Maratonijooksja meelespea

Juba homme hommikul kell 9 antakse start esimesele Tallinna Maratonile. Ole kohal!
www.jooks.ee

Väga paljud maailma suurlinnad tutvustavad oma linna vaatamisväärsusi läbi maratonidistantsi, olgu selleks siis Berliini, Londoni või New Yorgi maraton. Tallinn on küll eelpool linnade kõrval imepisike, kuid sellegipoolest väga rikkalik ja unikaalne oma vaatamisväärsuste poolest – vanalinn, linnamüür koos tornidega, Vabaduse väljak, rohelised pargid jne. Tallinn on iidne ja moodne linn lääne ja ida vahel. Just seda "vana" ja "uut" tutvustab ka Tallinna maratonirada.
Palju õnne, Sa oled ajaloolise hetke tunnistajaks! 1. SEB Tallinna Maraton toimub juba 12. septembril 2010 Tallinna kesklinnas!

Programm 12.09.2010

07.00 Võistluskeskuse avamine Vabaduse väljakul
09.00 SEB Tallinna Maratoni START
13.30 SEB Tallinna Sügisjooksu START
14.30 Autasustamine
15.00 Maratoni rada suletud

Stardimaterjalid

Stardimaterjalid saad kätte võistluse infopunktist alates 6. septembrist. Infopunkt on avatud iga päev kl 10-19. Võistluspäeva hommikul toimub stardimaterjalide jagamine Sekretariaadist Vabaduse väljakul alates kl 7.00. Loe lähemalt

Stardimaterjalide hulgast leiad stardinumbri, haaknõelad, ajavõtukiibi koos kinnitusega, infovoldiku, Nike jooksusärgi, pakihoiukoti jm sponsormaterjale.

Stardinumber

Starti lubatakse ainult SEB Tallinna Maratoni stardinumbriga võistlejad. Stardinumber tuleb kinnitada rinnale ja peab olema nähtav kogu võistluse vältel. Stardinumber on personaalne. Konkreetse stardinumbriga tohib võistelda ainult selle all registreeritud jooksja.

Stardigrupid

1-100 pluss Eesti Meistrivõistluste arvestuses jooksjad
101-…

Ajavõtt

Ajavõtt toimub ajavõtukiibiga. Kiip peab olema kõigil osavõtjatel. Kiip väljastatakse koos stardimaterjalidega. Kiip tuleb kinnitada klipiga jooksusussile või takjapaelaga ümber jala (mitte kõrgemale kui 30cm maapinnast). Peale finišeerimist tuleb kiip kindlasti tagastada korraldajatele. Kiibi mitte tagastamisel ja jooksja süül kadunud kiibi eest on korraldajatel õigus trahvida võistlejat 25 EUR. Kiibi tagastamisel saad Viking Line kinkekaardi. Loe kiibi kinnitamise juhendit

Vanuseklassid leiad siit

Riietumine

Riietuda on võimalik võistluskeskuses. Riietumistelk asub Kaarli pst haljasalal. Vaata võistluskeskuse kaardilt

Pakihoid

Võistluskeskuses on võimalik anda hoiule pakke. Pakihoid asub Kaarli pst haljasalal. Vabaduse väljakult pääseb sinna tunneli kaudu sekretariaadi kõrvalt. Pakihoidu tohib jätta oma asju vaid spetsiaalse martoni pakihoiukotiga (oranz), mis on märgistatud Sinu stardinumbriga. Pakihoiukoti saad koos stardimaterjalidega. Palun ära jäta oma asju valveta. Pakihoid on avatud võistluspäeval kuni kl 17.00.

Start

SEB Tallinna Maratonile antakse start pühapäeval, 12. septembril kl 9.00. Start antakse Pärnu maanteel Draamateatri vahetuslähedusest.

Rada

Joostakse kaks 21,1 km pikkust ringi: Pärnu mnt. – Viru ring – Narva mnt. – Pirita tee – Merivälja tee. – Merivälja tee kõnnitee– Pirita tee mereäärne kõnnitee – Nafta tn. – Tuukri tn. – Ahtri tn. – Rannamäe tee – Pikk tn. – Tolli tn. – Laboratooriumi tee – Suurtüki tn. – Schnelli pargi kõnnitee – Toompuiestee – Kaarli pst – Vabaduse väljak.

Rada kulgeb asfaltkattega teedel ja on tähistatud. Osavõtjad peavad ohutuse huvides järgima liikluskorraldajate ja kohtunike märguandeid.

Rajal tohivad liikuda vaid võistluse stardinumbriga jooksjad. Raja läbimiseks ei tohi kasutada liikumisvahendeid (jalgratas, rulluisud vms). Kõrvalistel isikutel on rajal viibimine keelatud. Lemmikloomade kaasavõtmine rajale on keelatud.

Rajal on 3 ajavõtupunkti: 10, 21,1 ja 30 kilomeetril. Jookse kindlasti üle ajavõtumattide.

Vaata rajakaarti

Teeninduspunktid

Rajal asub 15 teeninduspunkti. Teeninduspunktid asuvad kilomeetritel:
3 km Russalka;
6 km Pirita sild;
8 km Ranna parkla;
10,5 km Ranna parkla;
12,5 km Pirita sild;
15,8 km Russalka;
18,3 km Mere pst;
21,3 km Pärnu mnt;
24,3 km Russalka;
27,3 km Pirita sild;
29,3 km Ranna parkla;
31,8 km Ranna parkla;
33,8 km Pirita sild;
37 km Russalka;
39,6 km Mere pst.

Teeninduspunktides pakutakse vett ja spordijooki ning energiat andvaid toitaineid.

Palun ära viska tühja joogitopsi rajale. Viska tühi tops raja kõrvale. See on oluline ohtuse tagamiseks Sinu taga jooksvatele võistlejatele.

Igas teenindupunktis asub WC ja vajadusel saab meditsiinilist abi.

Tempomeistrid

Rajal on tempomeistrid, kelle planeeritud finishiaeg on 3:00, 3:30, 4:00, 4:30, 5:00. Tempomeistritel on rinnal ja seljal stardinumbrid vastavalt planeeritud lõpetamise ajale. Stardikoridoris on neil käes ka värvilised õhupallid.

Esmaabi

Esmaabi on võimalik saada kogu raja ulatuses ja finišis. Võistluskeskuses ja igas teeninduspunktis on olemas meditsiinipersonal. Märgates rajal hädasolijat, teata sellest kindlasti meditsiinipersonalile või korraldajatele. Hädaabi number on 112.

Finiš

Finiš asub Vabaduse väljakul Vabadussamba jalamil. Sinu finišiaeg fikseeritakse ületades ajavõtumatid finišikaare all. Maratonirada on avatud 6 tundi. Kõik maratonijooksjad peavad finišijoone ületama hiljemalt kl 15.00.

Peale finisheerimist ära jää seisma, vaid liigu mõõda finišikoridori edasi. Finišikoridoris saad kaela võistluste medali. Müürivahe tänaval ootavad sind jook ja energiat andvad suupisted. Oma ajavõtukiip tagasta Vabaduse väljakul asuvasse sekretariaati. Kiibi tagastamisel saad Viking Line kinkekaardi.

Katkestamine

Juhul, kui võistleja otsustab võistluse katkestada, peab ta sellest teavitama lähimasse teeninduspunkti ja tagastama korraldajatele ajavõtukiibi. Korraldajatel on õigus võistleja rajalt ära kutsuda, kui võistleja ei mahu vastavas ajavõtupunktis ajalimiiti ja/või ei lõpeta maratoni 6 tunniga. Ajavõtulimiidid: 21,1 km 2:45, 30 km 4:30.

Ilmselgete terviseprobleemide korral on võistluse meditsiinipersonalil ja kohtunikel õigus võistleja rajalt ära kutsuda.

Diskvalifitseerimine

Korraldajatel on õigus võistleja diskvalifitseerida, kui võistleja ei täida võistluse reegleid, segab kaasvõistlejaid või takistab mõnel muul viisil võistluse korraldamist.

Tulemused ja diplomi printimine

Autasustamine

Kõik maratoni lõpetajad saavad medali. Võistluskeskuses, Fifaa telgis on võistluspäeval võimalik graveerida medalile võistleja nimi, kuupäev ja jooksuaeg. Hind 35 EEK.
Maratoni võitjate autasustamine toimub kell 14.30 võistluskeskuses Vabaduse väljakul.
Maratonil autasustatakse 6 paremat meest ja 6 paremat naist. Maratoni võitjaid (M/N) autasustatakse diplomi, medali, karika ja meenetega. Vanusegruppide parimat autasustatakse karikaga pärast põhiautasustamist. Välja on pandud ka eriauhinnad ja loosiauhinnad.

Boonused

Häid jooksuelamusi!

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga