Suvised toimetused

Lühiülevaade olulisematest valdkondadest ja teemadest, millega suvisel perioodil aktiivsemalt tegelen.

29. augustil koguneb Riigikogu, et valida presidenti. Suvel jätkab tööd Riigikogu kultuurikomisjon, vastavalt vajadusele ning tekkivatele teemadele. Näiteks 4. juulil arutasime kultuurikomisjonis Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi orbteoste teatavate lubatud kasutusviiside kohta. Samuti kohtusime minister Aaviksooga, teemaks uus kõrgharidusreform.

Olen aktiivselt võidelnud selle eest, et IB (rahvusvaheline bakalaureuse) õpe säiliks täna toimival kujul ning et nii meie kui ka välissaadikute jm teenistujate lapsed saaksid rahvusvahelisel tasemel sertifitseeritud üldharidust ka edaspidi. Olen sel teemal aktiivselt suhelnud nii minister Aaviksoo kui ka ligi poolte teiste valitsuse liikmetega. Loodetavasti saavutame soovitud eesmärgi ning senine tubli tegevus saab jätkuda.

Kuna 2012. aasta riigieelarve tegemine on täies hoos, siis tegutsen selle nimel, et näiteks haridusvaldkonna vajalikud investeeringud saaksid eelarvesse sisse (nt IB õpe). Olen sel teemal ministritega aktiivses kontaktis.

Valimisringkonnas (nt Haapsalus) on pooleli olulisi kultuuri-, hariduse- ja spordiobjekte, mille tarvis täiendava toetuse leidmine on üks minu südameasju. Käimas on näiteks Haapsalu riigigümnaasiumi, universaalse spordihalli ning kultuurikeskuse projektid.

Igakuiselt jätkavad tegevust Hasartmängumaksu nõukogu ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu, kus ka suvekuudel jätkame heade projektide toetamist. Järgmine MES-i nõukogu toimub 4. augustil, hasardi nõukogu aga 15. augustil.

Olen võtnud eesmärgiks külastada järgemööda kõiki oma valimisringkonna omavalitsusi alustades Läänemaalt. Näiteks  kohtusin viimati Taebla valla inimestega. Külastasin spordiobjekte, kohalikku U-stuudiot ning sealseid ettevõtteid Pal Klaas ja Tradex. Eesmärk on teha Läänemaa omavalitsuste külastusi läbi suve.

Suvine kultuuriprogramm on minu valimisringkonnas väga tihe, eriti kodulinnas Haapsalus. Paljude ürituste toimumisele aitame ise otseselt kaasa, seega kavatsen seal kindlasti kohal olla (näiteks Missio Läänemaa „Laul ja vabadus“ jpm). Nt 19. augustil juhatan Missio Läänemaa raames palvushommikusööki Haapsalu Kuursaalis. 8. augustil avan “Lihula 800” mälestusmärgi, jpm.

Traditsiooniliselt olen külastanud ka erinevate sihtrühmade suvepäevi jm suviseid ettevõtmisi. Nt Õpetajate suveseminar Jõgevamaal jms.

Oma osa võtab Eesti Koolispordi Liidu juhtimine, kus jätkub juhatuse töö ning suvised spordivõistlused erinevates Eesti piirkondades, mida kavatsen kindlasti aktiivselt külastada. Järgmine suur üritus toimub 15.-17- augustini Hiiumaal- suvemängud “Meri ja Päike”. Selle raames kutsun kokku ka EKSL-i juhatuse koosoleku. 11. augustil koguneme aktiivgrupiga, et valmistada juhatuse koosolekuks ette EKSL-i arengukava projekt.

Reformierakonna Läänemaa organisatsiooni esimehena on minu õlul erakonna juhtimine maakonnas. Juhatuse nõupidamised ning organisatsiooni tegevuses hoidmine on jätkuvad ülesanded ka suvisel perioodil, eelkõige juunis ja augustis. Nt 20. augustil korraldame Risti vallas ametliku jalgpallistaadioni avamise, mille tarvis Reformierakond valda suure investeeringu tõi jms.

Hetkel on aktiivselt üleval ka Lääne maavanema temaatika. Tegeleme sellega, et maakond saaks väärika ja hea maavanema.

Kindlasti jätkan arvamuslugude kirjutamist, valijatega (ka ajakirjanikega) suhtlemist ning tegevusülevaadete andmist oma blogis www.lauriluik.ee

Paar nädalat plaanin puhata ning veeta lähedaste seltsis.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga