Teise poolaasta töised tähtsündmused

Tegemised 20. august- detsember 2011

Sügisene istungjärk on vähemalt minu jaoks läinud suuresti kõrgharidusreformi ettevalmistamise tähe all. IB-õppe arendamine on samuti saanud päris palju tähelepanu. Samas on üksjagu piikide murdmist olnud Euroopa rahanduse päästmiseks loodud EFSF-i, 2012. aasta riigieelarve jt teemadega.

Kõrgharidusreformi ette valmistades oleme kohtunud kõigi osapooltega alates õpilastest ja tudengitest ning lõpetades rektorite, tööandjate ja riigikontrolliga. On olnud pikki vaidlusi ja arutelusid. Tänaseks oleme esimese lugemise suures saalis läbinud ning valmistume komisjonis muudatusettepanekuid läbi vaatama. Loodetavasti suudame seaduse vastu võtta kevadel. Loe sisu kohta lähemalt SIIT!

Risti jalkastaadionit avamas
Risti jalkastaadionit avamas

Aga nüüd ajas päris palju tagasi. 20. augustil, Eesti taasiseseisvumispäeval avasime ühes Aivar Pohlakuga Risti jalgpallistaadioni. Samal päeval osalesin üliõpilaste korraldatud kõrgharidusdebatil TLÜ Haapsalu Kolledžis. Õhtul aga Missio Läänemaa kontsertjumalateenistusel Haapsalu lossihoovis.

Kõrgharidusdebatt TLÜ kolledžis
Kõrgharidusdebatt TLÜ kolledžis

Missio Läänemaa
Missio Läänemaa

Augusti lõpus kavandasime arendusjuhi ja piirkondade koordinaatoriga RE Lääne MKO tegevusi sügishooajaks.

29. augustil valisime Eestile uue presidendi, mis polnud küll väga suureks üllatuseks- Toomas-Hendrik Ilvese. Loe SIIT!

Iga alguse puhul on pea-alaspidi-tunne, see on normaalne
Iga alguse puhul on pea-alaspidi-tunne, see on normaalne

Jaansoni 2 silla jooksul õnnestus joosta isiklik rekord. Tõsi, seda järgmisel nädalal toimunud maratoni arvelt, kus rekordist jäi puudu ca 3 minutit.

6. septembril kohtusime Aivar Pohlakuga, et arutada EKSL-i ja jalkaliidu tulevikuplaane.

Laupäeval, 10. septembril kohtusin Pärnu reforminoortega, rääkisime haridusest jm olulistest teemadest.

Pärnu noortel külas
Pärnu noortel külas

12. septembril algas Riigikogu korraline sügisistungjärk.

14. septembril kutsusin Lihulasse kokku Reformierakonna Läänemaa maakondliku organisatsiooni (RE Lääne MKO) juhatuse koosoleku. Külaliseks sel korral keskkonnaminister Keit Pentus. Osalesin ka Matsalu loodusfilmide festivalil.

Lääne MKO juhatuse maskuliinsem pool
Lääne MKO juhatuse maskuliinsem pool

19. septembril osalesin RE maakonnajuhtide nõupidamisel ning õhtul Vidruka kooli tuleviku teemalisel arutelul Paliveres. Järgmisel päeval toimus traditsiooniline koopaorava üritus Tallinnas.

Sellest sügisest alustasime ka koalitsiooni haridustöörühma koosolekutega.

Tallinna reforminoored
Tallinna reforminoored

21. septembril külastasin Tallinna reforminoori ning rääkisin neile enda elust ja poliitikukarjäärist. Järgmisel päeval külastasime hasartmängumaksu nõukoguga Põltsamaal tegutsevat ANK-i keskust.

Hasardi nõukoguga Põltsamaa ANK-is
Hasardi nõukoguga Põltsamaa ANK-is

Laupäeval, 24. septembril osalesin RE volikogul Tartus.

28. septembril toimus traditsiooniline palvushommikusöök Riigikogu liikmetele. Pärastlõunal külastasin Riigikontrolli, kus teemaks spordi rahastamise auditi tutvustus.

RE Volikogu Tartus
RE Volikogu Tartus

30. septembril korraldasime erakonnakaaslastele uue liikme koolituse, millele järgnes Läänemaa kohalik koopaorav. Külaliseks linnapea Urmas Sukles.

Koopaorav Haapsalus
Koopaorav Haapsalus

2. oktoobril toimunud Paide-Türi rahvajooksult õnnestus noppida isiklik tippmark.

Kolmapäeval, 5. oktoobril külastasin kolleeg Tõnis Kõivu kutsel Türi valda, kus rääkisin Järva MKO juhatusele uuest kõrgharidusreformist.

7. oktoobril esinesin ettekandega riigi spordipoliitikast Tuksi spordibaasis toimunud Läänemaa spordiseminaril.

Maaelu Edendamise Sihtasutuse ning Hasartmängumaksu nõukogudes oleme igakuiselt läbi töötanud ja toetanud sadu erinevaid projekte. Seda nii maaelu- kui spordi-, kultuuri-, haridus- ja sotsiaalvaldkonna arendamiseks.

Eesti Koolispordi Liidus oleme samuti päris aktiivselt toimetamas. 11. oktoobril toimus juhatuse koosolek. Ees on mitmeid uusi projekte. Nii näiteks alustasime sellest sügisest ühisprojekti Jüri Jaansoni kahe silla jooksuga, mis toob kokku erinevas eas spordisõbrad. Valmimas on talvemängude koostööprojekt Pärnumaa Jääfestivaliga, mis on samuti väga osavõtjaterohke ettevõtmine. Ootame sinna kõiki koolinoori koos vanematega. Tihe koostöö erinevate spordialaliitudega on EKSL-i igapäevane tegevus. Viimastel kuudel on koostöösooviga meie poole pöördunud näiteks male- ja triatloniliidud, samuti kiirkäijad. Lisaks praktilisele tegevusele plaanime koostada interaktiivse teoreetilise õppematerjali kehalise kasvatuse aluspõhimõtete selgitamiseks, kuhu on kaasatud Eesti tuntuimad spordisangarid. Üritame koolispordile leida suuremat kajastust ka Eesti meedias. Plaane on teisigi. Oktoobrikuus tutvusin koolispordi arengutega Iraanis. Sõlmisime koostöölepingu ning loodetavasti suudame peagi ka Iraani noored siia tuua ja vastupidi. Novembri alguses külastasin Rahvusvahelise Koolispordi Föderatsiooni (ISF) täitevkomiteed Küprosel, kus oli arutlusel ISF-i arengukava.

Spordi toetusrühma ja EKJL-iga oleme aktiivselt kohtumisi pidanud, et liikumisharrastus Eestis veelgi populaarsemaks kujuneks.

RE Lääne MKO juhatus Noarootsis
RE Lääne MKO juhatus Noarootsis

Erakonna Läänemaa organisatsiooni juhatusega oleme järjepidevalt kohtunud. Üheks kuumemaks teemaks on ehk olnud uus maavanem, kelleks on reformierakondlane Innar Mäesalu. Kogunes ka RE Läänemaa üldkoosolek, kus külalisena esines justiitsminister Kristen Michal. Loe ka SIIT!

RE Lääne MKO juhatus Haapsalu universaalhallis
RE Lääne MKO juhatus Haapsalu universaalhallis

Riigikogus käib tihti külalisi, nii näiteks võõrustasin oktoobri lõpus TTÜ välistudengeid ja rääkisin neile Eesti parlamendi tööst ja tegemistest. 10. novembril võõrustasin aga Läti õpetajaid.

Tore, et erakonnakaaslased mind aktiivselt külla kutsuvad. Nii näiteks käisin 27. oktoobril RE Tartumaa piirkonnale hariduspoliitikast rääkimas. 31. oktoobril külastasime Tõnis Kõivuga Päinurme internaatkooli. Loe lähemalt SIIT!

Päinurme kooli töpaklass-võimla
Päinurme kooli töpaklass-võimla

Riigikogu fraktsiooniga tegime taas algust maakonnavisiitidega. Sel korral külastasime Põlvamaad, sh Koidula piiripunkti ja Lindora laata.

Lindora laadal
Lindora laadal

Sügis-talvine võistluskalender on samuti saanud pisut toimetamist. Peale Paide-Türi rahvajooksu läbisin 29. oktoobril Nõmme-Harku metsajooksu 15km uue isikliku rekordiga. 12. novembril peetud Valga Mardijooks tõi samuti isikliku ning medaligi. Loe lähemalt SIIT!

11. novembril osalesin Haapsalus toimunud Eesti Kultuurifoorumil.

Kultuurifoorum Haapsalus, 11.11.11
Kultuurifoorum Haapsalus, 11.11.11

Riigikogu Spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühmaga kohtusime 14. novembril, et arutada erisoodustusmaksu mõjusid sporditegevusele.

Rainer Vakra sõnu seadmas

Rainer Vakra sõnu seadmas

Järgmisel päeval osalesime kolleeg Rainer Vakraga Tartus toimunud Eesti Noorsootöö Foorumil. Oli väga asjalik ja sisuline debatt.

22. novembril võõrustasime taas hr Vakraga Riigikogus Eesti noorsootöötajate esindajaid.

16. detsembril esinesin Kullamaa visioonikonverentsil ettekandega Eesti kõrghariduspoliitika arengutest.

Kõrgharidusteema jätkus järgmisel päeval Riigikogus eelnõu esimese lugemisega. Loe mu kõnet SIIT!

18. novembril korraldasime Riigikogus kõrghariduskonverentsi, kuhu kutsusime kõik eelnõuga seotud osapooled ning käisime üle seaduseelnõu kitsaskohad.

Andrei viktoriini juhtimas
Andrei viktoriini juhtimas

Samal õhtul kohtusime ühes kolleeg Andrei Korobeinikuga Haapsalu Noorte Reformiklubi liikmetega. Andrei tegi meile väga vahva viktoriini.

Kullamaa visioonikonverents
Kullamaa visioonikonverents

Alates sellest sügisest olen integratsiooniprojekti Minu Riik nõukogu liige. Sel aastal toimus esseekonkurss koolinoortele teemal “Kodanikuks sündinud”. Žüriiliikmena pidin lugema päris mitmeid esseesid ja tuleb tunnistada, et täitsa tore oli.

Ühes Eesti spordijuhtidega oleme kaardistamas liikumisharrastuse tulevikku. Selleteemalisi kohtumisi on sügisel olnud juba mitmeid. Töö käib ning varsti saame loodetavasti lõigata ka vilju.

21. novembril külastasin Meelis Mälbergi kutsel Otepääd. Kohtusime vallajuhtidega ning Pühajärve põhikooli inimestega. Teemaks teadagi mis- Pühajärve põhikooli sulgemine.

EKSL-i spordiseminar Haapsalus
EKSL-i spordiseminar Haapsalus

Samal päeval korraldasime ka EKSL-iga spordiseminari Haapsalus, kuhu olime kutsunud kehalise kasvatuse õpetajaid ja treenereid üle Eesti. Tervitasin kokkutulnuid.

Samal päeval korraldasime justiitsminister Kristen Michalile ka Läänemaa visiidi. Peale seda kogunesime RE Lääne MKO üldkoosolekule Fra Maresse.

 RE Lääne MKO Üldkoosolek
RE Lääne MKO Üldkoosolek

Novembri lõpus kogunes ka SA Minu Riik nõukogu.

Neljapäeva õhtul osalesin žüriiliikmena Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi traditsioonilisel PlayBack šõul.

Laupäeval osalesin ERNK üldkoosolekul Tallinna lauluväljaku siseruumides.

Novembrikuu viimasel päeval kõnelesin Tallinna Noorte Reformiklubi liikmetele kõrgharidusreformist. Peale seda käisin Pöff-i lõpetamas.

1. detsembril osalesin Noorte Foorumil Läänemaal Martnas. Pärastlõunal kohtusin Riigikontrolliga, et rääkida spordi rahastamise teemal.

Noortefoorum Martnas
Noortefoorum Martnas

Reedel külastasin kolleeg Valeri Korbi kutsel Kohtla-Järve linna ning seal asuvaid koole ja spordiobjekte. Õhtul käisin EKJL-i spordiaasta lõpetamise üritusel Eesti ajaloomuuseumis.

Kohtla-Järve koolinoored kehalise tunnis
Kohtla-Järve koolinoored kehalise tunnis

7. detsembril osalesin 2 minutit Riigikogus toimunud palvushommikusöögil, kuni mingi vend mind kuuma kohviga üle kastis…

Samal päeval võtsime vastu ka 2012. aasta riigieelarve.

10. detsembril osalesin RE jõuluballil Tartu Vanemuises.

12. detsembril kogunesime Türkmenistani toetusrühmaga, et kuulata rühma esimehe Kalev Lillo muljeid äsjasest visiidist.

Järgmisel õhtul osalesime Hiina toetusrühma liikmetena suursaadiku vastuvõtul Kadrioru residentsis, millele järgnes aasta viimane koopaorava üritus Kloostriaidas.

Laine ja Hiina suursaadik
Laine ja Hiina suursaadik

14. detsembril kohtusime ühes EKSL-i peasekretäri Madis Pettaiga ERR-is Margus Allikmaa ja Hanno Tombergiga, et rääkida koolispordi kajastamisest ETV-s. Loodetavasti saab peagi juba lähemalt lugeda-vaadata.

Järgmisel päeval kogunesime selle aasta viimasele koosolekule MES-i nõukoguga, et jagada aasta viimased projektitoetused.

16. detsembril pidasime oma aasta viimase juhatuse koosoleku EKSL-is. Samal õhtu lõpetasime ka hooaja RE Lääne MKO juhatusega, millele järgnes Läänemaa koopaorava üritus, kus sel korral olin külaliseks mina, teemaks kõrgharidusreform.

RE Lääne MKO juhatuse jõululõuna
RE Lääne MKO juhatuse jõululõuna

Detsembris toimus ka lauluväljaku trepijooks
Detsembris toimus ka lauluväljaku trepijooks

18. detsembril jooksin DNB Nordi vana-aasta jooksu. Saavutasin 6. koha ajaga 21.10. Loe ka SIIT!

DNB Nordi vana-aasta jooks
DNB Nordi vana-aasta jooks

Hasartmängumaksu nõukoguga jagasime aasta viimased projektitoetused kolmapäeval, 21. detsembril.

Jõulusalm
Jõulusalm

Ja nüüd Haapsallu rahulikku jõuluaega ja ilusat aastavahetust nautima.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga