Koolidirektor kordnikuks?

Lugedes tänaseid uudiseid, mis taas toovad kurbi sõnumeid ookeani tagant, on meie haridusministri avangutel koolikordniku teemal, kes võiks lapsevanemaid vajadusel trahvida, mõningane iva sees.
Küll aga ei pea ma päris õigeks, et direktor trahve tegema hakkab. Nagu olen korduvalt öelnud ning nagu oleme sätestanud ka reforminoorte programmis, on oluline fikseerida õppeasutuse ja lapsevanema vahel koolisisesed käitumisreeglid ning vastavad meetmed nende mitte täitmise või rikkumise eest. Sisuliselt oleks tegu mõlemapoolse heatahtelepinguga, mille reeglitega on tutvunud ka loomulikult kasvandik ise.

Ma pole päris veendunud, kas koolidirektorile trahvimisõiguse andmine lahendab probleeme, millega me täna silmitsi seisame. Pigem on see lihtsalt trahvimisõiguse ühelt instantsilt teisele põrgatamine.

Oluline on probleemide ennetamine, milleks heatahteleping on üks võimalikke variante. Lisaks heatahtelepingule peaks kindlasti propageerima tugiõpilaste süsteemi ning enam rõhku panema koolipsühholoogidele ja nende tööle.

Samal teemal:
http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1568/paastkem-opetajad-ahelaist
http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1571/ettekanne-kohtumisel-haridustootajate-liiduga

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga