata.

Sel nädalal sai treeningradadel jookstud 56 km ning ujutud 1 km.

Lauri Luik

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga