Millega me oleme hakkama saanud?

Tegemised 4.-10. veebruar

Kandideerides riigikokku oli üheks minu lubaduseks nii endale kui ka valijatele see, et muudan suhtlemise valijatega regulaarseks. Kohtun erinevate huvigruppidega pea iga nädal. Tuleb tõdeda, et see on hea võimalus andmaks ja saamaks vajalikku informatsiooni ringkonnas toimuvast. Tõsi, kõigi inimesteni on sedasi raske jõuda. Seepärast kirjutasin sel nädalal Läänemaa valijatele kirja, kus annan ülevaate olulisematest tegemistest, mida ühes Reformierakonnaga oleme Läänemaa ja terve Eesti heaks ära teinud.

Läänemaale oleme aastatel 2006 ja 2007 toonud investeeringuid üle 2,2. miljoni krooni. See tähendab uusi mänguväljakuid Kullamaal, valmivaid külaplatse Ridalas ja Nõval. Hea meel on selle üle, et Haapsalu spordihoone vajalikeks remonttöödeks oleme saanud ligi 1,5 miljonit krooni. Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi remonti investeerisime 400 000 krooni.
 
2008. aasta riigieelarvest õnnestus Läänemaale tuua 3 miljonit krooni investeeringuraha. Ühes tublide inimestega kohalikes omavalitsustes oleme rajamas Haapsalu linna algkooli hoovi spordi- ja mängukompleksi, Kullamaale uusi mänguplatse, Linnamäe põhikoolile korvpalliväljakut ning Ristile jalgpallistaadionit. Kultuurielu edendamiseks suunasime vahendeid Lihula kultuurimaja katuse renoveerimiseks ning Taebla valla Kuliste aasa korrastamiseks. Pean neid kõiki olulisteks investeeringuteks.

Riiklikul tasandil oleme vastu võtnud hulga olulisi otsuseid. Olulisemad neist on:

Vanemahüvitise maksmise periood pikeneb. Kindlustunne, et beebiga on võimalik varasema sissetuleku vähenemist kartmata kodus olla, pikeneb lapse pooleteise aastaseks saamiseni. Noortel isadel on nüüd võimalus oma tavapärast sissetulekut säilitades võtta kuni 10 päeva nn isapuhkust.

Pensioni baasiosa tõstmine ja rahvapensioni tõus. Tõstsime keskmise pensioni 3790 kroonini. Tegu oli esimese sammuga paketist „Pensionid nelja aastaga kahekordseks” ning juba paari kuu pärast tõusevad pensionid veel 700 krooni.

Tulumaksuseaduse muutmine. Tänavu langes füüsilise isiku tulumaks 21%-ni, kolme aasta pärast on see 18% ja siis suureneb ka palgast maha arvestatav maksuvaba määr 3000 kroonile kuus. Nüüdsest saab üks töötav lapsevanem oma palgast maha arvestada 2250 krooni kuus iga lapse kohta.

Vajalike lasteaiakohtade loomiseks käivitasime programmi „Igale lapsele lasteaia-koht”. Sel aastal on uutele ja olemasolevatele lasteaiakohtadele ette nähtud 150 miljonit.

 

***

Nädala lõpus külastasin Risti põhikooli, kus andsin 9. klassile ühiskonnaõpetuse tundi ning kohtusin kooliõpetajatega. Põhiliseks jututeemaks olid: riigi olemus, demokraatia, parteid, valimised ning parlament. Tuleb nentida, et Risti noored on tublid, mida tõestas teisel tunnil tehtud viktoriin, mille tulemused olid suurepärased.

Peale seda kohtusin erakonna maakonnajuhi ja arendusjuhiga Risti vallavalitsuses, kus tegime plaane veebruari lõpus Läänemaale tuleva Reformierakonna fraktsiooni visiidiks.

Olen oma blogis juba üsna mitmel korral puudutanud Haapsalu universaalspordihalli teemat. Seegi nädal panustasin osa aega selle teemaga tegelemiseks. Kohtumisel linnajuhtide ja spordiaktivistidega arutasime halli rahastamisvõimalusi peagi avanevast huvikoolide toetuse fondist. Taotluse maksimummäär on 15 miljonit krooni, mis oleks suureks toeks projekti käivitamisel. Näikse.

Nädalavahetusel külastasin Räpina Noorte Reformiklubi, mis pidas oma 3. sünnipäeva. Mul on hea meel, et Lõuna-Eesti noorteklubid teevad omavahel aktiivselt koostööd. Nii näiteks olid Räpinasse kogunenud noored nii Põlvast, Tõrvast, Rõugest, Oravalt ja ka Kanepist.

Nädalavahetuse programmi mahtus ka Otepää MK etapp, mis tõi meile taas kord häid uudiseid. Jaak Mae 2. ja Andrus Veerpalu 4. koht meeste 15 km sõidus on mõlemad kahtlemata väga kõvad resultaadid. Peeter Kümmeli 5. koht meeste sprindis loomulikult samuti.

10 treeningut, 82 km jooksu ning 2,5 km ujumist jäi sellenädalaseks saagiks.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga