Reformierakond kohustaks kooli ja lapsevanemat käitumislepingut sõlmima

Lugu tänases Postimees onlines.
27.04.2009 14:25
Merike Tamm

Reformierakonna fraktsioon tegi ettepaneku lisada riigikogus arutlusel olevasse põhikooli- ja gümnaasiumiseadusesse säte, mis kohustaks kooli ja lapsevanema vahel sõlmima käitumisreeglistikku puudutava leppe.

Reformierakonna fraktsiooni liige Lauri Luik ütles, et selline hea tahte lepe oleks preventatiivse loomuga ja kordaks must-valgel üle kooli reeglistikku ja õpilaste käitumist. «See aitaks koolis paremat korda saavutada,» arvas Luik.

Tema sõnul võiks hea tahte leping olla kolmepoolne: allkirjastavad kooli esindaja ja lapsevanem ning laps ise oleks sellesse kaasatud. «Leping fikseeriks mõlema poole õigused ja kohustused, et nad võtaksid need teadmiseks ja vastutaksid. Selge, et sinna ei saa kirjutada midagi sellist, mida seadustes pole sätestatud, näiteks mingeid karistusi.»

Sellist ettepanekut tegema ajendas Luige sõnul mure selle pärast, et kasvatuslik pool on koolis käest ära läinud: lapsed sageli ei tunneta, et peavad alluma teatud reeglitele ning vanemad kipuvad pigem oma lapsi kaitsma. Kui reeglid on paberil kirjas, on olukord selgem ja ühtlasi võtab lapsevanem seda paberit allkirjastades vastutuse, et tunneb huvi, kuidas ta laps koolis käitub.

«Analoogset asja kasutatakse praegu Laagri koolis ja see töötab hästi, nii palju kui ma kuulnud olen,» sõnas Lauri Luik. «Miks mitte panna seda kõigile kohustuseks.»

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga