Vahetunud aasta

Tegemised 7. detsember 2009– 24. jaanuar 2010
7. detsembril kohtusin Vastseliina vallajuhtidega, et arutada ja selgitada uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu (PGS) sisu ja tagajärgi nende valla näitel.

8. detsembril arutlesime fraktsioonikaaslastega tuleva aasta tegevusplaani.

9. detsembril toimus selle koosseisu viimane RE juhatuse koosolek, kus võtsime kokku peagi lõppeva aasta. Samal päeval kinnitasime ka 2010. aasta riigieelarve. Lähemalt loe siit!


Talv, millesarnast pole ammu nähtud. Foto: erakogu

Minu valdkonna läbivaks teemaks on viimastel kuudel olnud loomulikult PGS. Seda ka detsembris ja uue aasta jaanuaris.

11. detsembril saatsime parematele jahimaadele kolleegi ja erakonnakaaslale Uno Mereste. R.I.P

Järgmisel päeval toimus RE üldkogu, kus muuhulgas valisime ka uue juhatuse. Peale seda toimus jõuluball. Loe siit!

14. detsembril arutlesime Heikko Liiva ja Mati Raidmaga plaani rajada Kiltsi lennuväljale multifunktsionaalne treeningbaas.


Üks mitmetest PGS-i aruteludest. Foto: erakogu

16. detsembril toimus Maaelu edendamise sihtasutuse nõukogu aasta viimane koosolek, mis kulmineerus Estonia teatris toimunud balletiga “Luikede järv”.

18. detsembril toimus Haapsalu kultuurikeskuses Läänemaa kunstialbumi esitlus.

Detsembri- ja jaanuarikuu hasartmängumaksu nõukogu koosolekutel pidime taas konstanteerima fakti, et rahalaevad on ära uppunud. Siiski suutsime nii kuu- kui ka aastaprojektide raames valikuliselt häid ettevõtmisi toetada.

21. detsembril esinesime Haapsalu Noorte Reformiklubi aktivistidega Oru kooli lastele. Tänan väga oma abilisi. Haapsalu Noorte Reformiklubi on mitmel aastal etendanud heategevuslikke näitemänge jms.


Näitegrupp koosseisus Anneli, Kai, Jaagup, Reimo, Tõnu ja Jaanika. Foto: erakogu

Jõuluaeg möödus rahulikult koduste keskel verivorsti, liha, kartulit, hapukapsast ja pohlamoosi süües. Jõuluvana käis muidugi ka.


Igal aastal külastab jõuluvana ka riigikogu. Foto: erakogu

26. detsembril osalesin Haapsalu Toomkirikus toimunud jõulukontserdil.

Uue aasta alguses, 8. jaanuaril korraldasime muuseumireformi tarvis moodustatud töögrupiga avakoosoleku, kus panime paika sihid ning tegevusplaani. Eesmärk on kokkuhoiu ja efektiivsuse huvides koondada 14 maakonnamuuseumi ühte nn muuseumite liitu.


Tunduvalt paremini õnnestunud võidusammas Turbas. Foto: erakogu

Sama päeva õhtul autasustasime ka Läänemaa parimaid sportlasi restoranis Central.

12. jaanuaril toimus RE Läänemaa maakonnaorganisatsiooni juhatuse koosolek, kus üheks teemaks oli peagi toimuvad Läänemaa omavalitsuste liidu juhi valimised. Kinnitasime ka 2010. aasta eelarve ja tegevuskava.

13. jaanuaril tutvustasin kollegidele riigikogus oma seni tehnilisimat eelnõu- keeleseaduse ja kodakondsuse seaduse muutmise seaduse eelnõu. Selle eesmärk on luua kaks uut andmekogu eesti keele tasemeeksamite ning põhiseaduse ja kodakondsuse seaduse tundmise eksamite paremaks administreerimiseks.


Kolleegid kultuurikomisjonist. Foto: erakogu

16. jaanuaril osalesin (siiski vaatajana veel) Otepää suusatamise MK etapil. Tore, et Lõuna-Eestis on sellest kujunenud tõeline rahvapidu.


Konkurentsitu liider naiste 10 km- Justyna Kowalczyk. Foto: erakogu

18. jaanuariks oli PGS-ile esitatud ca 300 muudatusettepanekut, mida me nüüd mööduval nädalal arutama ja hääletama hakkasime. Huh.

Sama päeva pärastlõunal kohtusime EÜL-i juhatuse liikmetega, et arutada tudengite sõidusoodustuse küsimust Tallinnas ning stipendiumitesüsteemi vajadusepõhisemaks muutmist.


Kolleeg Kalle Palling midagi noortele seletamas. Foto: erakogu

19. jaanuaril kohtusime Lääne maavanema Neeme Suurega. Arutuse all olid 2 Läänemaa jaoks väga olulist europrojekti- Palivere spordikeskus ja Läänemaa värav.

Samal päeval korraldasime kultuurikomisjoniga ka põhikooli ja gümnaasiumi riiklike õppekavade avaliku arutelu, mis pikk ja lohisev, kuid sisukas. Kurb muidugi, et valitsus selle enne meie arutelu kärmelt “ära koputas”.


Õppekavade arutelu 5. tund. Foto: erakogu

Ja teisipäeval ummistas meediakanaleid ka allolev arvamusavaldus, mille leiad SIIT!

20. jaanuaril külastas Riigikogu Gruusia president Mihheil Saakašvili, andes seal üle auraha Mart Laarile. Varem ta minuga kohtunud ei olnud:)


Saakašvili ja Laar. Foto: erakogu

Ja kõige selle keskel vahetus vahepeal aastanumber- 2010!


Vaieldamatult ilusaim jõulukuusk oli sel aastal Haapsalus.
Pildil Reimo, Anniki ja Reelika paar minutit enne selle aasta algust. Foto: erakogu

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga