Peep Aru: järgmisel aastal ootavad maaelu rekordilised investeeringud

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Peep Aru sõnul on järgmise aasta riigieelarves kõigi aegade suurimad riiklikud investeeringud nii maaelu otseseks toetamiseks kui infrastruktuuri parandamiseks.
„Järgmise aasta riigieelarves on investeeringuteks kokku 16 miljardit krooni, mis moodustab 7% SKP-st . See on ilmselt Euroopa suurim osakaal, eelmise aastaga võrreldes on investeeringud kasvanud 2,3 miljardit. Väga suur osa neist investeeringutest on suunatud maaelu arendamisse ja regionaalselt tasakaalustatuma Eesti heaks,“ ütles Aru.

Peep Aru märkis, et lõviosa kõikidest investeeringutest läheb maale, Tallinnasse ja Tartusse jääb kokku vaid kolmandik, kui sedagi. „Maaelu rahastatakse iga ministeeriumi alt. Sadu miljoneid läheb maal asuvatesse riigikoolidesse või uute politseimajade ehitamiseks Jõhvis, Jõgeval, Kuressaares ja Rakveres – see omakorda parandab otseselt politsei ja päästevõimekust kogu maakonnas ehk siis kõigi meie turvalisust,“ lausus Aru.

„Ka PRIA eelarve kasvab, tänavu on toetused ja  investeeringud kokku ca  4,5 miljardit krooni. Regionaaltoetusi on üle aegade kõige rohkem, kokku 2,2 miljardit, võrreldes 2010-ga on kasv 950 miljonit krooni. See on koolid, lasteaiad, töökohad, turismiarendus,“ sõnas Aru.

„Teede ehituseks, remondiks ja korrashoiuks on tuleva aasta eelarves ette nähtud üle 4 miljardi krooni. Samuti suurenevad oluliselt keskkonnaministeeriumi investeeringud puhtasse  veesse  ja reovete puhastusse,“ lisas Aru.

Lisainfo:

Silver Pukk
Reformierakonna kommunikatsioonijuht
silver@reform.ee
5097147

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga