Vastus Õhtulehele

Õhtuleht tundis huvi, millega tegeles Riigikogu liige Lauri Luik 2. augustil 2011. Tegin selle tarvis lakoonilise ülevaate olulisemast.

2. august 2011

Kohtusin oma kodulinna Haapsalu linnapea Urmas Suklesega. Arutasime Haapsalu sellesuviste ürituste kava, Haapsalu kunstikooli kolimisprojekti, Riigikogu vs linnapead korvpallitraditsiooni jätkamise projekti ning universaalse spordihalli juurdeehituse (lasketiiru) projekti.

Suhtlesin Lihula valla volikogu esimehe Tiina Lobjaga, et teha plaane 8. augustil Lihulas toimuva “Lihula 800” mälestusmärgi püstitamise ürituse tarvis. Valmistasin sel teemal ka oma sõnavõttu, kus rõhutan seda, et Lihula rahvas näeb vaatamata oma väärikale eale (800 aastat) väga hea välja.

Lisaks suhtlesin Missio Läänemaa (Tänunädal 19.-28.08.2011 Haapsalus ja Läänemaal, et tähistada 20 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest ning esimesest missiost) juhi ja eestvedaja Leevi Reinaruga. Leppisime kokku 19. augustil toimuva palvushommikusöögi kava. Andsin nõusoleku palvushommikusööki juhatada.

Tegime plaane 20. augustil toimuvaks Risti jalgpallistaadioni avamiseks, kus Reformierakonna meeskond kohtub FC Ristiga. Reformierakonna eestvedamisel sai staadion paari aasta eest 700 000 kroonise investeeringu ning nüüd on noortel koht, kus jalgpalli mängida.

15.-17. augustil on tulemas Eesti Koolispordi Liidu selle suve suuremaid ettevõtmisi- suvemängud “Meri ja Päike”. Selle raames kutsun kokku ka meie juhatuse koosoleku. Teemade kaardistamine ning ettevalmistuste tegemine juhatuse koosolekuks oli eile päevakorras.

Töö e-mailidega ning erakonna organisatoorsed tegevused võtsid samuti väikese osa ajast.

Lugesin kahte raamatut ning käisin jooksmas ja ujumas.

Tegin ajakirjanikule ka järgmise ettepaneku:
PS! Kuna juhin Eesti Koolispordi Liitu, oleksin väga huvitatud, kui teeksime intervjuu liikumisharrastuse, spordi ja tervislike eluviiside propageerimise teemal meie noorte hulgas. Kas oleks mõeldav? Jään ootama Teie vastust.

LISAKS VÄIKE ÜLEVAADE OLULISEMATEST TEEMADEST, MILLEGA SUVISEL PERIOODIL TEGELEN:

29. augustil koguneb Riigikogu, et valida presidenti. Suvel jätkab tööd Riigikogu kultuurikomisjon, vastavalt vajadusele ning tekkivatele teemadele. Näiteks 4. juulil arutasime kultuurikomisjonis Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi orbteoste teatavate lubatud kasutusviiside kohta. Samuti kohtusime minister Aaviksooga, teemaks uus kõrgharidusreform.

Olen aktiivselt võidelnud selle eest, et IB (rahvusvaheline bakalaureuse) õpe säiliks täna toimival kujul ning et nii meie kui ka välissaadikute jm teenistujate lapsed saaksid rahvusvahelisel tasemel sertifitseeritud üldharidust ka edaspidi. Olen sel teemal aktiivselt suhelnud nii minister Aaviksoo kui ka ligi poolte teiste valitsuse liikmetega. Loodetavasti saavutame soovitud eesmärgi ning senine tubli tegevus saab jätkuda.

Kuna 2012. aasta riigieelarve tegemine on täies hoos, siis tegutsen selle nimel, et näiteks haridusvaldkonna vajalikud investeeringud saaksid eelarvesse sisse (nt IB õpe). Olen sel teemal ministritega aktiivses kontaktis.

Valimisringkonnas (nt Haapsalus) on pooleli olulisi kultuuri-, hariduse- ja spordiobjekte, mille tarvis täiendava toetuse leidmine on üks minu südameasju. Käimas on näiteks Haapsalu riigigümnaasiumi, universaalse spordihalli ning kultuurikeskuse projektid.

Igakuiselt jätkavad tegevust Hasartmängumaksu nõukogu ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu, kus ka suvekuudel jätkame heade projektide toetamist. Järgmine MES-i nõukogu toimub 4. augustil, hasardi nõukogu aga 15. augustil.

Olen võtnud eesmärgiks külastada järgemööda kõiki oma valimisringkonna omavalitsusi alustades Läänemaalt. Näiteks  kohtusin viimati Taebla valla inimestega. Külastasin spordiobjekte, kohalikku U-stuudiot ning sealseid ettevõtteid Pal Klaas ja Tradex. Eesmärk on teha Läänemaa omavalitsuste külastusi läbi suve.

Suvine kultuuriprogramm on minu valimisringkonnas väga tihe, eriti kodulinnas Haapsalus. Paljude ürituste toimumisele aitame ise otseselt kaasa, seega kavatsen seal kindlasti kohal olla (näiteks Missio Läänemaa „Laul ja vabadus“ jpm). Nt 19. augustil juhatan Missio Läänemaa raames palvushommikusööki Haapsalu Kuursaalis. 8. augustil avan “Lihula 800″ mälestusmärgi, jpm.

Traditsiooniliselt olen külastanud ka erinevate sihtrühmade suvepäevi jm suviseid ettevõtmisi. Nt Õpetajate suveseminar Jõgevamaal jms.

Oma osa võtab Eesti Koolispordi Liidu juhtimine, kus jätkub juhatuse töö ning suvised spordivõistlused erinevates Eesti piirkondades, mida kavatsen kindlasti aktiivselt külastada. Järgmine suur üritus toimub 15.-17- augustini Hiiumaal- suvemängud “Meri ja Päike”. Selle raames kutsun kokku ka EKSL-i juhatuse koosoleku. 11. augustil koguneme aktiivgrupiga, et valmistada juhatuse koosolekuks ette EKSL-i arengukava projekt.

Reformierakonna Läänemaa organisatsiooni esimehena on minu õlul erakonna juhtimine maakonnas. Juhatuse nõupidamised ning organisatsiooni tegevuses hoidmine on jätkuvad ülesanded ka suvisel perioodil, eelkõige juunis ja augustis. Nt 20. augustil korraldame Risti vallas ametliku jalgpallistaadioni avamise, mille tarvis Reformierakond valda suure investeeringu tõi jms.

Hetkel on aktiivselt üleval ka Lääne maavanema temaatika. Tegeleme sellega, et maakond saaks väärika ja hea maavanema.

Kindlasti jätkan arvamuslugude kirjutamist, valijatega (ka ajakirjanikega) suhtlemist ning tegevusülevaadete andmist oma blogis www.lauriluik.ee

Paar nädalat plaanin puhata ning veeta lähedaste seltsis.

Kõike paremat ning kauni suve jätku.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga