Pentus esitas Riigikogu koosseisu esimese eelnõu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus andis Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni nimel Riigikogus üle selle koosseisu esimese eelnõu, mille sisuks on keskmise pensioni tõstmine 1. juulist 2007 3769 kroonini.
„Kui majandusel läheb hästi, peavad sellest osa saama kõik,” ütles Pentus eelnõu üle andes.
 
„Koalitsioonierakondade fraktsioonid pidasid tähtsaks, et uues Riigikogu kooseisus esimene üle antud eelnõu aitaks elujärge parandada nendel inimestel, kes on oma tööpanuse Eesti edule juba andnud.”
 
Eelnõu järgi soovitakse täiendada Riikliku pensionikindlustuse seadust selliselt, et 1. juulist 2007 tõuseks pensioni baasosa 250 krooni võrra ja rahvapensioni määr 150 krooni võrra. Keskmiseks vanaduspensioniks kujuneks seejärel 3769 krooni.
 
Pentuse sõnul on see, millega tööaastat alustatakse, alati omamoodi sümboolse tähtsusega. „Täna Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni poolt üle antud eelnõu on esimene eelnõu paketist, mille eesmärgiks on tõsta pensionid nelja aastaga kahekordseks.”
 
Eelnõu algatasid Riigikogu Reformierakonna, Isamaa ja ResPublica Liidu ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsioonid.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga