Kohtumine Tenzin Gyatsoga ja palju muud

Tegemised 4.07-19.08

Suvi on möödunud põnevalt ja pööraselt, täpselt nii nagu üks suvi kulgema peab.

Kõigest huvitavast ma blogis kirjutada ei jõua, kuid olulisema ülevaate tööalasest (poliitilisest kirest) ning killukese ka oma teisest hobist, tervislikust eluviisist, mis väljendub spordis, annan järjepanu siiski.

5. juulil külastasin imelist Vooremaad, kus toimus IV õpetajate suveseminar. Kuna Eesti Koolispordi Liit on sel üritusel juba aastaid olnud heaks partneriks, siis edastasin liidu poolsed tervitused. Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/opetajate-iv-suveseminar-vooremaal/

Järgnes põhjalik kultuurireis läbi maalilise suvise Eestimaa. Loe siit: http://www.lauriluik.ee/l/

Teadlikult valisin selle suve sihiks külastada võimalikult paljusid Eestimaa omavalitsusi, et tutvuda sealsete inimeste, eluolu ning haridus- ja sportimistingimustega. Üheks huvitavaks tegevuseks kujunes kohalike valla- ja linnavalitsuste külastamine ja pildistamine. Küll meil on vahvaid maju Eestis. Kuid on ka kurvakstegevalt ajahamba poolt räsituid. On olnud palju käimist ja sõitmist. Loomulikult on sellega seoses ka palju huvitavat läbi elatud 🙂

8.-10. juulini võõrustasime Haapsalus taas Ameerika autosid. See nädalavahetus on iga aasta üks soojemaid, põnevamaid ja värvikamaid kodulinnas. Nii ka sel korral.

Suvel on aktiivselt üleval olnud Lääne maavanema küsimus. Olen pidanud vastama arvukalt inimeste ja ajakirjanike küsimustele, mis saab Lääne maavanemast. Minu vastus on olnud ühene: Lääne maavanema kinnitab regionaalminister meiepoolsel soovitusel. Meil on mitmeid häid kandidaate, kelle seast selgitame välja tublima ning kui oleme valmis, siis anname sellest ka avalikkusele teada nagu kord ja kohus. Lääne Elust võib ajakirjaniku pilgu läbi jääda ekslik mulje, et valitseks justkui mingi saladuseloor, kuid ometigi see nii ei ole. Teeme lihtsalt oma tööd ning ei anna alust spekulatsioonideks, mis ajalehtede läbimüüki suurendaks, that’s it. Õige pea saab Läänemaa endale hea ja tubli maavanema 🙂 Seniks aga juhib maavalitsust väga tubli ja asjalik maavanema kohusetäitja.

Suve teise poole teevad nostalgiliselt rõõmsaks valmivad pihlakad

Olen juba mitu suve üritanud osa saada Roostal toimuvast surfilaagrist. Sel korral see siis ka õnnestus. Tuleb tõdeda, et korraldajad on ära teinud suure töö ning aastatega saadud kogemusi edukalt kasutanud.

Juulis sai aktiivselt suheldud valitsuse liikmetega, kuna kabineti päevakorras oli mitmel korral Rahvusvahelise Bakalaureuseõppe (IB) teatav ümberkorraldamine Eestis. Võitlesin selle eest, et IB õpe säiliks täna toimival kujul ning et nii meie kui ka välissaadikute jm teenistujate lapsed saaksid rahvusvahelisel tasemel sertifitseeritud üldharidust ka edaspidi. Loodetavasti saavutame soovitud eesmärgi ning senine tubli tegevus saab jätkuda.

15.-16. juulil osalesin RE Noortekogu suvepäevadel Viljandimaal.

RE Noortekogu suvepäevade teemaks oli sel korral Vana-Kreeka

Spordivõistlusi mahutan suvenädalavahetustesse vastavalt ajalisele ja füüsilisele võimekusele: 9. juulil osalesin Pühajärve jooksul, mis on kujunenud üheks mu lemmikuks. Kuna ilm oli kuum, kuid mitte nii kuum kui möödunud aastal, õnnestus püstitada isiklik tippmark. 17. juulil osalen oma elu teisel triatlonil. See on vaikselt saamas iga-aastaseks kohustuslikuks ettevõtmiseks kodulinnas. Jooksutulemus paranes ning alavõitu õnnestus õnneks taas kaitsta:) 21. juulil jooksen Hiiu staadionil 10k. 7. augustil sean taas sammud Pühajärvele, et osaleda Pühajärve triatloni Relay võistkonnas jooksjana. 13. augustil püstitasin EMV poolmaratonis Narvas uue isikliku tippmargi: 1.17.

18. juulil kohtusime Hasartmängumaksu nõukoguga Tallinnas. Toetasime häid ja põnevaid algatusi.

21.-23. juulini viibisin valimisringkonnas Saaremaal, tutvusin sealse eluolu ja inimestega.

Valimisringkonnas (nt Haapsalus) on pooleli olulisi kultuuri-, hariduse- ja spordiobjekte, mille tarvis täiendava toetuse leidmine on üks minu südameasju. Käimas on näiteks Haapsalu riigigümnaasiumi, universaalse spordihalli ning kultuurikeskuse projektid, mille tarvis kontakti hoidmine riigiga on neil päevil väga tähtis.

26. juulil andsin intervjuu Den za Dnjomile kõrghariduse teemal.

Suvisesse kohustuslikku kavva kuulub ka Viljandi Folgi külastamine. Sel korral õnnestus osaleda kahel päeval- 28. ja 29. juulil.

Folk

30.-31. juulil külastan teist valimisringkonna saart Hiiumaad.

Teel Hiiumaale

Tavaliselt käsitlen blogis vaid huvitavamaid ettevõtmisi või üritusi, mida korraldan või kus osalen. Ei kirjuta igavana tunduvatest tegemistest: e-mailidele vastamisest, artiklite kirjutamisest, lobitööst, vähemtähtsatest koosolekutest, tööst dokumentidega jms, ega reeglina ka isiklikku laadi ettevõtmistest. Kuid suvel avanes huvitav võimalus Õhtulehe ajakirjaniku palvel kirjeldada üht suvist päeva- 2. augustit. Olgu see tavapäratu kord, kus annan lühiülevaate ka tehnilisest poolest.

2. august 2011:  Kohtusin oma kodulinna Haapsalu linnapea Urmas Suklesega. Arutasime Haapsalu sellesuviste ürituste kava, Haapsalu kunstikooli kolimisprojekti, Riigikogu vs linnapead korvpallitraditsiooni jätkamise projekti ning universaalse spordihalli juurdeehituse (lasketiiru) projekti.

Suhtlesin Lihula valla volikogu esimehe Tiina Lobjaga, et teha plaane 8. augustil Lihulas toimuva “Lihula 800″ mälestusmärgi püstitamise ürituse tarvis. Valmistasin sel teemal ka oma sõnavõttu, kus rõhutan seda, et Lihula rahvas näeb vaatamata oma väärikale eale (800 aastat) väga hea välja.

Lisaks suhtlesin Missio Läänemaa (Tänunädal 19.-28.08.2011 Haapsalus ja Läänemaal, et tähistada 20 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest ning esimesest missiost) juhi ja eestvedaja Leevi Reinaruga. Leppisime kokku 19. augustil toimuva palvushommikusöögi kava. Andsin nõusoleku palvushommikusööki juhatada.

Tegime plaane 20. augustil toimuvaks Risti jalgpallistaadioni avamiseks, kus Reformierakonna meeskond kohtub FC Ristiga. Reformierakonna eestvedamisel sai staadion paari aasta eest 700 000 kroonise investeeringu ning nüüd on noortel koht, kus jalgpalli mängida.

Töö e-mailidega ning erakonna organisatoorsed tegevused võtsid samuti väikese osa ajast. Lugesin kahte raamatut ning käisin jooksmas ja ujumas

4. augustil koguneme Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukoguga , et toetada ettevõtlust maal.

5.-6. augustini toimus Haapsalus selle suve taas kord üks rahvarohkemaid ettevõtmisi- Augusti Bluus. Head artistid ning tore publik lõid suurepärase meeleolu ning unustamatud mälestused.

8. augustil pean kõne Lihula 800 mälestuskivi avamisel. Loe lähemalt: http://www.lauriluik.ee/lihula-800/

10. augustil tegime plaane, kuidas võita 2013. aasta kohalikud valimised Läänemaal. Ees ootab taas palju põnevat.

Järgmisel päeval korraldasime Eesti Koolispordi Liiduga (EKSL) poolepäevase ajurünnaku EKSL-i arengukava koostamise ja läbitöötamise tarvis. Tuleb tunnistada, et lõpptulemus sai päris hea.

12.-14. augustini, täiskuuöödel, võis Haapsalus osa saada legendaarsetest Valge Daami päevadest ning loomulikult näha Haapsalu linnuse ristimiskabeli vaateaknal ka salapärase valge daami kujutist.

Valge Daami laat Haapsalus

14. augustil külastasin Läänemaa valdade mänge Haapsalu staadionil.

800m mehi stardis

15.-17. augustini viibisin taas Hiiumaal, kus viisime läbi juba traditsioonilisi koolinoorte suvemänge “Meri ja Päike”. Loe lähemalt siit: http://www.lauriluik.ee/kardlas-toimusid-eesti-koolinoorte-vi-suvemangud-„meri-ja-paike”/

Minu sõnum avamisel oli järgnev:

“Tere head suvemängulised. Palun tõstke käsi, kelle jaoks on need mängud esmakordne kogemus (tõusis ca 60% kätest). Aga palun tõstke nüüd käed need, kelle jaoks on see juba teine või koguni mitmes kord siin osaleda (tõusid ülejäänud käed). See annab tunnistust, et EKSL-i püüdlused hoida traditsioone ning järjepidevust on vilja kandnud. Ja mul on selle üle ääretult hea meel. Nendel mängudel on oluline meeles pidada, et peamine pole mitte võit ja esikoht vaid võistkonnavaim ja koostöö ning võistlusrõõm. Pidagem seda ikka meeles.

EKSL-i eesmärk on tekitada Teis armastust- armastust liikumise, spordi ja tervislike eluviiside vastu. Sest vaid terved olles suudame elada täisväärtuslikku elu. Palun leidke iga päev veidi aega arvuti ja Facebooki kõrvalt, et oma tervise eest hoolt kanda. Kõik suured ettevõtmised saavad teoks vaid tänu tublidele inimestele. Nii ka täna. Mul on hea meel tänada kõiki meie abilisi ja partnereid. Ma tänan Eesti Kultuuriministeeriumit, Eesti Kultuurkapitali, Kärdla Linnavalitsust ning Hiiumaa Spordiliitu ning loomulikult kõiki tublisid abilisi EKSL-ist, tänu kellele need mängud teoks saavad. Palun teeme üheskoos meile kõigile suure aplausi. Aitäh, soovin Teile edu ja rõõmu. Sellega kuulutan EKSL-i VI koolinoorte suvemängud “Meri ja Päike” avatuks.”

EKSL-i staab Kärdla gümnaasiumis

Andsin Hiiumaal intervjuu ka Hiiu lehe toimetajale Urmas Laurile. Varsti saab loodetavasti lugeda.

17. augustil kohtusin Tallinnas dalai-laamaga, mis oli üks mu senise elu eredamaid ja põnevamaid hetki. Et huvi suureneks ja pinge säiliks, siis sellest peagi lähemalt mu blogis 🙂

Õpetajate Lehes ilmus mu artikkel kõrghariduse tulevikust. Loe lähemalt siit: http://www.lauriluik.ee/lauri-luik-opetajate-lehes-teel-kvaliteetsema-korghariduse-suunas/

Järgmises numbris ilmus väga olulisel teemal aga mu venna arvamuslugu:  Kehaline kasvatus: hindama peab eelkõige hoolsust.

Loe lähemalt siit: http://www.opleht.ee/?archive_mode=article&articleid=5839

19. augustil juhtisin Missio Läänemaa “Laul ja Vabadus” tänunädala raames peetud palvushommikusööki. Sellega tähistasime ka Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeva. Loe lähemalt siit:  http://www.lauriluik.ee/palvushommikusook-kuursaalis/

Õhtul osalen Haapsalu Noorte Reformiklubi koosolekul Haapsalu Vanalinna Bowlingus.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga