Ristile jalkat mängima!

Tegemised 11.-17. veebruar 2008

Nädalavahetusel käisin ühes Risti vallarahvaga koristuslaupäevakul Risti põhikooli hoovis. Suunasime 2008. aasta riigieelarvest ligi miljon krooni Ristile jalgpallistaadioni rajamiseks. Antud laupäevak oli esimene ühine samm valmistamaks ette pinnast uue jalgpalliväljaku tarvis. Kokku oli tulnud ligi 40 tubli jalgpallihuvilist, kohalikku vallaelanikku ja Reformierakonna liiget. Suur tänu kõigile antud panuse eest. Loodetavasti saame varsti juba esimese mängu lahti vilistada. 

Risti jalgpalliväljakut ette valmistamas

***

Õiguskantsleri kandidaat Indrek Teder sai riigikogult suure toetuse. 80 parlamendisaadikut hääletas teisipäeval Tederi poolt. 7. märtsini jätkab oma ametis Allar Jõks, uus õiguskantsler annab riigikogu ees ametivande 10. märtsil. Suur tänu Allar Jõksile tubli töö eest ning jõudu Indrek Tederile sel raskel teel.

Kolmapäevasel erakonna juhatuse koosolekul oli põhiliseks teemaks nn uus liikluspakett, mille peamine eesmärk on parandada olukorda Eesti teedel ja tänavatel. Eelnõu ja seletuskirjaga saab tutvuda järgmistel aadressidel:
eelnõu: http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=text/html&file_id=212147
seletuskiri: http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_file&op=emsplain&content_type=text/html&file_id=212148

Pikki aegu kirgi kütnud kultuuriürituste käibemaksu teemal toimus meil neljapäeval kultuurikomisjonis kohtumine kultuuriministri ja loomeliitude esindajatega. Täna on veel vara rääkida konkreetsetest tulemustest. Olgu öeldud nii palju, et tänaseks on 18 ja 5 protsendi kõrvale tekkinud veel 0% ja käibemaksuvabastuse variandid. Küsimus on selles, milline variant on etendusasutustele kõige sobivam. Mulle tundub, et avalikkuse ja ka kultuuriasutuste endi huvides on kõige selgem, mugavam ja ka majanduslikult õigustatum variant 18%-line käibemaks. Ma ei poolda põhimõtteliselt maksuerisusi. Jutud sellest, et seeläbi piletite hinnad tõusevad, on jama, kui uurida käibemaksu arvestamise põhimõtteid. Lõppkokkuvõttes kompenseeriks riik toetuse näol käibemaksu vahe, mis tekiks 5-lt protsendilt 18-le tõstmisel. Arutame ja küll peagi jõuame valitsusliidus ka kokkuleppele.

Neljapäeva õhtul kohtusime Lääne MKO juhatusega riigikogus. Peamisteks teemadeks Reformierakonna RK fraktsiooni Läänemaa visiit ning olukord piirkondades. Fraktsioon külastab Läänemaad 28.-29. veebruaril. Loe pressiteadet: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik/blogi/1189/riigikogu-reformierakonna-fraktsioon-kulastab-laanemaad

Viirus segas treenimist, seetõttu pidin kolm päeva vahele jätma. 4 treeningul jooksin 46 km. 

Lauri Luik

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga