Tagasivaade viimastele kuudele

Tegemised 1. detsember 2010- 6. märts 2011

Valimistesaginas läks sedavõrd kiireks, et ei jõudnud isegi oma traditsiooniks kujunenud tegemisteülevaadet terviklikul kujul kirjutada. Nüüd siis parandan selle vea, et võtta kokku eelmise, XI koosseisu viimaste kuude tegemised.

Kuna minu kampaaniaplaan oli ajatatud nii, er põhiline ja kõige aktiivsem töö algab 2010. aasta lõpus, siis just sel perioodil moodustasid lõviosa minu tegemistest just kampaaniale suunatud ettevõtmised.

3. detsembril osalesin erakonna korraldatud Suurel Majanduskonverentsil, kus arutlesime, kuidas minna vastu uuele majanduskasvule.

Noortekogu esimees kõnet pidamas

Noortekogu kongress oli, nagu ikka, tasemel.

Detsembrikuusse jäi riigi 2011. aasta eelarve vastuvõtmine, mis on ühtlasi ka uue eelarveaasta tähtsaim dokument.

EELK Haapsalu koguduse nõukogu koosolekul, 11. detsembril, rääkisin kogudusekaaslastele oma plaanidest uue riigikogu koosseisu ajal.

Nagu juba traditsiooniks kujunenud, kulges nädalavahetus kampaaniatähe all.

Detsembri 14. päeval toimus ka selle aasta viimane koopaorav, kus vaatasime tagasi möödunud neljale aastale.

Pidulik koopaorav

MES-i (Maaelu Edendamise Sihtasutus) nõukogu koosolek oli sel korral pidulikum kui varem. Kogunesime Volga restorani, et teha tavapärast projektihindamist ning seejärel võtsime tööaasta einelaua taga kokku.

Hasartmängumaksu nõukogu aasta viimane koosolek toimus samuti veidi pidulikumas õhkkonnas. Sisu oli aga tavapärane- jagasime headele projektidele toetusi.

Riigikogu istungjärgu lõpetas jõuluvana külaskäik, mis, nagu ikka, oli vürtsitatud heade kildudega.

27. detsembril osalesin Haapsalu Toomkirikus Johannesepäeva aktusel. Oleksin oodanud veelgi aktiivsemat osavõttu, kuid ka pool saali on kiirel ja sündmusterohkel aastalõpuajal hea tulemus.

Veel viimastel detsembrikuu päevadel kohtusime haridusministeeriumis, et pidada skype vahendusel maha videokonverents Eesti hariduse arendamise teemal.

1. jaanuaril saabus uus aasta. Uue aastaga ka euro.

2011. aasta esimesel RE juhatuse koosolekul oli lisaks päevapoliitilisele arutlusel loomulikult ka valimised ning erakonna uus programm.

7. jaanuaril kõnelesin Läänemaa spordikonverentsil riigi võimalikest suundadest spordivaldkonnas. Kohal oli suurem osa Läänemaa spordiaktivistidest.

Järgmisel päeval osalesin Viljandimaal ERNK eestseisuse koosoekul, kus modereerisin debatti valimisea langetamise teemal ning rääkisin oma teekonnast poliitikasse.

Noortekogu eestseisus

10. jaanuaril külastasin Haapsalu Rotary klubi ning tutvustasin oma nägemust järgmiseks RK koosseisuks.

12. jaanuaril toimus taas kord erakonna juhatuse koosolek, kus lõime lukku viimased RE programmilõigud. Järgmisel päeval kogunesime taas MES-i nõukoguga, et otsustada maaelu arendamisele kaasa aitavate projektide üle.

Minister metsapealinna avamas

14. jaanuaril kuulutasime keskkonnaministri ja linnapeaga metsapäeva raames Valgevälja metsas Haapsalu metsapealinnaks.

Nädalavahetusel toimus RE üldkogu, kus kinnitasime valimisnimekirjad ning erakonna programmi. Järgnes meeleolukas ball.

19. jaanuaril kohtusime FraMares Haapsalu koalitsioonikaaslastega.

Riigikogus oli 20. jaanuaril arutlusel õppetoetusi puudutav temaatika. Esindasin erakonna seisukohti.

25. jaanuaril kohtusime Saare-, Lääne-, Hiiumaa riigikogu kandidaatidega ning panime paika ühise tegevusplaani valimisteks.

Samal päeval hakkas kehtima ka poliitilise välireklaami keeld, mis tähendas minu jaoks seda, et pidin oma näo linnapildist kahjuks eemaldama.

Ega see egole hästi mõju

28. jaanuaril kohtusime RE Lääne MKO juhatusega, et teha viimaseid plaane valimiste võitmiseks Läänemaal. Tundub et läks asja ette.

Järgmisel päeval avasime Haapsalu Universaalhalli. Oma sõnavõtus juhtisin tähelepanu liikumisharrastuse aktiviseerimisele ning tervislikele eluviisidele. Loe sõnavõttu SIIT.

Nädalavahetust kaunistas taas kord tänavakampaania. Loe kampaaniategemiste kohta lähemalt SIIT.

Nagu näha noori poliitika huvitab!

2. veebruaril osalesin Haapsalu Gümnaasiumis valimisdebatil. Loomulikult kasutasin ma seda võimalust aktiivselt, kuna sinna kooli kahjuks poliitikuid tavapäevadel ei lasta. Vaata ka SIIT.

Järgmisel päeval osalesin erakonna valimiskoolitusel, kus sel korral peamises fookuses müügitöö.

5. veebruaril osalesin Läänemaa valdade mängudel. Sel korral pealtvaatajana. Rahvast oli palju nii võistlemas kui ka pealt vaatamas. Vaata pilte.

Üks paeluvamaid alasid oli suusasprint

Õhtul oli Toomkirikus Tartu rahu 91. aastapäevale pühendatud kontsert, millest samuti osa sain.

Ja üllatus, üllatus, nädalavahetuse veetsin jälle tänavatel kampaaniat tehes.

Teisipäeval, 8. veebruaril käisime Läänemaal (Ristil Paliveres ning Ridalas) ringi ja kontrollisime inimeste silmade tervist. See andis hea võimaluse väga mitmete Läänlastega suhelda ning uurida, kuidas neil läheb ning mida nad sooviksid riigis paremaks muuta. Vaata pildimaterjali SIIT.

Järgmisel päeval toimus Palivere mõisas Läänemaa Omavalitsusliidu Päev, kus tutvustasin erakonna seisukohti ning debateerisin teiste kandidaatidega.

10. veebruaril rääkisin ETV-le, mida huvitavat on Reformierakonnal oma programmis pakkuda spordi arendamiseks. Järgneva päeva vältel külastasime silmabussiga inimesi Haapsalu sotsiaalmajas ja spordihoones.

11. veebruaril korraldasime järjekordse ReformParty, mis tõi Africasse jälle täismaja. Sel korral oli külaliseks Mr Happyman.

"Tavapärane" kontrollreid Africasse rikkumisi ei tuvastanud

Järgmisel päeval osalesin aga oma hea varalahkunud sõbra Tõnise mälestuskontserdil kultuurikeskuses. Tänud korraldajatele eesotsas Mauriga, tõeliselt südamlik ja soe üritus oli.

Nädalavahetus taas tänavatel, kus liigub väga palju erinevaid inimesi. See on ääretult põnev. Mõni sõimab vargaks ja lubab tappa anda, kuid valdava osa moodustavad ikka sõbralikud ja reeglina rõõmsad inimesed.

14. veebruaril osalesin Lihulas Lõuna-Läänemaa ühisgümnaasiumi avamisel, kus kiitsin kahe omavalitsuse, Lihula ja Kullamaa koostööinitsiatiivi.

Lõuna-Läänemaa ühisgümnaasiumi sünd

Teisipäeval liikusime silmabussiga Kullamaal, Rõudes ja Lihulas. Õhtu lõpetas koopaorav Tallinnas.

17. veebruaril külastasin Kullamaa Hooldekodu ning uurisin, mida saaks teha, et sealsete inimeste elu paremaks muuta.

18. veebruaril osalesin Haapsalu sotsiaalmajas sotsiaaltemaatilisel debatil, kuhu olid kokku tulnud maakonna pensionärideühenduste juhid. Sealt liikusin edasi Kuressaarde linnateatrisse, kus toimus rahvakohtumine. Järgmisel päeval kohtusin Saaremaa noortega.

Pühapäeva sisustasin tänavakampaaniaga ning valijatega kohtumisega Teele kohvikus.

21. veebruaril jagasime hasardi nõukoguga taas headele projektidele toetusi.

Debatt kodukoolis HWG-s

Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis toimunud valimisdebatil rääkisin koolikaaslastele oma mõtetest, kuidas Eestit veelgi paremaks muuta.

Vabariigi aastapäev möödus vastuvõttude tähe all. 23. maavanema vastuvõtt Haapsalus, 24. linnapea ning presidendi vastuvõtud Haapsalu kultuurimajas ja Estonias ning 25. vastuvõtt Lihulas.

25. õhtul osalesin Saaremaal noorte valimisea langetamise temaatilisel debatil.

Laupäeval, 26. veebruaril osalesin EELK nõukogu koosolekul, peale seda kohtusime Haapsalu linnarahvaga kultuurikeskuses.

Oma lemmiksaarel Vormsil käisin samuti enne valimisi rahvaga kohtumas. Oi mulle meeldib see saar.

Veebruarikuu viimasel päeval külastasin ühes Ene Kaupsiga Hiiumaad. Käisime koolides jm haridusasutustes. Õhtul kohtusime valijatega kohvikus.

Kõik järgnevad päevad kuni 6. märtsini möödusid tänavatel inimestega suheldes.

Kolmapäeval, 2. märtsil käisime Jaanus Tamkiviga mööda Läänemaad ning uurisime, kuidas saame inimeste elu paremaks muutmisele kaasa aidata. Osalesime ka Haapsalu linnagaleriis näituse “Orav ilma rattata” avamisel.

Järgmisel päeval kohtusime ühes keskkonnaministriga valijatega Hanilas ja Lihulas.

Kõik pingutused, higi, pisarad ja ränk töö kulmineerus 6. märtsil, mil sain hinnetelehe oma valijatelt- 1934 häält. SUUR TÄNU TEILE USALDUSE EEST!

Kodanikukohus täidetud

Kuid see on alles algus. Tõsine töö ootab meid järgmisel 4 aastal alles ees 🙂

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga