Laine Jänese visiit Läänemaale

Teisipäeval külastas Läänemaad kultuuriminister Laine Jänes. Antud visiidi eesmärgiks oli tutvustada ministrile meie maakonna kultuurielu ning saada teavet ministeeriumi kavandatavate projektide kohta, et tänast olukorda Läänemaa kultuurimaastikul veelgi parandada. Samas kohtuda ka erakonnakaaslastega.

Olles viimase seitsme aasta jooksul osalenud pea kõigil Reformierakonna ministrite visiitidel, julgen öelda, et antud külaskäik oli kahtlemata üks meeldejäävamaid ja paremini korraldatumaid. Siinkohal erilised tänud meie arendusjuhile Reimo Nebokatile ja maakonnaorganisatsiooni esimehele Marek Topperile, kes võtsid antud visiidi korraldamise endi kanda. Loomulikult tänusõnad ka piirkonnajuhtidele Heli Randesele ja Mati Kallemetsale, kes võõrustasid ministrit vastavalt Ristil ja Taeblas. Tänud ka kõigile teistele erakonnakaaslastele, kes võtsid vaevaks tulla õhtupoolikul Haapsalu Vanalinna Bowlingusse sportlikult aega veetma ja ministriga kohtuma. 

Päev oli pikk ja teguderohke. Tunnike enne keskpäeva kohtusime minister Laine Jänese, kultuuriministeeriumi kantsleri Siim Suklese ning ministri nõunike Moonika Orase ja Kristjan Karisega vastvalminud Risti kooli spordihoones. Sinna olid kogunenud meid vastu võtma ka Risti vallavanem Rein Kruusmaa, koolidirektor Argo Roos ja Reformierakonna Risti piirkonna aktivistid eesotsas Heli Randesega. Peale ringkäiku spordihoones ja Risti põhikoolis suundusime üheskoos kooli hoovi, kus tutvustasime ministrile oma plaane uue jalgpallistaadioni rajamiseks. Hiljem külastasime üsna halvas seisukorras olevat Risti kultuurimaja. Vallavanem andis ülevaate Risti valla tulevikuideedest, millest üheks suurejoonelisemaks on maakonna piiri äärde rajatav nn Läänemaa värav.

Edasi suundusime Kullamaale, kus kohtusime kohalikus vallamajas vallavanema Üllar Aruksaare, volikogu esimehe Einar Pärnpuu ning kultuurimaja direktori Loit Lepalaanega. Peale põgusat ringkäiku vallamajas liikusime edasi Rohumäele, kuhu kohalikud Reformierakonna aktivistid loodavad rajada maakonnakeskse laululava. Kullamaa Keskkooli direktor Meelis Välis ja unustamatu tütarlastekoor ootasid meid pikisilmi koolimajas. Kui sisse astusime, siis said tüdrukud koorijuhist kultuuriministrile näidata oma kõrget taset, mis pr Jänese vilunud kõrvale loomulikult avastamatuks ei jäänud. Enne suundumist Palivere terviserajale vaatasime üle ka tänu kohalike reformierakondlaste tublile tööle valminud lastemänguväljakud kooli siseõues.

Kaunis sügisene loodus ja Läänemaa ainsad mäemügarikud tervitasid meid ühes piirkonnajuhi Mati Kallemetsaga ja vallavanema Ülle Hermanniga Taeblas Palivere terviseradadel. Tutvustasime ministrile kavandatavat Palivere spordibaasi ideed, tegime ühise treeningkõnni ilusal metsarajal ning vaatlesime tervendavat Silma Allikat.

Sügisesest metsast suundusime Haapsalu Kultuurikeskusesse, kus meid tervitasid linnapea Ingrid Danilov, kultuurikeskuse direktor Gülnar Murumägi ning abilinnapead Talis Vare ja Toivo Hein. Lisaks ringkäigule majas ning lakoonilisele hetkeolukorra tutvustusele andsid linnajuhid ülevaate ka Kultuurikeskuse ja Haapsalu linna tulevikuplaanidest. Ligi sajamiljonilist investeeringut vajavat Kultuurikeskust kavandatakse renoveerida kahes etapis. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis on järgmise viie aasta jooksul oodata tõsiseid edasiminekuid.

Lisaks oma silmaga nähtule ja käega katsutule andsid maakonnast ülevaate maavalitsuse esindaja Veikko Kõrv, rahvakultuurispetsialist Marju Viitmaa ja jurist Neeme Sild. Külaskäigule maavalitsuses järgnes intervjuu ajaleht Lääne Elule. Seejärel suundusime Haapsalu Vanalinna Bowlingusse Reformierakonna Läänemaa maakonnaorganisatsiooni liikmetega kohtuma. Minister tegi tagasivaate pikale päevale, rääkis olulisematest arengutest kultuurimaastikul ning vastas huviliste küsimustele. Peale seda, kui minister oli suundunud tagasiteele pealinna, jätkus Reformierakonna bowlinguturniir, mis lõppes meeleoluka saunaõhtuga.

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga