Kodualune maamaks kaob

Kommenteerides täna valitsuskoalitsiooni poolt Riigikogule esitatud koduomanike maamaksust vabastamise seaduse eelnõud, rõhutas Reformierakonna fraktsiooni esimees Jaanus Tamkivi, et antud eelnõu on suureks kergenduseks väga paljudele koduomanikele, kuid kindlasti ei tohi see lüüa kohalike omavalitsuste eelarvete pihta.

Esitatud eelnõu näeb seadusena jõustumisel alates 2013. aastast ette koduomaniku maamaksuvabastuse linnas, alevis ja alevikus kuni 1500 ruutmeetri suuruselt krundilt ning mujal kuni kahelt hektarilt elamumaalt. Kuna maamaks laekub kohalikku eelarvesse, jääks omavalitsusel tänaste maamaksuhindadega aastas seetõttu saamata kuni 17 miljonit eurot.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe sõnul on koalitsioon kindlalt seda meelt, et saamata jääv tulu tuleb omavalitsustele kompenseerida. Üks võimalus on siin riigi poolt valdadele-linnadele eraldatava tulumaksuosa suurendamine. “On oluline täpselt teada, mismoodi mõjutab seadusemuudatus kohalikke omavalitsuste tulusid ning selgelt öelda, kuidas see mõju lahendatakse,’’ lausus Tamkivi.

Lisainfo:

Jaanus Tamkivi
Reformierakonna fraktsiooni esimees
51 15 501

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga