Lipulangetamise signatuuri muutmine vajab konsensust

Pika Hermanni lipusignatuuri muutmine võiks toimuda kõigi Riigikogus esindatud erakondade üksmeelel.
Tänasel kohtumisel Eesti Meestelaulu Seltsi esindajatega otsustasime algatada Pika Hermanni lipu langetamise signatuuri muutmise.

Kuna tegu on Eesti riigi jaoks märgilise tähendusega traditsiooniga, leian, et antud muudatuse sisseviimine peaks toimuma erakondadevahelise konsensuse tulemusel.

Kooride ja loominguliste liitude esindajad ning kõrgkoolide rektorid tegid paari kuu eest Riigikogule ettepaneku vahetada Pika Hermanni tornis lehviva riigilipu langetamisel kasutav signatuur «Mu isamaa armas» Gustav Ernesaksa laulul «Mu isamaa on minu arm» vastu. Lipp heisatakse ja loodetavasti ka jääb tõusma Eesti hümni saatel.

On oluline, et lisaks nimetatud lugupeetud kultuuri- ja haridusinimestele annaks oma arvamuse ka laiem avalikkus. Hetkel on Postimees onlines üleval gallup, kus küsitakse, kumma viisi saatel tuleks Pika Hermanni tornis Eesti lipp langetada. Kas «Mu isamaa armas» või«Mu isamaa on minu arm»? Hetkel on vastav suhe 15.4 protsenti 84.6 protsendi vastu. See näitab, et hetkel toetab muudatust suur enamus vastajaist. Iseasi on muidugi see, kui adekvaatsed on online gallupid.

Kuna antud teema on vaikselt praadinud juba ligi poolteist aastat, siis võiks selle lõpuks ära otsustada küll. Samas teadvustan, et meil on täna hulganisti olulisemaid teemasid, millega majanduskriisi ajal tegeleda. Loodan, et avalikkus avaldab aktiivsemalt oma arvamust ning et suudame parlamendierakondadega kokkuleppele jõuda.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga