Postimees küsib, mina vastan

1) Kas olete huvitatud 2011. aasta kevadel riigikokku tagasi kandideerimisest? Nii eitava kui jaatava vastuse puhul palume ka põhjendada.

Jah. Soovin ka edaspidi Eesti heale käekäigule kaasa aidata, nagu oleme ühes Reformierakonnaga senini teinud.


2) Kui teil oleks võimalik enne riigikogu valimisi lahendada Eestis üks probleem, mille lahendus on riigikogu võimuses, siis mis see oleks? Kuidas te seda lahendaksite?

Tööhõive temaatikaga tuleb aktiivselt edasi tegeleda. Sotsiaalministeerium on minister Hanno Pevkuri eestvedamisel suurepärast tööd teinud, tuleb jätkata sama usinalt. Registreeritud töötus on vähenenud viis kuud järjest. Lisaks pikale loetelule sotsiaalministeeriumi välja töötatud abistavatele meetmetele, tuleb enam rõhku pöörata täiendkoolitusele ja ümberõppele. Elukestev õpe peab saama läbivaks märksõnaks. Kvalifitseeritud tööjõu koolitamisele ja leidmisele tuleb suuremat rõhku pöörata. Kiiremas korras tuleks ellu viia Reformierakonna plaan "Tiigrihüpe 3", millega soovime viia Eesti hariduse Põhjamaade tipptasemele. Meie haridusreformi eesmärk on haritud rahvas ja edukas Eesti.

3) Mis on 2007. aastal ametisse astunud riigikogu parim ja halvim tegu?

Tark fiskaalpoliitika ning seeläbi eurotsooni pääsemine on kahtlemata viimaste aastate üks olulisemaid samme, et Eesti majandus saaks taas kiirelt arenema hakata ning et loodaks juurde uusi täisväärtuslikke töökohti. Kindlasti tunnen uhkust meie vanemahüvitise  süsteemi loomise ja arendamise üle ning ka selle üle, et oleme vaatamata keerulistele aegadele suutnud pensioneid hoida ning isegi tõsta. Koolireform (põhikooli- ja gümnaasiumiseadus) oli esimene suurem samm Eesti haridusmaastiku korrastamisel. "Tiigrihüpe 3" kätkeb endas järgmisi suuremaid hariduspoliitilisi väljakutseid, millega oleme juba algust tegemas.

4) Mis võiks olla Eesti järgmine suur eesmärk (pärast eurot)?

Kahtlemata on kesksel kohal kvaliteetne ja kõrgetasemeline haridus. Reformierakonna plaan- "Tiigrihüpe 3"- viib Eesti hariduse Põhjamaade tipptasemele. Meie haridusreformi eesmärk on haritud rahvas ja edukas Eesti. Eesti peab saama Põhjamaade tiigriks, mis tähendab lisaks Põhjamaade tasemel kvaliteetsele haridusele ka teiste struktuursete reformide jätkamist. Seda nii majanduses, sotsiaalvaldkonnas kui ka energeetikas.

5) Mis on teie isikliku elu tänavune suurim saavutus (juba toimunud või ees ootav)?

Lisaks üleriigilistele suurtele eesmärkidele ja otsustele (euro tulek, vanemahüvitise süsteemi arendamine, pensionite tõstmine ja hoidmine, koolireform, tööturureform (töölepinguseadus, erinevad sotsiaalsed meetmed töötusega võitlemiseks, täiendkoolitus, elukestev õpe jms), range eelarvepoliitika jpm), on mul hea meel, et minu kodumaakond Läänemaa on saanud hulgaliselt investeeringuid riigieelarvest ja ka eurofondidest. Riigi abiga oleme teinud mänguväljakuid Haapsallu, Kullamaale ja Orule, jalgpalliplatsi Ristile, toetanud investeeringuid haridus-, spordi- ja kultuuriobjektidesse Haapsalus, Hanilas, Noarootsis ja Lihulas. Kohaliku seltsielu arendamiseks oleme toetanud külaplatside loomist Ridalasse Valgeväljale ja Nõvale Varikule ning investeerinud Taebla Kuliste aasa külaplatsi. Hea meel on ka selle üle, et mitmed Läänemaa kultuuri-, spordi-, haridus- ja sotsiaalprojektid on leidnud riigipoolset tuge. Suureks abiks kohaliku elu arendamisel on kahtlemata olnud europrojektid (näiteks investeeringud Haapsalu promenaadi ja  Läänemaa kultuurikeskuse renoveerimiseks, kuid ka Haapsalu universaalspordihalli rajamiseks).

Tööväline isiklik eesmärk on joosta ülehomsel Tallinna maratonil uus isiklik rekord ajaga 2.48. Senised paremad ajad on joostud 2008. aastal Krakowis, mil tulin ajaga 2.57 parlamentääride maailmameistriks ning möödunud aastal Riias 2.55.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga