“Tormiline” kevadkuu

Tegemised 16.03-12.04.09
Kättejõudnud kevad on olnud senini ilus ja päikeseline. Tegevusi vaadates tundub aga üsna tormiline. Nii näiteks hakkas Tuhala nõiakaev taas keema.


Tuhala nõiakaev. Foto: erakogu


Kodulinna promenaadil. Foto: erakogu

Vaatamata sellele, et ka hasartmängumaksu nõukogu jagatavad rahasummad on viimaste kuudega üsna kokku kuivanud, suutsime märtsikuu koosolekul tervet hulka sotsiaal-, haridus-, kultuuri- ning spordiprojekte toetada.


PGS-i arutelu Riigikogus. Foto: erakogu

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse (PGS) eelnõuga käib endiselt vilgas tegevus. Kohtusime sel teemal nii meie erakonna haridusinimeste kui ka laiema ringkonna osapooltega üsna mitmel korral. Laiapõhjaline arutelu toimus 7. aprillil riigikogus.

17. märtsil külastasin Rapla Vesiroosi Gümnaasiumit, et vestelda Raplamaa haridusinimestega uue PGS-i sisust ja arengutest.
Loe uue PGS-i kohta lähemalt minu artiklist:  http://lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1887/pohikool-ja-gumnaasium-koos-voi-eraldi

Järgmisel päeval kohtusin Junior Achievmenti ühe eestvedajaga, et arutleda ettevõtlusõppe propageerimise üle meie üldhariduskoolides. Ettevõtlusõppe sisseviimine kooli jaoks kohustusliku, kuid õpilase jaoks vabatahtliku valikainena uude PGS-i oleks selleks hea algus.

19. märtsil osalesin RE Jõhvi kontori avamisel ning Jõhvi Noorte Reformiklubi koosolekul. Ühes maakonnaorganisatsiooni juhatusega rääkisime sügisestest valimistest.


Jõhvi Noorte Reformiklubi koosolek. Foto: erakogu

Nädalavahetus (21. märts) möödus Põlvamaal Oraval, kus koolitasin Tartu Noorte Reformiklubi kohalike valimiste kandidaate.


Tartu Noorte Reformiklubi KOV valimiste kandidaadid. Foto: erakogu

25. märtsil kohtusin üliõpilasaktivistidega Dream Foundationist. Arutlesime üliõpilaste välisõpingute populariseerimise ja parandamise teemal.


Traktorid Järvamaal. Foto: erakogu

Märtsikuu viimasel nädalal väisasime fraktsiooniga Järvamaad. Kohtusime linnarahvaga ja kuulasime maavanema ülevaadet maakonnast. Külastasime Aravete Päästekomandot, Metsanurga talu, Koeru Keskkooli, Roosna-Alliku Pakiauto lammutust, Sinso Jahimaja ja Päinurme muuseumi.


Kohtumine Järva maavanemaga. Foto: erakogu

27. märtsil osalesin Haapsalu Noorte Reformiklubi motivatsiooniüritusel vanalinna bowlingus, kus üheks teemaks tulevased valimised.


HNRK noortega bowlingus. Foto: erakogu

Kevadkuu viimane nädalavahetus möödus Tallinnas erakonna valimiskoolitusel ning Üldkogul, kus kinnitasime ka Euroopa Parlamendi kandidaatide nimekirja.


RE Üldkogu Tallinnas. Foto: erakogu

Naljapäeval ja 2. aprillil viibisin kultuurikomisjoniga Soomes. Külastasime parlamendi hariduskomisjoni, haridusministeeriumit ja Hyvinkää linnavalitsust ning koole. Soome haridussüsteem on hästitoimiv ning tasemel. Meil on sealt alati midagi õppida.


Madala puitasustusega Hyvinkää linn Soomes. Foto: erakogu


Hyvinkää linnas asuva Šveitsi kooliga tutvumas. Foto: erakogu

Aprillikuu kolmandal päeval esinesin RE Saaremaa maakondliku organisatsiooni üldkoosolekul. Teemadeks majanduse olukord (Reformierakonna 7 sammu), põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, tulevased valimised ning haldusreform.

Aprillikuu esimesel erakonna juhatuse koosolekul oli peamiseks arutlusteemaks pensioni II sambaga seonduv.

Järgmisel päeval kohtusin peapiiskop Põderiga erakondade ümarlaual. Üheks teemaks oli uus PGS ja usundiõpetuse staatus antud eelnõus. Sellele järgnes Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu koosolek, kus kinnitasime muuhulgas ka 2008. a majandusaasta aruande.


RE Ridala piirkonna koosolek. Foto: erakogu

Õhtul esinesin RE Ridala piirkonna koosolekul, kus andsin ülevaate poliitilisest olukorrast ning rääkisin kohalikest valimistest.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga