Copy-paste pluss 1 rumal idee

Viimaste päevade huvitavad poliitilised algatused ei ole suutnud mind kahjuks uudsusega üllatada.

Riigiasutuste ning nende allasutuste tööjõu- ja majandamiskulude külmutamine, haldusreformi lõpetamine, riigiettevõtete börsile viimine, madalad maksud jne ei ole ju midagi uut. Kuigi ideed pole pahad.

Võtsin huvi pärast lahti reforminoorte programmi, mille kirjutasime kokku aasta eest. Tundub just kui oleks keegi teinud meie platvormist copy-paste.

Väljavõte reforminoorte programmist:

* Pooldame tulumaksu alandamist 12 protsendini ja selle kaotamist riikliku maksuna ning muutmist kohalike omavalitsuste poolt määratava maksumääraga kohalikuks maksuks (kohalikud omavalitsused saavad ise reguleerida maksumäära vahemikus 12-14 protsenti)

* Riigiettevõtete läbipaistvuse ja enama erakapitali osakaalu suurendamiseks pooldame nende noteerimist börsil

* Avaliku sektori kulutuste kärpimiseks ja töö optimeerimiseks peame oluliseks ametnike arvu vähendamist 20 protsendi võrra

* Maavalitsused ja maakondlikud omavalitsusliidud tuleb ühendada ühtseks instantsiks. Loodav organ peab hakkama muuhulgas teostama senisest tunduvalt efektiivsemat kontrolli kohalike omavalitsuste üle

Kokkuvõtteks polegi nii oluline, kes kelle pealt midagi viksib, hoopis tähtsam on see, et asjad juhtuksid. Ma väga loodan, et suudame need ka juhtuma panna.

Üks läinud nädalal välja käidud idee suudab aga tõesti oma rumalusega üllatada- nn luksusautomaks. Sotsid soovivad maksustada autod, mille võimsus ületab 139kw piiri. Argumendiks see, et üle 139kw võimsusega autod on luksus. Need olevat ebamõistlikult võimsad ja võtavad palju kütust ning saastavad palju.

Kas vana vene auto saastab vähem? Kas 150kw Golf on luksusauto? Kas veoautod on luksus? Kas välisriigis registreeritud autod keskkonda ei saasta? Kas 141kw auto saastab märgatavalt rohkem kui 138kw auto? Kas maasturi kõrgemad kw-d on tõepoolest põhjendamatud? Need ja veel väga paljud küsimused on ideega väljatulnutel jäänud vastamata.

Pooldan igati põhimõtet, et saastaja maksab. Kuid võimsamate autode maksustamine ei ole sellest eesmärgist kantud. See tekitab ebavõrdsust nagu enamik sotsialistlikke ideid. Eesmärgist on kantud kasvõi aktsiisimaksu rakendamine. Aktsiisimaksu puhul on selge seos loodusele tekitatud kahju ja selle korvamise vahel.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga