Keskerakond ja majanduspoliitika?

Lugedes Edgar Savisaare ründavat blogisissekannet tekib paratamatult küsimus, kas Keskerakonnal üldse on majanduspoliitikat, millega kelkida ning mida keegi peaks tahtma omistada?

Võttes lahti Keskerakonna programmi märksõna "majandus" alt leiame sealt kõigepealt pika jutu sellest, kui halvasti kõik on. Justnagu oleks tegu parteiga, kes kunagi võimu juures olnud ei ole ning seetõttu kurdab. Minuteada on nad võimul olnud küll. Isegi praegu.

Imelikul kombel juhivad keskerakondlased täna selliseid suuri omavalitsusi nagu näiteks Tallinna linna ja Pärnut jm. Kas munitsipaalkorterite müük sadu kordi alla omahinna on Keskerakonna majanduspoliitika? Või maaomanike maamaksuga kurnamine? Ei saa aru. Kas riigi osakaalu suurendamine majanduses on see imevits? Kas kamaluga inimestelt kokku korjatud maksuraha õhukese kihina üle maa laiali määrimine on see edu võti? Julgen kahelda. Usun, et isegi mitte munitsipaalkorterite ehitamine eesmärgiga uurida, kuidas turg reageerida võiks ei ole see edu retsept, mida kesk otsib.

Nende programmist loen välja väga õige ja olulise väite- kesksel kohal peab olema inimene. Absoluutselt nõus. Kuid mis on saanud siis näiteks nendest inimestest, kelle seljas Keskerakond maamaksukoormat aina kasvatab? Kas nemad ei olegi inimesed? Kas kuskil on veel mingid "inimesed", kes on rohkem inimesed? Kas selleks on tarvis Keskerakonna parteipiletit?

Jääb arusaamatuks, millisest uppuvast laevast Savisaar oma blogis räägib. Ehk oli see varjatud kutse heitmaks talle endale päästerõngas? 

Savisaare blogist jääb mulle arusaamatuks, mille varguses ta kedagi kahtustab ning mis pärlitest ta räägib. Mis on need muud Keskerakonna palgareformi aspektid? Kummaline. 

Reformierakonna toetus inimeste hulgas on vaieldamatult kõrgeim. See näitab, et ajame õiget asja ning rahvas hindab seda. Viimastel valimistel andis rahvaenamus selge signaali, milline programm, sh milline majanduspoliitika on nende arvates parim. Milles küsimus?

Enne kui vasakpoolsest majanduspoliitikast avalikult rääkima hakata, soovitan lugeda Misese "Liberalismi", mille minu hea kolleeg Kalev Kallemets Kalev Kukega kahasse nüüd ka eesti keelde tõlkisid. See on päris õpetlik.

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga