Minu kône tänasel Kristuspäeval

Tänasel Kristuspäeval soovin, et tuleksime välja oma igapäevarutiinist ning mõtleksime ühele väga olulisele väärtusele, mis on meie kõigi jaoks vabalt tasuta  kasutada, kuid mida siiski pole kahjuks kunagi liialt – see on AEG. Tänane maailm on rutakas. Tihti jookseme me kiiresti, kohati aga  kahjuks vales suunas. Kuid mis kasu on sellisel juhul kiirustamisest?

Võtke aega. Aega olemaks rohkem Jumala,  iseendi, oma pere ja lähedastega. Aega  hinnata tehtut  ja nautida. Aega seada uusi sihte. Elus endi ja teiste jaoks kohal olla, see on kõige tähtsam. Kunagi  tagasi vaadates kaalub teadmine, et oleme oma elu elanud  täielikus kohalolus ning koos oma  lähedastega, üles kõik kullakoormad. Kiires jooksurüseluses kipume unustama endid ning tähele  panemata neid, kes jalge alla trambitud. Võtkem aega neid inimesi märgata ning taas jalule aidata.

Foto: Tõnis Kõiv

Elu pole 100 meetri jooks ega ka maraton. Elu on kui tervisekõnd. Siin ei võida see, kes vuhisedes  läbi oma imelise lapsepõlve ja kooliea, romantiliste noorukiaastate ning küpse täiskasvanupõli  tormab, olles pidevalt ajapuuduses ning kiirustades järgmisse kohta. Võidab see, kes on elanud iga  päeva nautides ning täielikult kohal olles.

Meie Õnnistegija, kelle nimel oleme täna kokku tulnud, kasutas aega nii suuri hulki ja õpetades,  kuika jõudu varudes uuteks väljakutseteks.  Jeesus kutsus ka oma kaaslasi kasutama aega enda  jaoks, õeldes  neile: «Tulge omaette üksildasse paika ja puhake pisut!», sest tulijaid ja minejaid oli  palju ! (Mk 6:31)

Usaldades Kristuse eeskuju, kogeme et  Temast lähtub hoidmine  ja õnnistus kogu perele, riigile ja rahvale. Head inimesed, VÕTKEM AEGA! Tänane Kristuspäev on selleks parim algus. Õnnistatud Kristuspäeva ja igat päeva koos Kristusega!


Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga