Noortevolikogud said seadustatud

Eile kinnitas riigikogu uue noorsootööseaduse, mis annab kohalike oma valitsuste juures tegutsevatele noortevolikogudele õigusliku aluse.
Reformierakonna Noortekogu esimees Kalle Palling lausus oma sõnavõtus, et tänane Riigikogu otsus noortevolikogude seadustamise kohta annab kindlustunde eelkõige noortele endile osalemaks otsustusprotsessides ja rääkimaks kaasa kohaliku elu küsimustes.
 
„Noorsootöö mõiste on saanud endale senisest enam Euroopaliku sisu ka seaduse
tasandil,“ sõnas Palling.
 
Kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige sõnul võib antud seaduse vastuvõtmist lugeda esimeseks tiigrihüppeks noorsootöö valdkonnas.
 
„11 aastat tagasi, mil esimene versioon noorsootööseadusest välja töötati,  ei olnud olemas noorteühenduste katusorganisatsiooni ja ka noortevolikogu oli tol ajal suhteliselt tundmatu mõiste,“ sõnas Luik.
 
„On väga tähtis, et see seadus ei jääks muutumatuks järgmiseks 11 aastaks, vaid oleks avatud noorte olukorda parandavatele muudatustele igal ajal.“

Seaduses said täpsustatud ka noorteühingute aastatoetused. „Loodan, et edaspidi käsitletakse toetusi rohkem vajaduspõhisena just noortetöö korraldamiseks mitte erakondade topeltrahastamiseks, mis paljude seas on tekitanud põhjendamatut pahameelt,“ sõnas reforminoorte esimees Palling.
 
Noorsootööseadus jõustub 2010. aasta 1. septembril.
 
 
 
Lisainformatsioon:
 
Kalle Palling
kalle.palling@riigikogu.ee
56 639 005
 
Lauri Luik
lauri.luik@riigikogu.ee
56 659 599

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga