Rännumees teelahkmel

Oleme täna huvitavas seisus. Olukorras, millest paarikümne aasta eest ehk ei osanud unistadagi. Inimeste üldine eluolu paraneb, iive on näitamas positiivseid trende, majandustulemused toovad naeratuse näole ning meid ümbritsev muutub üha ilmekamaks. Teed meie ees on lahti.

Oleme edukalt suutnud pühkida suure osa nõukogude aegsest tolmust oma õlgadelt. Tulevik tundub selles valguses paljutõotav. Kuid me ei tohi lasta endid Eesti viimase aja edust pimestada. Peame pingutama edasi, et realiseeruks meie unelm – visioon veelgi paremast Eestist – just sellisest nagu igaüks meist oma ideaalides ette kujutab. Sest me ise teeme suuresti selle maailma, milles elame.

Iga oluline valik peaks meid alati veidi ettevaatlikuks tegema, panema mõtlema sellele, mis on meie arvates õige. Kuid mida rohkem on valikuid, seda raskem on reeglina teha õigeid otsuseid. Oleme teelahkmel. Millist rada pidi minna? Kas paremale või vasakule, või pöörata sootuks tagasi? Need on valikud, mille ees praegu, Riigikogu valimise eel,seisame.

Lugedes erinevate erakondade poliitilisi platvorme võime üsna kergelt segadusse sattuda. Lubatakse kõike head. Pannes mõttes kokku pildi kõigest sellest, mis kirjas, saaksime valmis ideaalmaailma. Kuid me teame väga hästi, et maailm ei saa kunagi päris valmis. Alati saab midagi paremaks muuta. Kuid siiski. Isegi siis, kui ideaalid jäävad ideaalideks, on oluline nende poole püüelda.

Olgu meie valik milline tahes, oluline on see, et me valiku üldse teeksime. Minu arvates on üks hullemaid võimalusi jätta otsustamata ning lasta rahvavoolul end mingis suvalises suunas kaasa kanda. Kooliajast on meeles elutarkus, et teise pealt maha vaataja reeglina eksib, või kui ei eksi, siis vähemalt pärast kahetseb.

Hetkel, mil valimisteni on jäänud alla 30 päeva, on veel veidi aega viia end kurssi erinevate erakondade valimisplatvormidega ning ka sellega, mida keegi siiani teinud on. Lubada võib igaüks, kuid kiituse pälvib see, kes ka mõtted teoks teeb.

Praegu on kõige tähtsam otsus osaleda valimistel. Loobudes valimisest pole sul ju hiljem mingit õigust nuriseda, kui midagi tehakse teisiti, kui sulle meelepärane.Seega, hea valija, palun tule kindlasti valima. Sinu otsus osutub õigeks, kui valid erakonna poolt, kes teostab sulle meelepärast poliitikat. Võibaga osutuda ka valeks, kui valid vale erakonna poolt. Sinu otsus osutub kohe kindlasti valeks, kui sa valima ei tule. Tee oma otsus, siis on sul hiljem õigus valitult ka aru pärida. Jätkame liikumist õigel teel!

Mina tegin oma maailmavaatelise ja erakondliku valiku juba keskkooli lõpupäevil. Elades tänases Eestis ja vaadates tehtule tagasi, võin uhkusega tõdeda, et olen teinud õige valiku. Leia Sinagi see õige erakond ning aita kaasa Eesti edu jätkumisele. Tule 4. märtsil valima. Ole otsustajate seas.

Lauri Luik
Reformierakond
Riigikogu kandidaat nr 384

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga