Õpetajate palgatõus tuleb… kuid?

Õpetajate võrkpalliturniir Viimsi koolis

Õpetajate võrkpalliturniir Viimsi koolis

Täna ja homme toimub Viimsi koolis Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) korraldatav õpetajate ja koolijuhtide võrkpalliturniir.

Oma avasõnades mainisin õpetajatele kolme head uudist, millest esimene võttis saali valjult muigama… on mille üle mõtelda.

Minu kolm “pointi” olid:

* sellest aastast tõuseb õpetajate palk

* käesoleva aasta kevadel annab EKSL välja aasta parima kehalise kasvatuse õpetaja tiitli

* loodame 2013./2014. õppeaasta alguseks valmis saada EKSL-i interaktiivse õppematerjali, mille eesmärk on lihtsustada õpetajate tööd ning muuta kehalise kasvatuse tunde teoreetilise poole pealt veelgi kvaliteetsemaks. Õppematerjal baseerub kehalise kasvatuse ainekaval ning annab õppurile teoreetilise ülevaate olulisematest kehalise kasvatuse tundides nõutavatest oskustest.

Miks siis ikkagi selline muie?

Nimelt kardavad õpetajad, et planeeritavast 11%-lisest palgafondi suurendamisest saavad abi küll noorempedagoogid, kelle palk tõuseb 715 euroni, kuid abi ei jõua kõrgemalt kvalifitseeritud õpetajateni. See mure on õigustatud, kuid meie ülesanne on vaadata, et kavandatavatest vahenditest jätkuks võimalusel ka kõrgemalt kvalifitseeritud pedagoogide palkadeks. Muidu on ministri lubadus õpetajate palkade tõusust nagu veidi poolikuvõitu… Pingutame!

Parimat!

Lauri Luik
www.lauriluik.ee

Vaata ka:
https://twitter.com/lauriluik
http://www.facebook.com/lauriluik

 

 

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga