Selline suvi

Tegemised 20. märts- 21. juuli 2012

Kuna ilus suvi on loodetavasti alles ees, siis võib rahulikult teha kokkuvõtteid ennesuvisest perioodist. Mõned meenutused tööalastest tegemistest.

Harju MKO koosolek Sakus

Kohtudes 20. märtsil Sakus Harjumaa reformikatega oli teemaks kõrgharidusreform ning sellega kaasnevad muudatused. Inimesed tundsid siirast huvi ka gümnaasiumivõrgu ümberkorraldamise vastu.

Vaade Pika Hermanni tornist

Erakonna juhatuse koosolekute päevakordasid sisustab reeglina poliitiline olukord ning uute piirkondade loomine. Nii on ka viimsed juhatused läinud tavapärases rütmis.

Märtsikuus toimusid Riigikogu juhatuse iga-aastased valimised. Seis jäi oodatult samaks- Ene Ergma esimees ning Laine Randjärv ja Jüri Ratas aseesimehed.

Noortekogu eestseisus Voorel

Viimasel märtsi päeval külastasin reforminoorte eestseisust Voorel, kus teemaks haridust puudutavad küsimused.

Noored noarootslased

Aprilli alguses kohtusin Noarootsis noorte aktiiviga, et tutvustada olukorda riigis ning üheskoos mõelda, kuidas noorte elu kohapeal huvitavamaks muuta.

Maaelu edendamise sihtasutuse ja hasartmängumaksu nõukogu koosolekud toimusid korrapäraselt ning sisu oli tavapärane- toetasime väga paljusid häid projekte. Lisainfo hmn.kul.ee ja mes.ee

Kevadine Haapsalu 10km ennustas edukat hooaega

Võistluskalender on olnud sel kevadel päris tihe. Palju kannatusi, kuid ka üksjagu võite.

Hamburgi maraton oli senise maratonidemaratoni raskeim etapp

Hooaeg algas 7. aprillil Nõmme maanteejooksuga, nädala pärast Haapasalu 10km-ga, aprilli lõpus jätkus Hamburgi maratoni, siis juba Viljandi järve jooksu, Tartu jooksumaratoni, erakonna spordipäeva, Rakvere ööjooksu jaHarku järve jooksuga ning hetkel viimane jooks oli eile- 3000m takistusi Haapsalus.

Piirkondade töötuba Lihulas

Aprilli alguses osalesin erakonna piirkondade töötoaseminaril Lihulas, mille eesmärk oli kaardistada olukord aasta pärast sügisel toimuvateks kohalikeks valimisteks.

TTÜ uus üliõpilasesindus

Aprillis kohtusin TTÜ äsjavalitud üliõpilasesindusega, teemaks kõrgharidusreform.

Fraktsiooniga Viljandimaal, pärimusmuusika ait

12.-13. aprillil osalesin fraktsiooni visiidil Viljandimaal, muuhulgas külastasin ka seal samal ajal toimunud haridusmessi.

Viljandi kultuuriakadeemia

Koolispordi kalender on olnud üpris tihe. Lisaks tihedale võistluskalendrile kogunes juhatus korrapäraselt. Lõpule jõudis spordimälumäng Bumerang, mille finaali korraldasime sel korral meie sponsori- Tallinki laeva pardal.

Bumeragi finaal Tallinki laeval

Autasustamine aga teise hea partneri- Briti suursaadiku suveresidentsis.

Briti suursaadikul külas

Kutsusime kokku üldkoosoleku, kus kandsime ette aastaaruande ning tegime kokkuvõtted möödunust, seadsime sihid uueks tööperioodiks.

EKSL-i üldkogu

Aktiivselt toimib koostööprojekt ERR-iga telesarja ettevalmistamiseks ning interaktiivse õppematerjali ettevalmistus koolidele. Jalkaliiduga teeme plaane ala veelgi paremaks integreerimiseks koolispordi kalendrisse. Rahvusvahelise koolispordi föderatsiooni üldkoosolek toimus sel aastal Guatemalas. Loe siit!

Teeme kooli korda! Haapsalu Wiedemanni Gümnaasium saab uue kuue

 

Aprillikuu koopaoravale kutsusime sel korral Taavi Rõivase, kes keskendus peamiselt Euroopa rahakriisile ning Eesti fiskaalpoliitikale.

Taavi koopaoraval

18. aprillil kohtusime Garri Kasparoviga, et edendada malemängu Eesti koolides. Sügisest käivitub pilootprojekt paarikümnes Eesti koolis.

Tehtud, mõeldud, Kasparov on kiire

Aprillis külastasime maavanemaga Hanila ja Lihula valda, et viia end kurssi viimaste arengutega kohtadel.

Hanila metallitöökojas K-Metis

EOK üldkogu

EOK üldkoosolek oli sel korral veel rahulik, kuid uue presidendi valimised on peagi ukse ees.

Kabe eestikad Haapsalus

Tervisepäev Haapsalus, tuleb käia!

Taas kord arutlesime arengutest haridusmaastikul- sel korral 26. aprilli õhtul Pärnu reformikatega. Järgmine kohtumine juba paari nädala pärast augustis.

Järjekordne haridusteemaline arutelu Riigikogus

Traditsiooniline volbriöö jooks Haapsalus

Spordiseminaril Päeva Villas osales Läänemaa spordiaktiiv, fookuses liikumisharrastuse arendamine.

Tudengipäevad Tallinnas

2. mail külastasin Tallinna teadlaste maja, kus arutlesime emeriitprofessorite ja teadlastega kõrgharidusreformi võlude ja valude üle. Aktiivne arutelu nii koolireformi kui ka IB-õppe arendamise üle minister Aaviksooga on toimunud sel perioodil järjepidevalt.

Kevadeti annan alati oma panuse, et Eestimaa saaks puhtamaks. Sel korral osalesime Reelikaga Nõval Variku külaplatsi korrastustöödel.

Spordi ja liikumisharrastuse arendamise osas oleme korduvalt kohtunud nii ministeeriumi, EOK kui ka EKJL-i esindajatega.

MKO- ja arendusjuhtide koosolek Tallinnas

Erakonna arendus- ja maakonnajuhtide koosviibimistel on teemaks ikka valmistumine järgmisteks valimisteks.

Kullamaa visiidil

Aktiivselt oleme ajamas raudtee taastamise projekti Läänemaale. Kohtumised maavalitsuses ning ministeeriumis on läinud kohati vaevaliselt, kuid siiski oleme kindlal kursil.

18. mail ja 21. juunil kohtusime erakonna maakonna juhatusega. Päevakorras ülevaated piirkondadest, 2013. aasta KOV valimised ning poliitiline olukord.

Lainega Haapsalu visiidil, Tene kaubandus

22. mail tegime Riigikogu aseesimehe Laine Randjärvega visiidi Haapsallu.

Rahinge seikluspark Tähtvere lähistel

1. juunil, päeval, mil alati oma traditsioonilist suve esimest ujumist teen, osalesin ka Tähtveres toimunud haridusteemalisel koosolekul. Rääkisin kõrgharidusreformist ning koolivõrgu ümberkorraldamisest.

Erakonna koopaorava üritustel on teemaks parasjagu päevakorras olevad olulised poliitilised teemad. Nii ka mais ja juunis.

Erakonna üldkogu Viljandis

Juuni alguses osalesin erakonna volikogul ja üldkoosolekul, mis sel korral toimus varasuvises Viljandis.

Valgas lasteaeda külastamas

Fraktsiooni juunikuine visiit toimus Valgamaal.

Vahetult enne jaanipäeva külastasin Kuusalu vallas asuvat pisikest Kolga kooli, et sealsete õpetajate ning valla haridusjuhtidega arutleda koolireformi üle.

Väike armas Kolga kool suvepuhkusel, loodetavasti mitte igaveseks

Kui soovime, et peale koolivõrgu korrastamist säiliks asustus ka väiksemates Eesti kohtades, on tähtis, et koolivõrgu reorganiseerimist kavandataks käsikäes riigireformiga.

Vennad Tislerid korraldasid Haapsalu raudteeperroonil tip-top kaugushüppeürituse

Augustikuu erakorralistel tuleb paberil hääletada

Riigikogu komisjonides on arutlusel Hispaania abipakett ning ESM-i ratifitseerimine. ELAK on oma sõna Hispaania osas öelnud, kuid edasised arutelud ESM-i ja Euroopa rahanduse tuleviku osas tõotavad minna kuumaks, loodetavasti ka sisuliseks. Erakorraline istungjärk algab üsna peagi, augusti alguses.

 

 

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga