Hea isa!

Tänane päev on just Sulle. Kui emal on lisaks emadepäevale ka naistepäev, siis Sina pead hakkama saama vaid ühega. Kuid mis saaks olla meestel selle vastu, et naistele üks rõõmuküllane lisapäev kinkida, suurima heameelega.

Isadepäeva tähistamise traditsioon ulatub ligi 100 aasta tagusesse Ameerikasse Washingtoni osariiki Spokane’i linna. Ametlikult kuulutati see päev Ühendriikides riiklikuks pühaks 1966. aastal president Lyndon Johnsoni valitsemise ajal.

Traditsiooni algatas naine, kelle sõjaveteranist isa oli pärast abikaasa surma üksinda kuus last üles kasvatanud. Ameerika Ühendriikides on isadepäev juunikuu kolmandal pühapäeval, meie traditsioon on tähistada seda novembrikuu teisel pühapäeval.

Eestisse on isadepäeva traditsioon tulnud Soomest. Isadepäeva lilleks on saanud punane ja valge roos. Kuigi olulisem mis iganes lillest või kingitusest on see, et inimest ikka meeles peetaks.

Isadepäeval märgitakse traditsiooni kohaselt meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele, vanaisadele ning vanavanaisadele. Mina soovin üles tõsta Sinu rolli ja sellega kaasnevat vastutust pereisana. Lisaks laste kasvatamisele on Sul täita oluline osa kogu perekonna ees, kuhu kuuluvad lisaks naisele ja järglastele ka Sinu vanemad. Tähistagem seda päeva väärikalt, kuid ärge unustage, et tähelepanu oma vanematele ja lähedastele peaks pöörama iga päev, olenemata sellest, mis kalendris kirjas.

Aja jooksul on meeste ja naiste perekondlikud rollid mõnevõrra muutunud. Täna teevad isad asju, mida varem peeti vaid emade pärusmaaks ning vastupidi. Muutub aeg, muutuvad ka kombed. Ma ei näe selles midagi imelikku. Ometigi on jäänud isa osatähtsus perekonna loomisel ja hoidmisel samaks. Ei saa me läbi ilma Sinuta.

Lapsed sünnivad, Sinust saab isa. Siis nad sirguvad täiskasvanuiks ning teevad Sinust vanaisa. Kuid Sinu jaoks jäävad nad alati lasteks, olenemata vanusest. Nii samuti jääd Sina alati isaks, isegi siis, kui võsukesed on pesast laia maailma rännanud ning omakorda endi perekonna loonud. Isa roll on jääv.

Hea isa, soovin, et Su isadepäev oleks täis rõõmu ja küllust, armastust ning kõike kaunist. Unusta hetkeks igapäevamured ning tunne rõõmu sellest ilusast päevast ning ole mureta, Sa pole meie jaoks isa vaid ühel päeval aastas vaid kogu elu.

Kaunist isadepäeva!

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga