Kuidas keerulisel ajal naised naeratama panime…

Tegemised 16.02- 08.03.2009
Veebruarikuine hasartmängumaksu nõukogu jagas tavapäraselt projektitoetusi hariduse-, kultuuri-, spordi- ja sotsiaalprojektidele.

Uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) arutelule kutsusime sel korral haridusminister Lukase. Pearõhu panime eelnõu kitsaskohtade arutelule. Järgmisel korral kohtume haridusvaldkonna spetsialistidega kohalikest omavalitsustest.

Samasse nädalasse jäi ka teine hariduspoliitiline arutelu haridustöötajatega. Keskmes ikka uus PGS-i eelnõu.

Järjekordsel koopaorava üritusel arutlesime eelarve ning majanduse elavdamise programmi üle- Reformierakonna 7 sammu majanduskasvuks.
http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1832/majandusgripi-leevendaja

Neljapäeval esitasime erakonna juhatuse poolt uueks sotsiaalministri kandidaadiks Hanno Pevkuri.
http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1830/sotsiaalministri-kandidaat-on-hanno-pevkur

Nädala lõpus toimus Riigikogu erakorraline istung, kus võtsime vastu negatiivse lisaeelarve. Loe ka: http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1834/votsime-vastu-2009-aasta-lisaeelarve
http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1849/valusad-kuid-vajalikud-karped
Samas võitlesime Tallinna linnaosade säilitamise nimel. Täna on teada, et president meie otsust välja ei kuulutanud. Kuid me kaitseme linnaosasid edasi!


Türi Gümnaasiumi tüdrukutekoor. Foto: erakogu

Vabariigi sünnipäevanädal sai avalöögi Türi gümnaasiumis, kus tervitasin koolinoori pidulikul aktusel. Rääkisin noorte laialdastest võimalustest ühiskonnaelus aktiivselt kaasa lüüa.

Vabariigi aastapäev möödus, nagu igal aastal, rõõmsalt ja pidulikult. 91. sünnipäeva käisime sel korral tähistamas Jõhvi kultuurikeskuses. Huvitav algatus presidendi poolt. Üritus oli meeliülendav.


Reelikaga. Foto: postimees.ee

Sel nädalal võtsime vastu ka PGS-i muudatuse, millega seadustasime gümnaasiumi sisseastumiseksamid.
http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1842/lauri-luik-gumnaasiumi-sisseastumiskatsed-said-seadustatud


Valgamaa kohalik tantsutrupp fraktsioonile etendust andmas. Foto: erakogu

Nädala teisel poolel väisasime fraktsiooniga Valgamaad. Kahel päeval tutvusime kohalike inimeste, ettevõtete ja nende tegemistega. Vastuvõtt oli väga positiivne ja rõõmus. Minu grupil oli au külastada Bacula moosivabrikut, Otepää vaibavabrikut, Lõuna Tehvandi spordikeskust ja Otepää tervisekeskust. Hommikul kohtusime ühes kolleeg Peep Aruga ka Puka valla rahvaga. Olulisemateks teemadeks oli kohalik eluolu, maailmamajanduse seis ja eelarve. Põgusalt oli jutuks ka haldusreform. Nii mõnigi tõdes, et sunniviisiliselt omavalitsusi liita ei tohiks. Ühtin selle seisukohaga. Tänud peakorraldajale Margus Lepikule ja Harry Mägile ning võrratule vallavanemale Meelis Mälbergile!


Tehvandi suusahüppetornis (90). Foto: erakogu

Teisipäeva õhtupoolikul osalesin Hanila piirkondliku organisatsiooni koosolekul, kus valisime uue esimehe ning juhatuse. Palju õnne! Rääkisin põgusalt valimistest ning arutlesime kohalike võtmeküsimuste üle.


Hanila reformikad. Foto: erakogu

Märtsikuine maaelu edendamise sihtasutuse nõukogu möödus tavapäraselt projektidele garantiisid ja tagatisi andes. Vaatasime üle ka möödunud aasta olulisemad finantsnäitajad.

Neljapäeva õhtul kohtusime Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatusega, et arutleda tulevaste koostööplaanide üle. Peamiseks teemaks kujunes tudengite valimisaktiivsuse suurendamine.

Reedene päev möödus Haapsalus kohalike reformierakondlastega kohtudes ja suheldes.


Lilleõis paneb imestama… Foto: Tõnu Parbus

Märtsikuu üks vaieldamatult tähtsamaid päevi möödus naistele Haapsalu tänavatel lilli jagades. Tore on tõdeda, et suutsime selle ilusa päikesepaistelise päeva veelgi paremaks muuta ning naised rõõmust sädelema lüüa. Naitepäeval lillede kinkimine on kujunenud Läänemaal meie, reformikate, kenaks traditsiooniks.


… ja toob naeratuse näole. Foto: Tõnu Parbus

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga