Palvushommikusöök Kuursaalis

Täna toimus Haapsalu Kuursaalis Missio Läänemaa “Laul ja Vabadus” tänunädala raaames palvushommikusöök. Sellega tähistasime ka Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva.

Siiani on sees soe ja südamlik tunne, mille eest tuleb tänusõnad öelda kõigile osalejatele ning korraldajatele, eesotsas Leevi Reinaruga.

Suurepärase muusikalise tausta eest hoolitsesid Taimi Kopli ja Aigar Kõrgesaar.

Hinge- ja vaimusoojust aitasid luua pastor Eerik Rahkema, õpetaja Leevi Reinaru, preester Jüri Ilves ja praost Tiit Salumäe.

Meeldejääva ning südamliku sõnavõtuga tervitasid palvushommikusöögilisi linnapea Urmas Sukles, Lääne praost Tiit Salumäe ja Šveitsi Campus für Christus direktor Hans-Peter Nüesch.

Palvushommikusöögi traditsioonist Eestis rääkis huvitavalt ja soojalt Riigikogu aseesimees Laine Randjärv. Kristilike väärtuste olulisusest tegi põhjaliku ja põneva ettekande Jane Snaith.

Mul oli au palvushommikusööki juhatada. Sissejuhatuses tutvustasin, et tänane palvushommikusöök on üks osa Missio Läänemaa “Laul ja vabadus” tänunädalast ning et sellega tähistame Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva.

Rääkisin palvushommikusöögi traditsiooni algusest, mis leidis aset aastakümneid tagasi USA-s Seattles 1935. aastal. Eestisse jõudis traditsioon juba peaaegu 10 aastat tagasi, 2002. Seda suuresti tänu Eestipoolse idee algatajale Miguel Zayasile, kes oli samuti meiega söögile ühinenud.

Hommikusööki lõpetades tänasin kõiki külalisi ning abilisi ja võtsin lühidalt kokku tänase kohtumise peamise idee. Palvushommikusöögi eesmärk on ühendada, tuua kokku eri valdkondade inimesed, et arutleda ühiskonnas oluliste teemade üle nagu näiteks väärtushinnangud, perekond, noorsugu jms. Olulised märksõnad on seega sildade ehitamine ja vastastikune usaldus.

Avaldasin lootust, et see palvushommikusöök ei jää viimaseks vaid tegu on ilusa traditsiooni algusega. Minu lauakaaslane Laine Randjärv võttis ilusasti kokku kõik täna räägitud jutud, nagu ka laulu pealkiri ütleb, Hoia Jumal Eestit!


Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga