Õpilased Lukase katseklaasis

Haridusministri idee, panna poisid ja tüdrukud eraldi õppima, on ohtlik ja lühinägelik. Kool ei ole katseklaas.
Haridusministri idee panna poisid ja tüdrukud eraldi õppima on ohtlik ja lühinägelik. Kool ei ole katseklaas.

Mõte lüüa kooliklassid kaheks, ühte poisid, teise tüdrukud oleks karuteene noortele, kellest me kasvatame tublisid ühiskonnakodanikke.

Õpilased ei tohi olla pidevas poliitilises tõmbetuules, kus mõni minister katsetab oma meetodeid. Tegu on noorte inimestega, kellest kasvab Eesti tulevik.

Ministri välja käidud liigitus on sarnane perekonna kaheks jagamisega. Tütar kolib ema juurde, isa jääb pojaga. See ei ole õige. Laps vajab tasakaalu- mõlema poole olemasolu on eluliselt vajalik.

Kooliiga on noorele väga vastuvõtlik aeg. Sel perioodil õpitakse lisaks faktidele ja seoste loomisele ka elus hakkama saama. Üks oluline väärtus, mida kool endas lisaks tunnis õpitavale aineteabele annab, on elulised oskused, sh sotsiaalne käitumine jne. Kui me eraldame noormehed tütarlastest, siis kannatavad just noorte sotsiaalne käitumine ja ühiskondlikud hoiakud ning väärtushinnangud.

Ei tohi unustada, et kool on noore inimese jaoks põhiline sotsialiseerumiskeskkond, mis imiteerib mingil määral tegelikku maailma, kus me hiljem omapäi hakkama peame saama. Otse öeldes peavad mehed õppima hakkama saama naistega ja vastupidi. Selline on elu.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga