Reformierakond: vabatahtlik lahutamine on tervitatav

Minister Lukase tänane avaldus, kus ta nõustub loobuma uue põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse koostamisel kooliastmete lahutamisest, on igati positiivne.
Lauri Luige sõnul on mitmed koolijuhid ja haridusspetsialistid väljendanud oma skeptitsismi kooliastmete sundlahutamise kohta sellisel kujul nagu esialgne seaduseelnõu seda ette nägi. ’’Kooliastmete lahutamine oleks kaasa toonud suuri kulutusi, mille kavandamine oleks tänases olukorras olnud ohtlik,’’ lausus Luik. ’’Ka meil on lahutamise osas erimeelsusi, kuid pikkade arutelude tulemusena tegi Reformierakond siiski muudatusettepaneku, mis jätaks kooliastmete lahutamise koolipidajate ehk kohalike omavalitsuste otsustada.’’

’’Soovides tagada Eesti hariduse kvaliteedi tõusu, kättesaadavust ning jätkusuutlikkust, on oluline siiski optimeerida ja korrastada tänane koolivõrk. Põhikooli ja gümnaasiumi kooliastmete lahutamine jäägu piirkondlikest vajadustest, oludest ja kvaliteetse koolihariduse eelduseks olevatest kriteeriumitest lähtudes koolipidaja otsustada,’’ lisas Luik.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga