Minu nägemus suvepealinn Haapsalust!

Kirjutasin kaaslinlastele kirja, milles selgitan oma nägemust Haapsalu arendamisel järgmise 4 aasta jooksul.
Hea haapsallane

Kuigi suvi veel kestab, on täna paras aeg seadmaks sihte tulevikuks. Kirjutan Teile kui kaaslinlasele, kes on huvitatud Haapsalu arengust ja heast käekäigust.

18. oktoobril valime taas oma esindajad Haapsalu linnavolikokku. Nendest valimistest sõltub, kuidas hakkab meie kodulinnal järgmise nelja aasta jooksul minema.

Kandideerin, kuna soovin, et Haapsalu areneks põhjamaade Veneetsiaks- euroopalikuks kuurortlinnaks, mis on armsaks ja turvaliseks koduks meie inimestele ning atraktiivseks suvepealinnaks turistidele.

Linn on arenenud suhteliselt hästi. Eeskujuks on esinduslik linnus, uus staadionikompleks, mitmed ilusad laste mänguväljakud, väike viik jne. Meele teeb rõõmsaks ka see, et Haapsallu on tulnud üksjagu eurorahasid- rannapromenaadi remondiks, kultuurikeskuse renoveerimiseks ja uue universaalse spordihalli kavandamiseks. Siiski ei piisa vaid rahast.

Selleks, et Haapsalu kujuneks Eesti parimaks kuurordiks, on tarvis lisaks investeeringutele ka hingestatust, mis looks kuurordile omase hõngu. Just sellest kuurortlikust hõngust tunnen täna haapsallasena kõige enam puudust. Seetõttu leian, et linnajuhtimine vajab värskendust ning uut hingamist.

Seisan selle eest, et Haapsalu kujuneks euroopalikuks kuurordiks ühes uue promenaadi ja rannamajakeste, kultuurikeskuse, endisaegsete skulptuuride (jääkaru, merilõvi, mikihiir jt), kirevate lillepeenarde ning aktiivse aastaringse kultuuri- ja seltsieluga.

Kohalik majanduskeskkond tuleb ettevõtjatele atraktiivsemaks muuta, et Haapsallu loodaks uusi töökohti.

Tulevase suvepealinna teed ja tänavad peavad olema esinduslikud ja korras.

Tervislike eluviiside ja spordi propageerimine aitavad luua kuurortlinnale vajalikku hõngu. Üheks prioriteediks peab saama tervisespordi arendamine läbi rahvaspordiürituste ning uute spordirajatiste (universaalhall, terviserajad jm) ehitamise.

Kui ka Teie nii mõtlete, palun andke oma hääl sügisestel valimistel mulle-
teeme koos Haapsalust põhjamaade Veneetsia!

Kui Teil on mõtteid või küsimusi, palun andke julgesti teada.

Lauri Luik
haapsallane nagu Teiegi!
56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee
www.lauriluik.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga