Minu tegemised 24.-30. september

Minu tegemised on rubriik, kus hakkan põgusalt tutvustama oma igapäevaseid toimetusi Riigikogu liikmena. Siin annan ülevaate olulisematest poliitilistest teemadest, mida Riigikogus käsitleme, üritustest, millel osalen ning muudest jooksvatest asjatoimetustest, mis jäävad väljapoole parlamendihoonet. Loodan, et antud perioodiülevaated annavad huvilistele informatiivse pildi kõigest, mis puudutab mind ja mu tegemisi Riigikogu liikmena.

Nädal algas info kogumise ja lobitööga. Eelmisel nädalal Reformierakonna Nõva piirkonna juhi ja vallavanemaga kohtumisel taas üles kerkinud mure Nõva valla väga halvas seisus kruusatee pärast kohustas mind teiste Lääne-Eesti saadikutega ühiselt nõu pidama. Kuigi ilmselt 2008. aastal Nõva tee veel raha ei saa, on lootust, et sihikindla tegutsemise korral on 2009. aastal õnne rohkem.

Esmaspäeva õhtupoolik möödus Reformierakonna Paide piirkonna üldkoosolekul, kus anti ülevaate linnas valitsevast hetkeolukorrast ja tehti plaane järgmisteks kohalikeks valimisteks.
 
Teisipäeval esinesin Riigikogu täiskogu ees komisjonipoolse ettekandjana. Tutvustasin komisjoni seisukohti Koolieelse lasteasutuse seaduse paragrahv 27 muutmise seaduse eelnõu (52 SE) osas. Tegu oli Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõuga, millega taheti kehtestada tasuta toit kõigile lasteaialastele. Kultuurikomisjon ja ka Vabariigi Valitsus otsustasid seda eelnõu mitte toetada, kuna 2008. aasta Riigieelarve eelnõus ei olnud vastavaid rahalisi vahendeid sisse kavandatud. Läbirääkimised Vabariigi Valitsuse poolt moodustatud valitsuskomisjoni ja Omavalitsusliitude Koostöökogu delegatsiooni vahel haridus- ja noorsootöö valdkonda hõlmavate toetusliikide põhimõtete, mahtude ja jaotuste osas ei olnud selleks ajaks samuti veel lõpp-protokollini jõudnud.

Sama päeva pealelõunal kohtusime ühes kultuurikomisjoni liikmetega Hiinameelsete Tiibetlastega, kelle hulgas oli ka nn elav Buddha. Minu jaoks uudne ja huvitav oli see, et antud delegatsiooni meelest valitseb Tiibetis täielik rahu ja kõik on õnnelikud. Nn peaceful liberation on nende sõnul kulgenud edukalt ja ilma probleemideta. Huvitav on nentida ka seda, et viiest nn tiibetlasest neli olid hiinlased.

Saamaks uusi ja värskeid ideid Reformierakonna programmi, olen kokku kutsunud Reformierakonna Noortekogu programmitöörühma. Sel kolmapäeval toimus juba teine sellelaadne ajurünnak, kus panime paika olulisemad suunad ning genereerisime mõnetunnise arutelu järel nii mõnedki uued ja huvitavad ideed. Sellest kõigest lähemalt mõne kuu pärast noortekogu kodulehel www.reforminoored.ee

Nädala olulisima sündmusena tuleb ära märkida see, et peaminister Andrus Ansip andis Riigikogule pidulikult üle järgmise aasta riigieelarve seaduse eelnõu. Samuti ka 2007. aasta lisaeelarve. Antud dokumentidega saab tutvuda rahandusministeeriumi vastaval lehel: http://www.fin.ee/?id=78705

Oma 2006. aasta tegevusaruannet tutvustas Riigikogule ka õiguskantsler Allar Jõks. Esmamulje antud aruandest oli kohutav. Seda eelkõige kahjutundest meie metsade vastu. Sellise paksu teose asemel oleks ju võinud kirjutada 101 CD-d. Kuigi ametiaja viimase aruande kohta oli see ehk hea kampaaniatrikk. Kuid see selleks. Sisult oli õiguskantsleri ülevaade väga põhjalik ja juhtis tähelepanu väga mitmetele kitsaskohtadele Eesti elus tervikuna. Jääb üle vaid loota, et aruandes välja pakutud lahendused ka kunagi realiseeruvad. Aruande tervikteksti leiad aadressilt: http://www.oiguskantsler.ee/?menuID=17
 
Olles Haapsalust ja Läänemaalt valitud Riigikogu saadik, hoian end kursis kodulinna tegemistega. Seepärast osalen ka kohaliku volikogu ja Reformierakonna fraktsiooni istungitel. Sel reedel oli päevakorras umbusaldusavaldus keskerakondlasest abilinnapeale Märt Maistele. Kirjutasin suve alguses sel teemal ka oma blogis. Lühidalt kokku võetuna käis abilinnapea maksumaksja raha eest Hispaanias puhkamas, mida ei tohiks üks endast lugupidav poliitik endale küll lubada. Paraku ei arvanud koalitsioon, et tegu oli kahetsusväärse teoga ning poliitik jäi ametisse.

Reede õhtupoolikul kohtusin Risti vallas Reformierakonna aktivistide, vallavanema, koolidirektori ja kohalike jalgpallipoistega. Arutlusel oli Ristile jalgpallistaadioni rajamine. Kuulasin ära kohalike mõtted ja ideed ning üheskoos panime paika edasise tegevuskava. Kui kõik sujub plaanipäraselt, siis võime palli väravasse kihutada juba järgmise aasta suve alguses.

Nädalavahetusel käisin juba traditsiooniks saanud Jüri Jaansoni kahe silla jooksul Pärnus. Nagu arvata oli, tegi eelmise nädala elu esimene maraton (3.21.06) oma töö. Seega jäi aeg 32.50 minu seekordseks laeks.

 

www.lauriluik.ee

 

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga