Kes võidab valimised?

Tegemised 29. juuli- 30. august 2009
Suvi on kulgenud valimiste taktis. Kampaaniaplaani koostamine, kandidaatide leidmine, erinevad üritused, programmi kirjutamine jne, on võtnud suure osa suvisest energiast. Mitte, et hingetõmbeaega antud poleks, kuid tavapärasest aktiivsem on see suvi kahtlemata olnud.


Vali Lauri Luik, teeme Haapsalu põhjamaade Veneetsiaks!

Juulikuu viimased päevad viisid mind valimisringkonna suurimale saarele- Saaremaale. Kohtusin Reformierakonna Kaarma piirkonna kohalike valimiste kandidaatidega. Teemaks ikka 18. oktoobri valimiste võitmine.

Viimane suvekuu algas erakorralise riigikogu istungiga, kus päevakorras õiguskantsleri kaebus/mure uue käibemaksumäära kehtestanud seaduse osas. Nagu arvata oli, kujunes sellest nõupidamisest formaalne kogunemine, mis ei muutnud midagi. Andsime oma fraktsiooni poolt sisse eelnõu, mille eesmärk on leevendada käibemaksutõusust tingitud komplikatsioone ettevõtjatele jt. Antud eelnõu toob meid taas kokku erakorralistele koosolekutele 31. augustil ja ka 1. septembril. 

Töised mõtted aitas peast pühkida maailma valitsev popikoon Madonna.


Madonna. Foto: erakogu

Traditsioonilised Reformierakonna suvepäevad leidsid seekord aset Raplamaal Toosikannu puhkekeskuses. Nagu ikka, leidsid samal ajal Haapsalus aset ka Valge Daami päevad. Õnnestus olla mõlemal pool.

Augustikuu 11. ja 14. päeval kohtusime poliitkakoolitaja Peter Schröderiga, kes andis näpunäiteid võitmaks 18. oktoobril toimuvad kohalikud valimised.


Peter Schröder koolitamas. Foto: erakogu

Vahepeal kutsusin aga kokku Reformierakonna Haapsalu kandidaatide koosoleku, kus panime paika programmilised seisukohad, nimekirja üldstruktuuri, kampaania ajagraafiku jm.

Sellesuvisel viimasel hasartmängumaksu nõukogu koosolekul õnnestus toetada taas kord häid kohalikke algatusi sotsiaal, kultuuri, hariduse ja spordi valdkonnast. Tõsi, rahade laekumine on võrreldes möödunud aastaga pea poole võrra kahanenud.

Augustikuu viimased päevad äratasid ka viimased ärkajad, kes Haapsalus poliitikamaastikul sügisel midagi saavutada üritavad. Nii tuli meilgi oma tegevust aktiviseerida. Läbirääkimised kandidaatide ja konkurentidega jm kampaaniategevus on viimastel päevadel tõelised tuurid üles võtnud, ehkki see kõrvaltvaatajale veel vast väga silma ei hakka.


Peagi nähtaval.

Teisipäeval, 25. augustil sõitsime oma nimekirja kandidaatidega ratastel kodulinna läbi, et kaardistada Haapsalu tänased head ja vead. Loe lähemalt SIIT!


Teeauke trotsimas. Foto: erakogu

Neljapäeval käisime Suklese villisega Haapsalu peal teeaukudest pilte tegemas. Hea, et tänapäeval on digikaamerad, filmi küll ei oleks jaksanud sisse osta.

Mida päev sügise poole, seda aktiivsemaks muutuvad ka rahvasportlased. Nii on viimasel kuul toimunud kaks olulist võistlust. Tõrva-Valga 30 km jooksul saavutasin ajaga 2:02.33 (isiklik) 5. koha ning Ülemiste järve jooksul ajaga 50:47 23. koha.

Vastus küsimusele, kes võidab valimised(?), on Sinu sees:)
 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga