Andrus Ansip tegi partneritele lõpliku pakkumise valitsusliidu kohtade jaotuse kohta

Peaminister Andrus Ansip tegi täna hommikul Eesti Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale ja Isamaa ja Res Publica Liidule lõpliku pakkumise valitsusliidu kohtade jaotuse kohta, pakkudes SDE-le kolme ministri kohta ja haridusministri portfelli asemel nelja Riigikogu komisjoni esimehe kohta ja IRL-le kuut ministri kohta ja kolme komisjoni esimehe kohta.
Reformierakonna esimees Andrus Ansip pakub sotsiaaldemokraatidele lisaks rahandus-, sise- ja rahvastikuministri kohtadele välis-, sotsiaal-, kultuuri- ja maaelu komisjonide esimeeste kohtasid. IRL-le pakutakse lisaks Riigikogu esimehe kohale, kaitse-, haridus-, põllumajandus-, ja majandus- ja kommunikatsiooniministri portfellidele ja regionaalministri kohale Euroopa Liidu asjade, keskkonna- ja õiguskomisjoni esimeeste kohtasid. Reformierakonnale jääks Ansipi pakkumise kohaselt peaministri, Riigikogu aseesimehe, välis-, justiits-, keskkonna-, kultuuri- ja sotsiaalministri portfellidele lisaks rahandus-, majandus-, kaitse- ja põhiseaduskomisjonide esimeeste kohad.

Reformierakond jääb ootama partnerite vastuseid, et võimalusel valitsusliidu lepe veel täna parafeerida. Edasine koalitsiooniläbirääkimiste kulg ja ajakava selgub tänase päeva jooksul.
Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga