Lihula võrratud pensionärid

Tegemised 6.-19. oktoober 2008

Haridusminister Lukas käis 7. oktoobril kultuurikomisjonis tutvustamas oma ministeeriumi eelarvevõimalusi 2009. aasta riigieelarve kontekstis. Lukase haridusvaldkond on selles osas üks õnnelikematest, kuna investeeringud haridusse suurenevad. Loe eelarvest lähemalt minu artiklist: http://www.reform.ee/kandidaat/lauri-luik/blogi/1625/tasakaalus-ja-tasakaalukas-eelarve

Maaelu edendamise sihtasutuse koosolekul arutlesime lisaks igakuistele projektitoetustele ka laenuintresside ja tagatiste määrade üle tänase majandusseisu kontekstis.


MES-i nõukogu. Foto: erakogu

Kuna Siim Kallas külastas Eestit, ei saanud jätta kasutamata võimalust temaga neljapäeva õhtupoolikul kohtuda. Siim esines erakonna Tallinna piirkonna õhtul. Peamiseks teemaks tänane maailmamajanduse seis.


Erakonna auesimees Siim Kallas. Foto: erakogu


Lääne MKO juhatuse koosolek. Foto:erakogu

RE Läänemaa maakondliku organisatsiooni juhatuse koosolekul jätkasime ettevalmistustööd 2009. a kohalikeks valimisteks.

Möödunud nädalal jõudis Läänemaa inimeste postkastidesse minu kiri, milles andsin ülevaate 2009. aasta kavandatavast riigieelarvest, tänaseks Läänemaale toodud investeeringutest ning olulisematest maakonda toodud eurovahenditest.

Teisipäevasel koalitsiooni üldkoosolekul andsid ministrid aru oma valdkonna kavandatavatest eelarvetest.

Oktoobrikuu IT-innovatsiooni töögrupi koosolekule kutsusin teisipäeval seekordseks külaliseks Skype looja Toivo Annuse, kes rääkis meile oma nägemusest Eesti IT valdkonna arendamisel.

Kolmapäeva õhtupoolikul esinesin erakonna Tartu kontoris Tartu Noorte Reformiklubile. Rääkisin 2009. aasta valimisteks valmistumisest, noorte panusest poliitikasse, motivatsioonist jm. Heameel on tõdeda, et Tartu linnavolikogu järgmises koosseisus saab olema üksjagu värsket verd.


Lihula pensionäridele rääkimas. Foto: erakogu

Olen väga tänulik Lihula tublidele pensionäridele, kes mind endale külla kutsusid. Tõeliselt tore ja ühtehoidev seltskond. Käisime ühes kolleegi Tatjana Muravjovaga neil neljapäeval Lihula kultuurimajas külas. Rääkisime Läänemaale tehtud investeeringutest, eelarvest ning pensionitest. Huvilistel oli valmis mõeldud ka üksjagu küsimusi. Suure kriitikarahe alla sattus kohalik Rahvaliidu vallavalitsus, kes inimestest ei hoolivat ning neid üldse kuulda ei võtvat. Minu soovitus neile oli ikka kõva häält teha ja oma õigust taga ajada. Kui järgmise aasta oktoobriks midagi muutunud ei ole, siis on kindlalt  teada, et Rahvaliidule antud hääl on hüüdja hääl kõrbes. Rõhutasin, et nende hääl valimistel otsustab Lihula valla arengu järgmiseks neljaks aastaks. Tänast seisu vaadates nenditi, et Lihula vajab muutusi. Loomulikult suhtlen ka ise Lihula kohalike tegelastega, et valdlinnas kord maksma panna.


Mõtteid vahetamas. Foto: erakogu

Hasartmängumaksu nõukogu sellekuine koosolek toimus väljasõiduistungi raames Narva Laste Loomemajas. Viimane on üks asutusi, mida oleme oma nõukoguga mitmetel kordadel toetanud. Väga vahva ja hästi toimiv asutus, kus noortel on võimalik end lisaks koolile väga mitmes vallas arendada- lennumudelismist male, disaini, kunsti, rahvatantsu, näitlemise ning zoloogiani. Oleks selliseid asutusi vaid rohkem.


Narva Laste Loomekeskuse maleklubi. Foto: erakogu


Bändiruum. Foto: erakogu


Lilleneiu. Foto: erakogu


Loodusringi õpilased. Foto: erakogu

Nädalavahetus möödus Põlvas, kus kohalikud erakonnakaaslased pidasid maakonnaorganisatsiooni üldkoosolekut. Lisaks minule rääkis peaminister Andrus Ansip riigieelarvest ning poliitilisest olukorrast ja Mati Alaver meeskonna arendamisest ning motiveerimisest oma elukogemuse ja näidete varal. Mina rääkisin valimisteks valmistumisest, kuna vaid aasta lahutab meid 2009. aasta kohalikest valimistest. Sügav kummardus tuleb teha korraldajate ees. Lõuna-Eestist riigikokku valitud endine Põlva maavanem Urmas Klaas, maakonnaorganisatsiooni esimees Meelis Mälberg ning loomulikult arendusjuht Janis Kukk olid need kolm tubli meest, kes tegid sellest üritusest tõeliselt suursuguse sündmuse. Kes kohal polnud, see ilmselt kahetseb. Olgu vaid öeldud nii palju, et üritus algas hümniga ning lõppes laulukoori suurepärase etteastega. Kogu õhtu päädis aga suurepärase käsipallimänguga Mesikäpa spordihallis, kus Põlva Serviti tegi vapustava mängu Hollandi meeskonna vastu. Lõpuskoor 29:22 meie poiste kasuks.


Põlva MKO kahurvägi. Foto: erakogu

Nende nädalatega võib küll väga rahule jääda.

Kuna võistlushooaeg on lõpule jõudnud, on viimased paar nädalat olnud harjumatu olesklemine. Kokku 67 km jooksu, paar korvpalli- ja üldfüüsilist trenni.

 

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga